Rak zarodkowy

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Rak zarodkowy

Postprzez mardeb76 » 12 Paź 2017, 05:31

Cześć,
LDH jest to najmniej specyficzny marker rj. Jego wzrost jest notowany także po dużym wysiłku fizycznym oraz w przypadku schorzeń wątroby. Zakładam, że w obecnym okresie intensywnie nie trenujesz, więc najbardziej prawdopodobną przyczyną wzrostu LDH jest to że Twoja wątroba zaczęła odczuwać skutki chemioterapii. Jest to bardzo typowy objaw, występujący u wielu pacjentów podczas leczenia. Nie jest to powód do zmartwień, po zakończeniu chemioterapii wszystko wróci do normy. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert

Postprzez tobson85 » 12 Paź 2017, 08:35

Hej
na potwierdzenie tego co pisze Marcin - u mnie podczas chemioterapii nastąpił przejściowy wzrost LDH do wartości 823 IU/l, a potem wszystko się unormowało i jest ok. Jeśli dostajesz zastrzyki z czynnikiem wzrostu pomiędzy cyklami to nawet z tego względu LDH może przejściowo wzrastać.
Jesteś już na finiszu, jeszcze tylko trochę i będziesz miał to za sobą ;)
Powodzenia!
Tobiasz
teratoma immaturum (carcinoma embryonale 80%; seminoma; IGCN) / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum

Miejscowość: Wrocław

Postprzez B22 » 13 Paź 2017, 10:00

Marcin, Tobiasz dzięki za info.
Dzisiaj tylko na tyle mnie stać. Ostatni dzień.
B22

Postprzez B22 » 22 Paź 2017, 11:26

Cześć.
Coś ta moja walka z dziadostwem nie chce się skończyć. 9 dni temu skończyłem ostatni cykl EP. Trzy dni temu wylądowałem na SOR w Gliwicach. Wymioty, biegunka, temp.38,4... Cały czwartek walczyłem w domu z elektrolitami, wymiotami itp. ale skonczyło się na intensywnej terapii. Postawili mnie do pionu i dzisiejsze CRP =25 vs. wczorajsze =50. Lekarz nie wie czy mnie puścić ale tutaj takie warunki, że w domu bezpieczniej przy leukocytach 1.6 Ja jestem za wyjściem na antybiotyku. Ktoś ma inne zdanie?
B22

Postprzez B22 » 22 Paź 2017, 12:23

OK.
Już niezastąpiony dr Sarosiek mi doradził! Uciekam stąd!
B22

Poprzednia

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 7 gości