Wyczuwalne guzy wewnątrz jądra

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Wyczuwalne guzy wewnątrz jądra

Postprzez zibi54 » 12 Cze 2016, 09:18

Witam mam 61 lat
Na początku maja (4maj), miałem operację usunięcia wodniaka lewego jądra. Zabieg bez komplikacji, rana pięknie zagojona. Po tygodniu byłem na kontrolnej wizycie - bez komplikacji, chociaż lekarz nie dotknął jądra sprawdził tylko prostatę -Bez USG pooperacyjnego.
Zauważyłem po miesiącu twardy obrzęk okolice powrózka nasiennego. dodatkowo małą ( na razie) twardą "gulkę" wielkości ok 2cm w górnej części jądra i podobną na dole. Wodniaka wyczuwałem inaczej był bardziej elastyczny. Jest on tzn wodniak w prawym jądrze ( miałem dwa wodniaki. Sprawdzałem latarką - na prawym przepuszcza światło, na lewym oba guzy są ciemne nie przepuszczają światła.
Czy to jest normalne. Mocz oddaje normalnie bez problemu żadnych stanów podgorączkowych - jednak jakoś "czuje to lewe jądro" ...ect

USG Jąder przed zabiegiem Kwiecień 2016

„Na całej długości najądrza i lewego jądra liczne zmiany drobnotorbielkowe. W rzucie głowy najądrza lewego olbrzymia przestrzeń bezechowa 44x27mm odp. najpr. torbieli nasiennej. w głowie najądrza prawego kilka zmian torbielowych - max 25x12mm. Drobne torbielki również podtorebkowo w górnym biegunie jądra prawego.
Nieznacznie zwiększona ilość płynu pomiędzy oslonkami pochwowymi jąder.
Umiarkowanie poszerzone żyły lewego splotu wiciowatego"
Nie mogę dołączyć obrazu ponieważ lekarz nie wydała mi fotki z USG i dość długo zastanawiała się jak opisać powyższy wynik, niestety w Mławie nie mamy innego lekarza radiologa. W szpitalu w Ciechanowie ani razu nie miałem robionego USG jedynie raz badanie palpitacyjne.
Dodam że markery wówczas było OK - USG jamy brzusznej OK - Morfologia anemia za dużo białych ciałek ale to jest od dwóch lat
zibi54
 
Posty: 11
Rejestracja: 12 Cze 2016, 09:00

Re: Wyczuwalne guzy wewnątrz jądra

Postprzez m9nika » 12 Cze 2016, 15:10

Witam,
Usg jądra oraz urolog mogą wyjaśnić niepokojące zmiany na jądrze, więc proponuję udać się na wizytę.
zibi54 napisał(a):Po tygodniu byłem na kontrolnej wizycie - bez komplikacji, chociaż lekarz nie dotknął jądra sprawdził tylko prostatę -Bez USG pooperacyjnego.

Może ze względu na wiek urolog bardziej był wyczulony na prostatę niż na jądra, gdyż występowanie nowotworów jądra w takim wieku zapewne jest bardzo rzadkie (sam nowotwór jada jest rzadką chorobą) ale na forum był przypadek nowotworu jądra u 45latka.
Więc dmuchamy na zimne;)
Pozdrawiam
Zabrałeś mi tatę [*], męża ci nie oddam!
"Ty sam jesteś dla siebie największym zadaniem i twoim obowiązkiem jest dołożyć wszystkich sił, by wykonać je jak najlepiej."
Awatar użytkownika
m9nika
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1603
Rejestracja: 17 Lut 2012, 20:07

Re: Wyczuwalne guzy wewnątrz jądra

Postprzez zibi54 » 12 Cze 2016, 19:01

m9nika napisał(a):Może ze względu na wiek urolog bardziej był wyczulony na prostatę niż na jądra, gdyż występowanie nowotworów jądra w takim wieku zapewne jest bardzo rzadkie (sam nowotwór jada jest rzadką chorobą)

:) znam starszych chorujących. Uśmiechnąłem się, bo pracuje w DE jako opiekun chorych (po andragogice) już 10 lat. Mam podopiecznych gdzie najmłodszy to 70 latek. .. Nie w tym rzecz. Czytałem uważnie o tym przypadku (45 latka). Teraz dopiero wiem, e badania owe markery - to były te podstawowe co u mnie robiono. Prostata tak lekarz mógł się zasugerować choć sam powiedział, " że ma pan ją jak 30 -latek".
Ja teraz dosłownie zaczynam się "sypać" Od kilku lat miażdżyca - kilka stentów w nogach i tętnicy biodrowej, wcześniej resekcja częściowa żołądka. Obecnie doszedł do tego kręgosłup. MRI odcinka lędźwiowego nie przedstawia się ciekawie. Ból pośladków i promieniujący ból nogi lewej..... W rodzinie dwa przypadki zgonów na raka jelita grubego. Uznałem, że najniebezpieczniejszy będzie jednak to co mnie niepokoi - problemy z jądrem - dlatego już wyszukałem urologa z dobrym !!!!! USG dalej zobaczymy :)
zibi54
 
Posty: 11
Rejestracja: 12 Cze 2016, 09:00

Re: Wyczuwalne guzy wewnątrz jądra

Postprzez zibi54 » 13 Cze 2016, 06:22

Szukam dobrego urloga z USG prywatnie - najlepiej woj. mazowieckie
zibi54
 
Posty: 11
Rejestracja: 12 Cze 2016, 09:00

Re: Wyczuwalne guzy wewnątrz jądra

Postprzez Ewa i Adam » 13 Cze 2016, 07:44

Hej Zibi,
za zachorowałem na rj po ukończeniu 46 lat (wtedy go zdiagnozowano).
Myślę, że wymieniani tutaj na forum specjaliści z Wa-wy mają gabinety, gdzie mógłbyś się udać.
Wiem, że dr W. Rogowski przyjmuje pacjentów na wizytach prywatnych w kilku miejscach.
Pozdrawiam
Adam
Awatar użytkownika
Ewa i Adam
 
Posty: 448
Rejestracja: 07 Gru 2014, 18:12

Re: Wyczuwalne guzy wewnątrz jądra

Postprzez zibi54 » 13 Cze 2016, 08:33

Ewa i Adam napisał(a):Hej Zibi,
za zachorowałem na rj po ukończeniu 46 lat (wtedy go zdiagnozowano).
Myślę, że wymieniani tutaj na forum specjaliści z Wa-wy mają gabinety, gdzie mógłbyś się udać.
Wiem, że dr W. Rogowski przyjmuje pacjentów na wizytach prywatnych w kilku miejscach.
Pozdrawiam
Adam

Dzięki, ja na razie umówiłem się do Krzysztofa Bukowskiego Medic House ( nie znam ) ale pracował Klinice Onkologii w W-wie.
Chodzi mi o potwierdzenie mojej diagnozy. W tym wieku to nasieniaki czy chłoniaki. Jeszcze chyba TK bioder i jamy brzusznej muszę zrobić.
Myślałem, że mam markery nowotworowe a mam tylko PSA a to na prostatę tylko.
zibi54
 
Posty: 11
Rejestracja: 12 Cze 2016, 09:00

Re: Wyczuwalne guzy wewnątrz jądra

Postprzez zibi54 » 13 Cze 2016, 09:12

OBY tak u mnie było
watpię tylko czy samę znikną - bo są twarde jak diabli i widać usadowiły się na dobre

Usunąłem cytat, bo była to ukryta reklama, przepraszam za ingerencje w post. r
zibi54
 
Posty: 11
Rejestracja: 12 Cze 2016, 09:00

Re: Wyczuwalne guzy wewnątrz jądra

Postprzez zibi54 » 14 Cze 2016, 09:07

Na razie wybrałem według mnie ( speca z odczytywania obrazu) prof.Grzegorz Małek. Po doświadczeniach w Mławie i pomyłkach oraz nie otrzymaniu Printu z badania. Wychodzę z założenia że ktoś do diabła musi mi potwierdzić - z czym do czynienia, bo inaczej stoję w miejscu
zibi54
 
Posty: 11
Rejestracja: 12 Cze 2016, 09:00

Re: Wyczuwalne guzy wewnątrz jądra

Postprzez zibi54 » 15 Cze 2016, 08:59

Im bliżej powrotu do Polski (19 czerwca)i wizyty u lekarza stoję przed coraz większym dylematem. Nie ukrywam, że zależy mi na czasie. Już prawie wybrałem lekarza - ale sam wynik co mi da?. Drugiego także poszukałem - ale nie daje wyników "do ręki" celem ew. dalszego leczenie do wybranego przeze mnie lekarza czy ośrodka medycznego. Wiele ośrodków nie odpowiada mailowo.....czyli w głowie wielki chaos. :?:
zibi54
 
Posty: 11
Rejestracja: 12 Cze 2016, 09:00

Re: Wyczuwalne guzy wewnątrz jądra

Postprzez zibi54 » 20 Cze 2016, 18:50

rtg lewa.jpg
rtg lewa.jpg (202.73 KiB) Obejrzany 6800 razy
:?:
Byłem dzisiaj na prywatnej wizycie u lekarza z USG. badanie odbyło się bez b. palpitacyjnego tylko aparat.
Lekarz na koniec postawił diagnozę z naciskiem kilkakrotnym prawdopodobnie
poniżej przedstawiam obraz USG tylko lewego jądra. termin ok. 3 tygodni i fakt pobolewanie zobaczyłem po wyjściu z gabinetu - dłużeej niż 3 tyg i nie pobolewa - tylko lekko czasami czuję nic nie ma o powrózkach nasiennych (pierwsze USG)
zibi54
 
Posty: 11
Rejestracja: 12 Cze 2016, 09:00

Następna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości