Guz jądra

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Guz jądra

Postprzez mardeb76 » 26 Maj 2017, 21:03

Niestety nie przekonują mnie romi Twoje argumenty. Bo przecież ubezpieczony może pobrać świadczenie z tytułu nowotworu jądra, a za rok zapaść na nowotwór jelita grubego. Są to zupełnie inne i nie związane ze sobą choroby. Dokładnie tak samo jak w przypadku utraty kończyn w różnym czasie. Zgadzam się uwarunkowania są różne, ale podstaw i sensu tych uwarunkowań nie widzę. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Guz jądra

Postprzez Lukaszzz » 26 Maj 2017, 21:05

Od razu ci mówię niezły meksyk jest z tym PZU. Nie ma że w jednej sprawie załatwisz wszystko tj pobyt w szpitalu, operację, ciężką chorobę. Wszystko musisz zgłaszać osobno i osobno do każdej sprawy dostaniesz inny numer. Ja zgłaszałem 4 pobyty, 3 operacje i ciężką chorobę. Numerów spraw mam multum bo najważniejsze żeby na infolinii odebrała jakaś kumata babka. Mnie osobiście 3 krotnie "uśmiercili" bo kobieta zamiast zarejestrować 3 operację wpisała 3 razy zgon żeby to odkręcić znów dzwoniłem na infolinię i ponownie musiałem zgłosić zdarzenie. Odebrała jakaś niemota i 2 zdarzenia rejestrowała dokładnie 59min, jak chciała zarejestrować 3 to jej powiedziałem że zadzwonię jutro. Żeby było śmiesznie zarejestrowała je również błędnie, dopiero na następny dzień już z jakąś kumatą babką zarejestrowałem wszystko prawidłowo (sama była zdziwiona że mam aż tyle nr spraw). A najlepsze jest to że suma ubezpieczenia jest zupełnie inna jak zgłaszasz pobyt w szpital a inna jak zgłaszasz operację (o połowę niższa) :evil:
Lukaszzz
 
Posty: 50
Rejestracja: 27 Kwi 2016, 09:54

Re: Guz jądra

Postprzez mardeb76 » 26 Maj 2017, 21:20

Ja mam zamiar udać się do przedstawiciela PZU w naszej firmie. To Uniwesytet, PZU ubezpiecza tu ponad 2 tysiące ludzi. Nie będę ryzykował uśmiercenia prze Panią z telefonicznego biura obsługi :D. Mam nadzieję, że osobista rozmowa uprości sprawę. Dzięki za ostrzeżenie. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Guz jądra

Postprzez romi » 26 Maj 2017, 21:22

Witam
mardeb76 napisał(a):Niestety nie przekonują mnie romi Twoje argumenty. Bo przecież ubezpieczony może pobrać świadczenie z tytułu nowotworu jądra, a za rok zapaść na nowotwór jelita grubego. Są to zupełnie inne i nie związane ze sobą choroby. Dokładnie tak samo jak w przypadku utraty kończyn w różnym czasie. Zgadzam się uwarunkowania są różne, ale podstaw i sensu tych uwarunkowań nie widzę.

Ubezpieczyciel określa swoje warunki na jakich ubezpiecza i można je przyjąć lub nie. Nie jest kwestią czy moje argumenty są przekonywujące czy nie, ja starałem się wytłumaczyć dlaczego jest tak, a nie inaczej.
Można się z tym zgodzić lub nie, ale to nie zmieni warunków ubezpieczenia. Jedyne co można doradzić wszystkim to uważnie czytać warunki ubezpieczenia i pytać, pytać i pytać, To jest tak samo jak w banku przy zawieraniu np. umowy kredytowej.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Guz jądra

Postprzez mardeb76 » 26 Maj 2017, 21:27

Jasne, to jest zrozumiałe. Trzeba czytać. Ubezpieczyciel dba o swój interes. Jednak logicznych arumentów co do tego zapisu dotyczącego ograniczenia świadczeń z tytułu różnych chorób nowotworowych dalej nie widzę. Pozdrawiam, Marcin
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Guz jądra

Postprzez mardeb76 » 31 Maj 2017, 09:02

Cześć Łukasz,
Załatwiłem w końcu sprawy związane z ubezpieczeniem i muszę Ci powiedzieć, że wbrew Twoim ostrzeżeniom jestem bardzo pozytywnie zaskoczony obsługą w PZU. Rzeczywiście tak jak mówiłeś trzeba było założyć trzy odrębne zgłoszenia (pobyt w szpitalu, zabieg chirurgiczny oraz ciężka choroba). Na infolinii trafiłem jednak na rozgarnięta Panią, która załatwiła wszystko w ciągu może 15 minut. Potem już tylko zamieszczenie odpowiednich dokumentów poprzez formularz na stronie internetowej i tyle. Decyzję o wypłacie środków odnośnie dwóch pierwszych spraw otrzymałem dosłownie po 15 minutach, natomiast decyzję o przyznaniu świadczenia z tytułu nowotworu na drugi dzień. Jestem bardzo zadowolony, nie musiałem nigdzie chodzić, wyjaśniać, tłumaczyć, donosić dokumenty, potwierdzenia i zaświadczenia, itd. Wszystko poszło szybko, gładko i po mojej myśli. Teraz tylko zastanawiam się, po analizie Twojego przypadku, czy nie zmienić ubezpieczyciela na takiego, który wypłaca świadczenia z tytułu zachorowania na jakąś inna chorobę nowotworową. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Guz jądra

Postprzez Lukaszzz » 31 Maj 2017, 22:28

Hej. Ja właśnie dziś dostałem odpowiedz z PZU odnośnie przeprowadzonych operacji - 2 razy wycinane węzły chłonne (raz w październiku i raz w marcu) że odszkodowanie za operacje nie należy mi się.

"Zgodnie z § 4 ogólnych warunków zakres ubezpieczenia obejmuje wykonanie w okresie odpowiedzialności PZU Życie SA operacji chirurgicznych wymienionych w Wykazie Operacji Chirurgicznych stanowiącym załącznik do niniejszych ogólnych warunków.
Przedstawiona dokumentacja medyczna wykazała, że przeprowadzona u Pana operacja chirurgiczna nie znajduje się
Wykazie Operacji Chirurgicznych, za które PZU Życie SA ponosi odpowiedzialność.
W związku z powyższym nie ma podstaw do wypłaty świadczenia."

Za wycięcie ostatniego jajka przyznali mi odszkodowanie, za pobyty w szpitalu też i dostałem 4 karty apteczne i tyle :evil:
Myślę że moja współpraca z PZU właśnie się skończyła, miesięcznie od 11 lat kasują mnie po 80zł ale to już będzie koniec. No kurcze nie wycinali mi pieprzyka na tyłku, to były poważne operacje a tu cię traktują jak śmiecia :evil:
Lukaszzz
 
Posty: 50
Rejestracja: 27 Kwi 2016, 09:54

Re: Guz jądra

Postprzez Lukaszzz » 31 Maj 2017, 22:29

Aż chce się klnąć :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Lukaszzz
 
Posty: 50
Rejestracja: 27 Kwi 2016, 09:54

Re: Guz jądra

Postprzez mardeb76 » 01 Cze 2017, 05:49

Łukasz,
Ogromnie Ci współczuję, ale sprawdź to jeszcze ponieważ wydaje mi sie to niemożliwe. W wykazie operacji chirurgicznych, za które PZU wypłaca świadczenia jest: Doszczętne blokowe wycięcie węzłów chłonnych, jest to klasa IV operacji, a zatem nawet wyższa niż usunięcie jądra, ktore jest w klasie V. Przy tak wysokiej skladce, która oplacasz to chyba Twoje ubezpieczenie musi to obejmować. Może znawca z PZU tego niedopatrzył, może się pomylił. Nie chce mi sie wierzyć, że tak częsty w przypadku leczenia nowotoworów i dodatkowo rozległy zabieg chirurgiczny nie jest uwzględniany. Proponuję przejrzyj wykaz operacji chirurgicznych, które obejmuje twoje ubezpieczenie. Podejrzewam, że to jest ten standardowy, tutaj link https://www.pzu.pl/c/document_library/g ... upId=10172. Wykonaj telefon do PZU i może jakieś odwołanie od decyzji. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Guz jądra

Postprzez troll » 01 Cze 2017, 17:36

Witaj,

Wklej na Forum Twoje warunki ubezpieczenia. Sprawdzimy to. Każdy ubezpieczyciel nawet skłamie, żeby tylko nie wypłacić lub zaniżyć wartość odszkodowania lub zadośćuczynienia. Jestem prawie pewien, że odszkodowanie Ci się należy!

Pozdrawiam!
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 21 gości