Nasieniak, pT2 N x R0, 30 latek

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Nasieniak, pT2 N x R0, 30 latek

Postprzez tobson85 » 18 Lut 2023, 15:33

W takim razie jesteś zabezpieczony przed najniebezpieczniejszymi skutkami jakimi jest neutropenia.
Jesli chcesz dla swojego spokoju to możesz sobie zrobić morfologię z rozmazem około 2-3 tygodnie po wlewie, czy nie ma jakieś drastycznych wartości. Ale tez nie należy się spodziewać ze wyniki po takim czasie będą w normach.
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

Re: Nasieniak, pT2 N x R0, 30 latek

Postprzez PanDarek » 20 Lut 2023, 12:52

Dziękuje bardzo za odpowiedź. Morfologię z próbami wątrobowymi zrobię za 3 tygodnie.
Ogólnie drugi wlew przeszedłem gorzej pod względem samopoczucia jeśli chodzi o pierwszy dzień po. Mimo leków nie uniknąłem wymiotów. Taki urok. Jest już lepiej. Twardą żyłą też nie powinienem się przejmować. Maść z heparyną powili daje efekty. Teraz tylko regularne kontrole. Mam nadzieje, że przygoda zakończona.
Ze swojej strony tylko radzę regularnie się badać. U mnie dzięki temu udało się znaleźć problem na początkowym etapie.
PanDarek
 
Posty: 47
Rejestracja: 24 Lis 2022, 14:02

Re: Nasieniak, pT2 N x R0, 30 latek

Postprzez PanDarek » 02 Mar 2023, 16:17

Cześć,
Czy podczas lub po chemioterapii zauważyliście także, że zwiększyła wam się ilość znamion(pieprzyków) na ciele? Lekarz mnie uspokoił, że tak się dzieje i nie jest to niecodzienne. Oczywiście wybieram się niedługo do dermatologa jednak informacji o takich „skutkach ubocznych” nie widziałem nigdzie.
PanDarek
 
Posty: 47
Rejestracja: 24 Lis 2022, 14:02

Re: Nasieniak, pT2 N x R0, 30 latek

Postprzez PanDarek » 02 Mar 2023, 16:21

Cześć,
Czy podczas lub po chemioterapii zauważyliście także, że zwiększyła wam się ilość znamion(pieprzyków) na ciele? Lekarz mnie uspokoił, że tak się dzieje i nie jest to niecodzienne. Oczywiście wybieram się niedługo do dermatologa jednak informacji o takich „skutkach ubocznych” nie widziałem nigdzie.
PanDarek
 
Posty: 47
Rejestracja: 24 Lis 2022, 14:02

Re: Nasieniak, pT2 N x R0, 30 latek

Postprzez tobson85 » 02 Mar 2023, 18:52

Często pojawiają się ciemniejsze plamy w miejscach zadrapań lub zranien, które przydarzyły się w trakcie leczenia. Takie ciemniejsze plamy znikają potem miesiacami, ale zazwyczaj zanikają całkowicie. Może właśnie tez miałeś jakieś zadrapania lub rany na skórze?
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

Re: Nasieniak, pT2 N x R0, 30 latek

Postprzez Kozi » 02 Mar 2023, 22:17

Mi siniały i bolały duże palce u stóp. Tak jakbym je obtarł. Skończyła się chemia, skończyły się problemy z palcami. Nie jestem przekonany, żebym się martwił pieprzykami, ale lekarzowi zawsze warto powiedzieć.
Kozi
 
Posty: 71
Rejestracja: 28 Sty 2022, 15:13

Re: Nasieniak, pT2 N x R0, 30 latek

Postprzez user90 » 03 Mar 2023, 00:20

Ja nie miałem chemii, ale w kwestii pieprzyków jeśli to faktycznie pieprzyki, to niezależnie od historii choroby, warto je sprawdzać regularnie. Ja kilka miesięcy temu miałem jeden wycinany, kilka innych mam do obserewcji do końca życia, a kontrole co pół roku. Czerniak to jeszcze gorszy przeciwnik niż rj, warto z naszą historia choroby mieć się na baczności też z innymi nowotworami, sami wiemy że jeśli coś ma być wykryte to im szybciej tym lepiej.
user90
 
Posty: 81
Rejestracja: 14 Gru 2019, 12:20

Re: Nasieniak, pT2 N x R0, 30 latek

Postprzez miszcz » 03 Mar 2023, 01:01

Potwierdzam słowa wyżej. Pieprzyki trzeba kontrolować. U mnie pojawiają się nagle jakieś dziwne znamiona w liczbie kilku na miesiąc od małego. Od pierwszego raka jądra, czyli od 2015 roku, chodzę do dermatologa co pół roku. Kilkanaście znamion wyciętych, niektóre wyglądały naprawdę groźnie, ale póki co, jest w porządku.

Obserwuj te znamiona i kontroluj. Według mnie bez związku z chemią (spotkałem się z ciemnymi plamami na skórze, ale nie z klasycznymi znamionami) , ale różnie może być.
miszcz
 
Posty: 759
Rejestracja: 17 Kwi 2015, 20:37

Re: Nasieniak, pT2 N x R0, 30 latek

Postprzez MySleepingKarma » 06 Mar 2023, 23:38

Po chemioterapii karboplatyną miałem tak, że przez kilka dni moje pieprzyki były bardziej widoczne. Gdzieś wyczytałem, że może to być efekt uboczny, niestety nie pamiętam jakie to było źródło. ;)
zdiagnozowany z Seminoma testis
MySleepingKarma
 
Posty: 23
Rejestracja: 06 Lis 2022, 00:32
Miejscowość: Gdańsk

Re: Nasieniak, pT2 N x R0, 30 latek

Postprzez PanDarek » 20 Mar 2023, 09:19

Dzień dobry,
mam pytanie odnośnie obserwacji. Badanie tk wykonywałem 24.11.2022, później zostałem skierowany na pet-tk, który wykonałem pod koniec stycznia. Według zaleceń po dwóch wlewach karboplatyny nastepne powinienem dopiero wykonać w lipcu(pół roku później). Jednak jak sami wiecie na początku po chorobie jesteśmy bardzo przewrażliwieni. Zastanawiam się czy jednak nie warto zrobić tego po 3 miesiącach także jak przy zwykłej aktywnej obserwacji.
Jak wy sobie radziliście w pierwszych miesiącach po chorobie?
PanDarek
 
Posty: 47
Rejestracja: 24 Lis 2022, 14:02

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości