Rak jądra lewego mojego męża

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Rak jądra lewego mojego męża

Postprzez dalejkaa » 15 Lip 2016, 12:30

Witajcie,
7 lipca mąż miał wycięte jądro, dziś odebraliśmy wyniki hist-pat i wyglądają następująco:

Seminoma -AB [M-9061/3].
Seminoma. Atrophia partialis testis -C [M-9061/3].
Status normalis - DEFG [M-001]

jądro 6cm. z guzem 5cm, powrózek 7cm. guz biały
A-cz. centralna guza
B- cz.obwodowa guza
C -guz z jądrem niezm.
D- najądrze
E- osłonki
F- powrózek cz. pr.
G- powrózek cz. dyst.

przed operacją, miał robione markery, wyniki:
LDH=395[U/l][240-480]
Alfafetoproteina=1,13[IU/ml]0-5,8]
Beta-HCG=1,11[mlU/ml]<=2,6

Dziś zarejestrował się co centrum onkologii w Gliwicach, dostał termin na czwartek 21 lipca.
Czy możecie napisać po tym co już wiemy, czy jest bardzo źle?
dalejkaa
 
Posty: 2
Rejestracja: 10 Lip 2016, 23:12

Re: Rak jądra lewego mojego męża

Postprzez marcin s » 15 Lip 2016, 12:47

jestem świeży w tym temacie ale nauczyłem się że
bez Tomografu, i oznaczenia markerów po operacji nie da się ustalić dalszego leczenia
a do tego czasu trzeba być dobrej myśli
marcin s
 
Posty: 81
Rejestracja: 26 Cze 2016, 20:23

Re: Rak jądra lewego mojego męża

Postprzez romi » 15 Lip 2016, 13:03

Witam
Seminoma, czyli nasieniak nie ma złego rokowania, a u Was wygląda że jest niski stopień zaawansowania. Fakt, że jest zbyt mało przesłanek jeszcze do określenia dalszego postępowania, ale bądźcie dobrej myśli. Pierwszy najważniejszy krok już za Wami.
Teraz należy zrobić badania markerów, nawet prywatnie jeśli nie macie skierowania, a od onkologa powinniście dostać skierowanie na tomografię. Radzę już szukać miejsca w którym termin badania jest najbliższy.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Rak jądra lewego mojego męża

Postprzez dalejkaa » 17 Lip 2016, 19:14

Dziękuję Wam za odpowiedzi :)

Mam dziś wyniki markerów po 10dniach od operacji:
BetaHCG 3,83
LDH 268
AFP 1,22

Nie mamy niestety wyników po 5 dniach :( co oznacza wzrost BetaHCG?
Mamy zrobić kolejne badania po kilku dniach? jeśli tak to po ilu?

przepraszam, pewnie na wiele moich pytań znalazłabym odpowiedź czytając to forum, ale niestety przy trójce dzieci ciężko z czasem. Bardzo się martwię, pomóżcie proszę.
dalejkaa
 
Posty: 2
Rejestracja: 10 Lip 2016, 23:12

Re: Rak jądra lewego mojego męża

Postprzez romi » 17 Lip 2016, 20:51

Witam
Niestety wzrost markerów świadczy o rozsiewie choroby nowotworowej, a to oznacza, że konieczne będzie dalsze leczenie. Może to być również błąd laboratorium, i kolejne badania mogą to wykluczyć.
Na razie nie ma powodu do paniki bo poziom markerów jest bardzo niski. Kolejne badanie za tydzień.
Teraz przede wszystkim należy jak najszybciej zrobić badanie TK i z kompletem badań udać się na spotkanie z onkologiem.
Jeśli masz jeszcze jakieś pytania to śmiało pytaj.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Rak jądra lewego mojego męża

Postprzez JanDaw » 26 Lip 2016, 08:41

Mój maz tez miał po operacji wzrost bhcg zalecono 3 kursy chemii, zakończył 2 maja 2016 od tego czasu wszystko w normie, pewnie w Waszym przypadku bedzie podobni. Warto tylko oddać sie w dobre ręce lekarzy, tak zeby wszystko przebiegło bez eksperymentowania tylko na prawidłowym leczeniu. Powodzenia!
JanDaw
 
Posty: 87
Rejestracja: 04 Lut 2016, 23:17


Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości

cron