Nasieniak u 45 latka

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Nasieniak u 45 latka

Postprzez Kasiniak70 » 04 Maj 2016, 19:47

Witam! Chciałbym założyć post z historia przebiegu choroby mojego ojca(45l), z uwagi na to, że na lekarzach nie można do końca polegać. Jeden przykład już dali... nie informując, że karta DILO uprawnia do pierwszeństwa w badaniach i nie trzeba robić ich prywatnie żeby szybko załatwić niezbędne wyniki. Mam nadzieję , że pomożecie - widzę , że są tu dobrze zorientowane osoby.

A więc tak , ojciec od dłuższego czasu miał powiekszone jądro( mowi, ze moze byc juz 2 lata) ale najwidoczniej wstydził się urologa. W marcu tego roku wybrał się do urologa( w BIałogardzie) ktory stwierdził , że jądro trzeba wyciąć z uwagi na guza, zrobił mu markery których wyników nie mam ale wszystko wyszło ok.

Kolejny krok-Ojciec udal sie do profesora ( w szczecinie) zeby sprawdzić co on o tym myśli- lecz ten potwierdził, że zabieg orchidoktemii jest jednym wyjsciem. Mowił, że powinno skończyć się na zabiegu bo markery są ok( robione u porzedniego urologa) Tato dostał skierowanie do kliniki.

24 marca zostal przyjety, lecz 25 wypisany z uwagi na brak czasu lekarzy. Podczas tego jednodniowego pobytu zrobiono mu markery AFP 2,14 | BHCG 2,1 | LDS 217 oraz zdjecie rtg klatki w rzucie p/a (Pola płucne bez zmian ogniskowych i naciekowych. Serce i przepona rtg w normie). Zalecenia( Z markerów nowotworowych podniesiony poziom LDH i zgłosić się 11 kwietnia celem wykonania zabiegu orch. prawostronnej).

11 kwietnia Przyjęty do kliniki, zoperowany , wyników markerów nie widzę więc chyba nie robili. Zalecenia ( -zglosić sie za 2 tyg po wyniki histopatologiczne- kontrola z wynikiem u urologa prowadzącego-ocena rany pooperacynej w warunkach poradni urologicznej za 7 dni) -Rr. Xorimax 500 2x1tabl.

28 kwietnia Odebrałem wyniki histopatologiczne
Do badania otrzymano rozcięte, zmienione guzowato jądro o największym wymiarze 5,5cm , na przekrojach biale, sadłowate, Powrózek dlugosci 5,3cm
Preparat wykonano z :
1) granicy ciecia powrozka 2) powrozka 3) najadrza 4) guza 5) oslonki jadra
Mikroskopowo: Ad 1,2,3,5) bez nacieku nowotworowego Ad 4) nasieniak
Nowotwór nacieka osłonkę białawą , ale jej nie przekracza.
pT1 Nx Mx LVI0
Zalecenia : ( T.K. jamy brzusznej, klatki i miednicy) Z wynikami wrócić do kliniki(Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr. 2 PUM w Szczecinie) , konsylium sie zbierze i zadecyduje co dalej.

6 maja Tato uda się na T.K jamy brusznej i miednicy, urolog skierowania na klatke nie chciał dać twierdzac , ze owe badanie na razie jest zbędne.
Kasiniak70
 
Posty: 32
Rejestracja: 04 Maj 2016, 19:09

Re: Nasieniak u 45 latka

Postprzez Kasiniak70 » 04 Maj 2016, 19:49

Pierwsze moje pytanie, co myślicie o dotychczasowym przebiegu leczenia i co oznacza wynik pT1 Nx Mx LVI0 ?Nie mogę nigdzie znalezc tego ostaniego ,,LVI0" Czy tato powinien teraz zrobić markery?
Kasiniak70
 
Posty: 32
Rejestracja: 04 Maj 2016, 19:09

Re: Nasieniak u 45 latka

Postprzez troll » 05 Maj 2016, 01:15

Witaj na Forum,

Dobrze, że tata jest już po orchidektomii. Badanie TK jamy brzusznej i miednicy jest niezbędne do określenia stopnia zaawansowania klinicznego choroby. W zakresie klatki piersiowej dobrze byłoby zrobić TK klatki ale jeśli wszystko inne jest w porządku - wystarczy RTG klatki w dwóch projekcjach. Guz w jądrze był we wczesnym stadium, RTG klatki jest ok, markery w normie - trzeba poczekać na wynik TK jamy brzusznej i miednicy, choć już teraz mamy nadzieję, że skończy się najlepiej jak może - na obserwacji, czego Wam serdecznie życzę.

Pozdrawiam!
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Nasieniak u 45 latka

Postprzez poznaniak » 05 Maj 2016, 12:00

Witam,
gdzie w histopacie jest napisane, że to nasieniak? Może przeoczyłem...
Pozdrawiam
poznaniak
Przyjaciel Forum
 
Posty: 353
Rejestracja: 14 Cze 2011, 22:13

Re: Nasieniak u 45 latka

Postprzez troll » 05 Maj 2016, 12:43

Witaj,

Tutaj:
Do badania otrzymano rozcięte, zmienione guzowato jądro o największym wymiarze 5,5cm , na przekrojach biale, sadłowate, Powrózek dlugosci 5,3cm
Preparat wykonano z :
1) granicy ciecia powrozka 2) powrozka 3) najadrza 4) guza 5) oslonki jadra
Mikroskopowo: Ad 1,2,3,5) bez nacieku nowotworowego Ad 4) nasieniak
Nowotwór nacieka osłonkę białawą , ale jej nie przekracza.
pT1 Nx Mx LVI0

Poza tym z dużym prawdopodobieństwem na taką histologię nowotworu mógł wskazywać zarówno wiek chorego jak i przebieg kliniczny (brak podwyższonych markerów, stosunkowo wolny rozwój choroby).

Pozdrawiam
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Nasieniak u 45 latka

Postprzez Kasiniak70 » 07 Maj 2016, 20:29

Mam wyniki, Troll co o tym myślisz?
Załączniki
brzuch.png
brzuch.png (133.49 KiB) Obejrzany 9249 razy
Kasiniak70
 
Posty: 32
Rejestracja: 04 Maj 2016, 19:09

Re: Nasieniak u 45 latka

Postprzez Kasiniak70 » 07 Maj 2016, 20:34

jama brzuszna
Załączniki
brzuch.png
brzuch.png (227.64 KiB) Obejrzany 9246 razy
Kasiniak70
 
Posty: 32
Rejestracja: 04 Maj 2016, 19:09

Re: Nasieniak u 45 latka

Postprzez Kasiniak70 » 07 Maj 2016, 20:58

wezly chlonne pachwinowe do 10mm, czy to moga byc przerzuty?
Kasiniak70
 
Posty: 32
Rejestracja: 04 Maj 2016, 19:09

Re: Nasieniak u 45 latka

Postprzez romi » 07 Maj 2016, 22:09

Witam
Węzły do 10mm nie są podejrzane onkologicznie.
TK jest ok. Trzeba teraz zrobić badanie markerów i jeśli będą w porządku to pewnie skończy się na obserwacji.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Nasieniak u 45 latka

Postprzez Kasiniak70 » 07 Maj 2016, 22:16

A co z guzem na nerce 20mm?
Kasiniak70
 
Posty: 32
Rejestracja: 04 Maj 2016, 19:09

Następna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

cron