Rak zarodkowy

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Rak zarodkowy

Postprzez Grrr34 » 14 Sie 2020, 13:41

Powtórz wynik w labo, gdzie wyszlo Ci w normie, jezeli bedxie to samo... To musisz chyba zrobić w 3 niezależnym laboratorium....
Grrr34
 
Posty: 183
Rejestracja: 08 Lut 2017, 21:51

Re: Rak zarodkowy

Postprzez B22 » 14 Sie 2020, 15:05

Wynik z trzeciego niezależnego labo <0,100 przy normie 0-3,5
Uff....
Przyjdą jeszcze dwa wyniki z dzisiaj...
B22
 
Posty: 46
Rejestracja: 07 Kwi 2017, 15:31

Re: Rak zarodkowy

Postprzez Grrr34 » 14 Sie 2020, 15:32

No to myślę że jesteś w domu, a w tamtym laboratorium na Twoim miejscu bym poprosił wtedy rozmowę z kierownikiem i sugestie ze takie rzeczy nie powinny mieć miejsca,, aparat powinien być tak skalibrowany aby maksymalnie ograniczyć możliwość wyniku dodatnio fałszywego... Poniewaz 2 krotnie narażono Cie na bardzo duży, niepotrzebny stres
Grrr34
 
Posty: 183
Rejestracja: 08 Lut 2017, 21:51

Re: Rak zarodkowy

Postprzez B22 » 14 Sie 2020, 20:50

Mądrze powiedziane Grrr34. Stres mega. Od wtorku...

Dwa kolejne wyniki, które przyszły również w normie. Ciekawe co mi powiedzą jak je pokażę w tym laboratorium, które napędziło mi stracha...

Dzięki za wsparcie i spokojnego weekendu panowie
B22
 
Posty: 46
Rejestracja: 07 Kwi 2017, 15:31

Re: Rak zarodkowy

Postprzez B22 » 18 Sie 2020, 15:28

Hej.
Mam odpowiedź od kierownictwa laboratorium, w którym beta HCG wyszły mi poza normą.(w trzech innych laboratoriach jest w porządku )

Nie wiem co myśleć o tej odpowiedzi... Czy ktoś podpowie, czy ma ona jakieś merytoryczne uzasadnienie? Jeśli nie to gdzie powinienem zgłosić taki incydent? Wydaje mi się, że nie powinienem nad opisaną sytuacją przejść do porządku dziennego.
Pozdrawiam

"Po konsultacji z producentem testu HCG (Siemens) oraz wielokrotnym sprawdzeniu Pańskiego wyniku w naszym laboratorium, jak i przeanalizowaniu wewnętrznej kontroli jakości stwierdzamy, że nasz wynik nie może zostać zakwalifikowany jako błędny, ponieważ wyników testu z innych laboratoriów nie powinno się porównywać. Test HCG, którego używamy to immunometryczny dwupunktowy test chemiluminescencji fazy stałej. Na podwyższenie wyniku mogą wpływać autoprzeciwciała jak i przeciwciała heterofilne, które mogą wchodzić w reakcję z immunoglobulinami będącymi reagentami testu immunologicznego, wpływając na przebieg oznaczenia. Wyniki HCG mające na celu monitorowanie ewentualnej wznowy choroby nowotworowej powinno się wykonywać w jednym laboratorium, a oceniać je powinien tylko lekarz na podstawie badań klinicznych. Metoda, którą stosujemy nie ma takiej wartości odcięcia, która świadczyłaby o wznowie choroby nowotworowej."
B22
 
Posty: 46
Rejestracja: 07 Kwi 2017, 15:31

Re: Rak zarodkowy

Postprzez Krolewsky » 24 Sie 2020, 22:59

>Metoda, którą stosujemy nie ma takiej wartości odcięcia, która świadczyłaby o wznowie choroby nowotworowej.

Inne laboratoria mówią że jest ok. Czym się przejmujesz kolego? :) Przyjemnych snów
Krolewsky
 
Posty: 342
Rejestracja: 13 Sie 2017, 11:42
Miejscowość: Wrocław

Poprzednia

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości