Limfadenektomia zaotrzewnowa-PT1

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Limfadenektomia zaotrzewnowa-PT1

Postprzez romi » 02 Sie 2016, 21:24

Witam
Jestem pod wrażeniem tego co powiedziała lekarka, bo nic więcej do tego nie można dodać, oczywiście w pozytywnym znaczeniu tych słów.
Nie ma czegoś takiego jak profilaktyczna chemioterapia, to bardzo poważne, obciążające leczenie, poza tym w przypadku nowotworów żadne leczenie nie daje 100% pewności, że nie nastąpi nawrót. Trzeba mieć tego świadomość, co nie znaczy, że trzeba żyć w ciągłym strachu
Jeśli wiedza lekarki na temat nowotworów jadra jest taka jaką Wam zaprezentowała, to trzeba utrzymywać z nią kontakt.
Napisz skąd jesteście (sądzę, że to Łódź) i jeśli to nie tajemnica to kto to jest ta lekarka (czyżby z Salve)?
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Limfadenektomia zaotrzewnowa-PT1

Postprzez mania69 » 03 Sie 2016, 19:39

Szpital Kopernika. Bardzo miła onkolog. Natomiast nie jestem pewna czy mogę ją polecać. Zastanowiło mnie, że na moje pytanie o BEP, pani dr poprawiła mnie, że w pierwszej kolejności (czyli gdyby zamiast poziomu zaawansowania PT1 do obserwacji, byłby wymagający już interwencji chemii) stosowana jest monoterapia Karboplatyną, a nie BEP. Wydawało mi się, że Karboplatyna dotyczy nasienniaków a nie raka embrionalnego. Nie kwestionuję kompetencji pani doktor, może jest świetna, tylko nie zwróciła uwagi na to co było w wyniku histopatologicznym- była to jednorazowa konsultacja, a zarzuciłam ją wieloma pytaniami, więc mógł powstać pewien chaos.

Dziś syn był u dr Sarosieka i tam już pozostanie (mieszka i studiuje w Warszawie), ustalili ścisłą obserwację. Mieliśmy okazję uczestniczyć w konsultacji i jesteśmy pod wrażeniem wiedzy, doświadczenia i osobowości doktora, pierwszy raz od 14 lipca będziemy spać spokojnie, pewni, że syn jest w dobrych rękach.
mania69
 
Posty: 69
Rejestracja: 23 Lip 2016, 22:16

Re: Limfadenektomia zaotrzewnowa-PT1

Postprzez kk91 » 03 Sie 2016, 20:49

Karboplatynę stosuje sie tylko i wyłacznie w nasieniakach IB/IA w formie zapobiegawczej gdy jeszcze przerzuty nie zostały zdiagnozowane.
Rak embrionalny czyli zarodkowy zalicza się do nienasieniaków więc nie powinno się podawać karboplatyny.
kk91
Przyjaciel Forum
 
Posty: 319
Rejestracja: 02 Gru 2014, 19:26

Re: Limfadenektomia zaotrzewnowa-PT1

Postprzez romi » 03 Sie 2016, 21:24

Witam
Kopernik nie jest dobrym miejscem do leczenia nowotworów jądra.
Ta pierwsza wypowiedź lekarki którą opisałaś była profesjonalna, niestety z tą karboplatyną przesadziła i tutaj dała plamę. Może było tak jak napisałaś, ale to nie świadczy dobrze. Takich pomyłek lekarz nie może popełniać.
Bardzo dobrze, że pojechaliście na konsultację do dr Sarosieka i syn pozostanie pod jego opieką, to bardzo dobry wybór. Teraz tylko trzeba przestrzegać terminów kontroli i na pewno wszystko będzie ok.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Poprzednia

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 17 gości