Mój przypadek, rak jądra prawego - nienasieniak

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Mój przypdek - podejrzenie raka jądra

Postprzez kiwoszka » 19 Lut 2016, 22:34

Robilam bete Hcg w ciąży i zawsze było oznaczone beta Hcg:)
Awatar użytkownika
kiwoszka
 
Posty: 39
Rejestracja: 29 Sty 2016, 21:53
Miejscowość: Pomorskie

Re: Mój przypdek - podejrzenie raka jądra

Postprzez romi » 20 Lut 2016, 00:30

Witam
bHCG to podjednostka HCG i nie można tego mylić. Dla diagnostyki nowotworów jadra istotna jest podjednostka beta i tak powinna być zdefiniowana na wyniku badania. To że tak piszą w tym laboratorium to może czyjeś niedopatrzenie.
Twój wynik jest prawidłowy dla zdrowego mężczyzny u którego bHCG powinien wynosić 0.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Mój przypdek - podejrzenie raka jądra

Postprzez gary » 20 Lut 2016, 12:26

kiwoszka napisał(a):Robilam bete Hcg w ciąży i zawsze było oznaczone beta Hcg:)
:) a pani przy pobieraniu krwi spojrzała na zlecenie i zapytała się z uśmiechem czy Pan czasem nie jest w ciąży :)
gary
 
Posty: 39
Rejestracja: 31 Sty 2016, 10:34
Miejscowość: Szczecin

Re: Mój przypdek - podejrzenie raka jądra

Postprzez romi » 20 Lut 2016, 17:04

Witam
Pewnie chciała być dowcipna, ale to był dowcip w złym guście.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Mój przypdek - podejrzenie raka jądra

Postprzez gary » 23 Lut 2016, 20:17

Witam. Dziś dzwoniłem z ciekawości do szpitala, nie licząc na wyniki. Ku mojemu zaskoczeniu były:


Wynik badania patomorfologicznego:

Opis makroskopowy: Do badania otrzymano rozciętą gonadę męską o maksymalnej średnicy 45 mm w której znajdował się szary guz o średnicy 10 mm. Wycinki pobrano z: 1/guza, 2/najądrza, 3/ powrózka nasiennego.

Materiał: Materiał operacyjny Jądro prawe

Wynik: Ad 1/ Złośliwy guz germinalny o cechach carcinoma embryonale i choriocarcinoma. Widać angioinwazję. Nie nacieka osłonek jądra.

Ad 2,3/ Nacieku nowotworowego nie stwierdza się.

Uwagi: CD30 (+), HCG (+)


Na pierwszym USG były trzy zmiany. A tu jest opisana tylko jedna. Czy ma sens zwracać się o uzupełnienie wyniku? Rozumiem że jest to nie-nasieniak i stopien IB, pT2, N0, M0, S0. Co to jest: CD30 (+), HCG (+)? I nie wiem co teraz, jak będzie aktywna obserwacja, to nie za bardzo nie wyobrażam sobie jeździć 300-500 km na badania, bo jak rozumiem że w szczecinie z innego miasta badań nie zrobię. I co teraz i co dalej? :(
gary
 
Posty: 39
Rejestracja: 31 Sty 2016, 10:34
Miejscowość: Szczecin

Re: Mój przypdek - podejrzenie raka jądra

Postprzez kiwoszka » 23 Lut 2016, 20:42

Gary co do wynikow to sie nie odnosze bo ekspertem nie jestem. Brat tez ma nienasieniaka.
Ale w Wejherowie o ktorym pisales ze chcialbys tu sie leczyc , bylam rejestrowac tate na kontrole i spytalam z ciekawosci gdyby brat chcial to terminy sa w przeciagu dwoch tygodni .
Awatar użytkownika
kiwoszka
 
Posty: 39
Rejestracja: 29 Sty 2016, 21:53
Miejscowość: Pomorskie

Re: Mój przypdek - podejrzenie raka jądra

Postprzez troll » 24 Lut 2016, 03:10

Witaj,

Rzeczywiście, jest to nienasieniak. Wybacz moją ignorację, czy wyniki badań obrazowych już masz? Jeśli tak - w TK jest "czysto" i markery znajdują się w normie to rzeczywiście jest to stopień IB zaawansowania nienasieniaka jądra. Badania zlecone w innym mieście naturalnie możesz robić albo w Szczecinie albo w Rzeszowie. Wszędzie tam, gdzie pracownia ma podpisaną umowę z NFZ. Po drugie - jeśli nie masz możliwości kontrolować się tak często, jak jest to konieczne to każdy rozsądny onkolog kliniczny zaproponuje Ci chemioterapię uzupełniającą - 2 kursy BEP. To leczenie z pewnością nie łatwe i nie łatwa decyzja w samej swej istocie. Przekonującymi argumentami powinny być zarówno pewna niemożność regularnego badania się, rodzaj rozpoznanego utkania nowotworowego w jądrze jak i - argumentem chyba koronnym - stwierdzona angioinwazja nowotworu w jądrze. Zachęcam do rozmowy z doświadczonym onkologiem klinicznym i w razie jakichkolwiek wątpliwości - poważne rozważenie leczenia uzupełniającego.

Pozdrawiam serdecznie!
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Mój przypdek - podejrzenie raka jądra

Postprzez gary » 03 Mar 2016, 21:19

Muszę napisać, że zmieniłem zdanie. Dziś byłem w ZCO i jestem jak na razie zadowolony. Skierowanie na TK klatki piersiowej z terminem na 8 marca, a następne na 15 kwietnia(miednica i brzuch). Tak jak Troll napisał zakwalifikowali mnie na 2xBEP. A do szpitala skierowanie dostałem na 10 marca, chodź jeszcze boję się chemii. Nie objawów przemijających, a tych długotrwałych, czyli uszkodzenia płuc i chyba słuchu. Lubię biegać jak i słuchać dobrej muzyki.
gary
 
Posty: 39
Rejestracja: 31 Sty 2016, 10:34
Miejscowość: Szczecin

Re: Mój przypadek, rak jądra prawego - nienasieniak

Postprzez Adrian1975 » 03 Mar 2016, 21:32

zrób sobie spirometrię płuc i audiogram przed chemią, chociaż jest szansa, że 2 BEPy mocno słuchu Ci nie nadszarpną, ja słyszę gorzej, ale dostałem 4 kursy
Adrian
seminoma testis PT1, 4BEP w DCO, obecnie pod kontrolą w Krotoszynie
Awatar użytkownika
Adrian1975
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1009
Rejestracja: 01 Paź 2012, 19:00
Miejscowość: Trzebnica,DLN

Re: Mój przypadek, rak jądra prawego - nienasieniak

Postprzez romi » 03 Mar 2016, 21:36

Witam
2xBEP to mała szansa na uszkodzenie słuchu czy płuc, ale zrób tak jak radzi Adrian 1975 i powtórz te same badania po chemioterapii. W czasie leczenia zwracaj uwagę na ewentualne szumy, piski czy inne dziwne objawy ze strony słuchu i informuj o tym lekarza prowadzącego.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości