Wznowa i co dalej??!

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Wznowa i co dalej??!

Postprzez elka » 05 Mar 2013, 14:22

Cześć.
Badanie zrobione, było jak Troll mówił,zaskoczyło nas to,że tak szybko się to odbyło. W Kielcach, z piciem- trzy godziny, nie mówię,że gorzej czy lepiej, po prostu krócej :) Za tydzień wizyta u P dr i się okaże co w płucach piszczy.
Kochani zinterpretujcie mi te wyniki,baardzo proszę.

wynik wartości referencyjne
LDH 305 U/l 240 - 480
mocznik 38mg/dl 19 - 44
kreatynina 1,16 mg/dl 0,7 - 1,20
eGFR wg MDRD większe od 60 ml/min/1,73

oczywiście liczę na Trolla :)
elka
 
Posty: 40
Rejestracja: 04 Cze 2012, 22:15

Re: Wznowa i co dalej??!

Postprzez m9nika » 05 Mar 2013, 16:01

Witam,
Zastanawia mnie fakt, że zostało wykonane badanie LDH a brak pozostałych czyli AFP i b-HCG.
Co ile Twój syn ma zlecone wykonanie markerów?
Po za tym zauważyłam, że u Was również zlecili wykonanie kreatyniny przed wykonaniem TK. My mamy jeszcze wykonać hormon TSH.
Skoro wyniki mieszczą się w zakresach referencyjnych, więc nie ma się czym niepokoić :)
Pozdrawiam.
Zabrałeś mi tatę [*], męża ci nie oddam!
"Ty sam jesteś dla siebie największym zadaniem i twoim obowiązkiem jest dołożyć wszystkich sił, by wykonać je jak najlepiej."
Awatar użytkownika
m9nika
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1603
Rejestracja: 17 Lut 2012, 20:07

Re: Wznowa i co dalej??!

Postprzez romi » 05 Mar 2013, 16:20

Witaj
Nie wszędzie przed TK wymagane są jakieś badania. Np. u nas są miejsca gdzie chcą podania poziomu kreatyniny, a gdzie indziej nie ma takiej potrzeby. W jednej pracowni oprócz kontrastu podawanego dożylnie trzeba również pić kontrast przed badaniem, a w innej nie trzeba. Nieco inne są również wymagania dotyczące przygotowania do badania, w jednej wymagane jest przygotowanie od poprzedniego dnia, przeczyszczenie i na czczo, w innej tylko 6 godzin bez jedzenia. Zastanawiam się jaki ma to wpływ na dokładność badania, czy to zależy od sprzętu, czy to są jakieś wewnętrzne regulacje pracowni i jak to naprawdę powinno się odbywać.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Wznowa i co dalej??!

Postprzez elka » 05 Mar 2013, 17:05

Moniko AFP i b-HCG zrobiono osobno, są w normie tylko nie mam w tej chwili dostępu do nich :)
LDH zrobiono przy okazji robienia kreatyniny i te wyniki akurat mam wiec mogłam je przepisać.Kreatyninę syn robił pierwszy raz( dr Sarosiek zlecił) i w Magodencie wymagali,a pytam o interpretację bo przy badaniu TK zwrócono uwagę,żeby syn więcej pił (wody oczywiście :lol: ) bo kreatynina jest dość wysoka jak na jego wiek(jeszcze 26 lat :) )
Romi nad tym samym się zastanawiam :) a te różnice laikowi robią zamęt w głowie ale dzięki Bogu (a może Trollowi?) mamy to forum :) .
pozdrawiam Was.
elka
elka
 
Posty: 40
Rejestracja: 04 Cze 2012, 22:15

Re: Wznowa i co dalej??!

Postprzez m9nika » 05 Mar 2013, 17:24

romi napisał(a):Nie wszędzie przed TK wymagane są jakieś badania.

To zauważyłam, bo robiliśmy w dwóch miejscach i np. W PSK4 za pierwszym razem nie robiliśmy żadnych badań, nastepnie TK mieliśmy robione w COZL i juz tam wymagali badań hormonów TSH i jeszcze dwóch innych których nie pamiętam (i tak wylądowaliśmy u endokrynologa). A teraz TK ponownie robimy w PSK4 i dostaliśmy zalecenie by zrobić TSH i kreatynine.
romi napisał(a):jaki ma to wpływ na dokładność badania, czy to zależy od sprzętu, czy to są jakieś wewnętrzne regulacje pracowni i jak to naprawdę powinno się odbywać.

Mnie również to zastanowiło.
elka napisał(a): zwrócono uwagę,żeby syn więcej pił (wody oczywiście ) bo kreatynina jest dość wysoka

U mojego męża też padła sugestia by więcej pił wody :)
Jak tylko będziesz miała pozostałe wyniki syna koniecznie się nimi podziel.
Pozdrawiam
Zabrałeś mi tatę [*], męża ci nie oddam!
"Ty sam jesteś dla siebie największym zadaniem i twoim obowiązkiem jest dołożyć wszystkich sił, by wykonać je jak najlepiej."
Awatar użytkownika
m9nika
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1603
Rejestracja: 17 Lut 2012, 20:07

Re: Radość bo obserwacja.

Postprzez elka » 13 Mar 2013, 13:26

Witajcie :)
Muszę zmienić Temat moich wpisów bo wcale nie ma WZNOWY, ale mamy radochę :D :D :D
i to wszystko dzięki Wam. EKSPERCI -WIELKI SZACUNEK :!:
Wieczorem napiszę jak było.
elka
 
Posty: 40
Rejestracja: 04 Cze 2012, 22:15

Re: Wznowa i co dalej??!

Postprzez m9nika » 13 Mar 2013, 13:28

Witam
Ciesze się razem z Wami :)
Pozdrawiam
Zabrałeś mi tatę [*], męża ci nie oddam!
"Ty sam jesteś dla siebie największym zadaniem i twoim obowiązkiem jest dołożyć wszystkich sił, by wykonać je jak najlepiej."
Awatar użytkownika
m9nika
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1603
Rejestracja: 17 Lut 2012, 20:07

Re: Radość bo obserwacja.

Postprzez elka » 14 Mar 2013, 00:23

Witam.
Badanie TK wykazało,że guzki w płucach,które nas tak mocno postraszyły-ZNIKNĘŁY ale pojawiły się inne,w innych segmentach płuc (do 5 mm) i te trzeba obserwować.Pan dr zlecił badania za 2,5 miesiąca.Markery w normie więc jest super :)
Dziękuję :) nie będę wyliczać za co i komu,przecież to jasne :)
Pozdrawiam elka.
elka
 
Posty: 40
Rejestracja: 04 Cze 2012, 22:15

Re: Wznowa i co dalej??!

Postprzez elka » 07 Paź 2015, 01:00

Witajcie.
Chciałam się z Wami podzielić radosną nowiną, będę babcią :D , mój syn, po trzech latach od leczenia, zostanie ojcem, tak zwyczajnie, bez mrożonego nasienia- czy życie nie jest piękne?! W takich szczęśliwych chwilach, Tobie Trollu i Twojej EKIPIE mówię - DZIĘKUJĘ.
Pozdrawiam serdecznie i trzymam kciuki za Wasze leczenie.
szczęśliwa babcia :lol: elka.
elka
 
Posty: 40
Rejestracja: 04 Cze 2012, 22:15

Re: Wznowa i co dalej??!

Postprzez Adrian1975 » 07 Paź 2015, 13:21

super wiADOMOŚĆ

gratulacje
Adrian
seminoma testis PT1, 4BEP w DCO, obecnie pod kontrolą w Krotoszynie
Awatar użytkownika
Adrian1975
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1009
Rejestracja: 01 Paź 2012, 19:00
Miejscowość: Trzebnica,DLN

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości

cron