Seminoma mediastinum

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Seminoma mediastinum

Postprzez Toluvel » 20 Gru 2011, 16:28

Hej!

Wyszedłem już ze szpitala jakiś czas temu i dochodzę do siebie w domu. Przeciwbólowo w zasadzie nic nie biorę, ewentualnie doraźnie. Temperatura mi koło 37 się utrzymuje (czasem jest normalna), ale lekarze mówili, że to na skutek operacji, i jeszcze tak może być. Oddechowo już lepiej, w miarę normalnie funkcjonuję :) Tylko trochę o tych węzłach myślę (w wypisie ze szpitala napisali mi, że objawy kliniczne nie sugerują wznowy, czy coś takiego), ale chyba nadal mam powiększone (tak "na dotyk") - a przez jakiś czas były znowu niewyczuwalne. Będę musiał się stawić na pewno u onkologa, pogadać i ustalić kontrole itd to na pewno się wyjaśni. Myślę, że chyba teraz już w tym roku nie ma sensu, od nowego roku będę to załatwiał - jak sądzicie? Operację miałem 16go listopada..

Pozdrawiam wszystkich i nie dajcie się! Wszystko jest do pokonania :)
Toluvel
 
Posty: 31
Rejestracja: 20 Lip 2011, 23:52

Re: Seminoma mediastinum

Postprzez troll » 20 Gru 2011, 18:48

Witaj,

Będzie na prawdę coraz lepiej. Pamiętaj proszę, że Twoje leczenie powinien nadzorować onkolog i to do niego należą decyzje co robimy dalej.

Pozdrawiam
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3983
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Seminoma mediastinum

Postprzez Toluvel » 21 Gru 2011, 23:59

Dzięki trollu za wsparcie, na pewno skonsultuję się z onkologiem, ale już po nowym roku. Ale jestem nastawiony pozytywnie :) Pozdrawiam !
Toluvel
 
Posty: 31
Rejestracja: 20 Lip 2011, 23:52

Re: Seminoma mediastinum

Postprzez Toluvel » 28 Gru 2011, 23:20

Niestety moja sytuacja znowu się komplikuje. Cytując znaną grę komputerową: War. War never changes. W moim wypadku jest to wojna z problemami ze zdrowiem.. 12.12.2011 wyszedłem ze szpitala po antybiotykoterapii, przez około 14 dni był spokój, lecz od paru dni jest gorzej - czuję się słabszy, mam większe bóle itd. Wczoraj też pojawiła mi się gorączka 38, dzisiaj rano było standardowe 37 lecz wieczorem znów 37,8. Byłem u lekarza i zapisał mi w razie czego Avelox (gdyby gorączka była powyżej 37,4 przez 2-3 dni). I chyba będę musiał go wziąć i skonsultować się też z ordynatorem szpitala w którym byłem, co robimy dalej :( Mam nadzieję, że nie będę musiał znowu iść do szpitala.. Wiem, że to forum niekoniecznie łączy się ze sprawami pumunologicznymi ale może coś podpowiecie.. Zaczynam się zastanawiać, czy to nie sprawa poszpitalna po operacji, istnieje możliwość, że mam np. sepsę? Byłem cewnikowany po operacji. Teraz w szpitalu robili mi posiewy i mam proteus mirabilis ESBL 10^4 w moczu, Moraxella catarrhalis z wymazu języka, Streptococcus vestibularis z wymazu z gardła i w plwocinie. CRP przy przyjęciu 202,3, 3 dni przed wypisem 17, I-PROKALCYTONINA 0,07. Mam też morfologię, gazometrię, koagulogram (złe wyniki, podejrzewali zakrzepicę. D-DIMER 7-9 tys). Nie wiem, co mogę dodać.. Będę wdzięczny za każdy komentarz i pomoc :|
Toluvel
 
Posty: 31
Rejestracja: 20 Lip 2011, 23:52

Re: Seminoma mediastinum

Postprzez troll » 30 Gru 2011, 10:14

Witaj,

Fallout jest ok :) Niestety ze spraw ściśle pulmonologicznych chyba nikt się nie wypowie. Sprawa jest zagmatwana, ja obstawiam fakt przebytego niedawno zabiegu i zakażenia, być może jedną z bakterii, które wyhodowano z posiewów. Sepsa? Miałbyś dużo bardziej niepokojące objawy. Z drugiej strony jej wykluczenie jest proste - posiew krwi. Musisz dalej spróbować konsultować się z Twoim lekarzem, czy rozmawiałeś z chirurgiem, który Cię operował?

Pozdrawiam
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3983
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Seminoma mediastinum

Postprzez Toluvel » 30 Gru 2011, 15:56

Hej,

Po kolejnych konsultacjach lekarskich zrobiłem morfologię, CRP, i Prokalcytoninę. Morfo ok (WBC ok 6 na mnie to troszkę więcej, ale norma przecież), Prokalcytonina <0,5 czyli norma, i CRP - tutaj 96 przy normie do 5, czyli znowu dużo, tak jak miałem przed pobytem w szpitalu tu w Łodzi. Temperatura mi skacze w przedziale 36,8-37,8 tak mniej więcej. Lekarz stwierdził, że mam wziąć antybiotyk Avelox i zobaczymy. Posiewy krwii, moczu miałem robione i nic strasznego tam nie wyszło, ten proteus w moczu tylko. Ogólnoustrojowej infekcji jednak więc nie ma, poszalałem z tą sepsą. Może to w kółko infekcja w tym niedotlenionym płucu? Tak na marginesie, w Łodzi nie ma rehabilitacji oddechowej i mam problem, bo już dawno powinienem zacząć ze względu na to płuco właśnie, szukam, gdzie jest najbliżej.

Trollu z chirurgiem nie rozmawiałem, mogę zadzwonić, ale o co mogę zapytać? Jak to może pomóc? Względnie do kogo się mogę udać (torakochirurg tu w Łodzi?), żeby dalej drążyć temat?

Cieszę się tylko z tego, że mogę siedzieć w domu a nie muszę znowu do szpitala (m.in. dlatego, że nie ma miejsc)

Pozdrawiam i Szczęśliwego Nowego Roku Wszystkim. Oby był lepszy od poprzedniego i przede wszystkim zdrowszy !
Toluvel
 
Posty: 31
Rejestracja: 20 Lip 2011, 23:52

Re: Seminoma mediastinum

Postprzez romi » 30 Gru 2011, 16:10

Witam
Z tego co kojarzę, to torakochirurgia jest w szpitalu im. WAM na Żeromskiego. http://www.uskwam.umed.lodz.pl/?dir=str ... ia_klatkip
Zadzwoń tam, może coś Ci doradzą w sprawie rehabilitacji.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Seminoma mediastinum

Postprzez troll » 30 Gru 2011, 20:00

Witaj,

To torakochirurg Cię operował i to jego zadaniem jest postawienie Cię na nogi. To on zna zakres resekcji, zna historię Twojej choroby i myślę, że jego rada może być bardzo cenna.

Pozdrawiam
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3983
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Seminoma mediastinum

Postprzez Słoń » 30 Gru 2011, 22:14

hej
po wykluczeniu przyczyn infekcyjnych należy pomysleć o czymś podobnym do opisywanego w starej internie zespołu pokomisurotomijnego. to może się wbrew pozorom zdarzyć u Ciebie. podpowiedz tę myśl lekarzowi w szpitalu. sprawa leczy sie wzglednie łatwo salicylanami i steroidami (ale musi być wykluczona infekcja).
Słoń
Słoń
Ekspert
 
Posty: 131
Rejestracja: 30 Wrz 2011, 10:23

Re: Seminoma mediastinum

Postprzez Toluvel » 30 Gru 2011, 22:49

Dzięki wszystkim za rady :)

Na razie biorę ten Avelox i zobaczymy jak będzie. Temperatura rano 37,1 teraz 37,4. Zastanawiam się czy to może mieć coś wspólnego ze śledzioną, już w maju wykryli, że mam powiększoną, teraz jest znowu większa 140mm i jakby trochę boli mnie brzuch ostatnio. No ale może to od tych wszystkich leków i antybiotyków. Poza tym bolą mnie też barki.

Offtopowo powiem, że forum jest super i jutro wysyłam mały sylwestrowy prezent, niech się dalej rozwija :)

Pozdrawiam :)
Toluvel
 
Posty: 31
Rejestracja: 20 Lip 2011, 23:52

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości