Prosze o opinie (powiekszone najadrze a rak) - a jednak guz

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Prosze o opinie (powiekszone najadrze a rak) - a jednak

Postprzez troll » 30 Kwi 2014, 13:53

Witaj,
Zazwyczaj lekarz prowadzący zleca mi też CEA i tak się zastanawiam po cóż? Jakieś pomysły?

... z niewiedzy :)

Pozdrawiam
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Prosze o opinie (powiekszone najadrze a rak) - a jednak

Postprzez rostocker78 » 07 Maj 2014, 21:37

Witam Panowie, mam pytania :
1. Wkr?tce minie u mnie rok obserwacji. W związku z tym czy mam się skanować w dalszym ciągu co 3 miesiące czy też według wytycznych co 4 lub 6? a jeśli co 4 lub 6 to wraz z markerami czy markery robić częściej?
2. niestety mój lekarz prowadzący jest już od miesiąca na urlopie. Czy da radę zapisać się na kolejny tomograf bez skierowania a potem skierowanie donieść ? ktoś kiedyś próbował?
Awatar użytkownika
rostocker78
 
Posty: 76
Rejestracja: 21 Maj 2013, 21:00
Miejscowość: Bangkok

Re: Prosze o opinie (powiekszone najadrze a rak) - a jednak

Postprzez romi » 07 Maj 2014, 23:15

Witam
Tomografia co 6 miesięcy, ewentualnie pomiędzy USG. Markery razem z badaniami TK i USG.
Jeśli chodzi o zapisanie się na TK bez skierowania, a później jego dostarczenie to wszystko zależy od pracowni. Z reguły jest to możliwe, sporo osób praktykuje taki sposób.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Prosze o opinie (powiekszone najadrze a rak) - a jednak

Postprzez troll » 08 Maj 2014, 00:21

Witaj,

Zrób sobie co 4 miesiące markery a co 6 pełne TK. Przeszedłeś chemioterapię, która z definicji ma znacznie ograniczyć możliwość nawrotu - nie ma powodu by wykonywać (obciążające i ogólnie niezdrowe) badania obrazowe częściej. Ukłuć 3 razy w roku chyba możesz się dać ;) Ewentualnie tak jak sugeruje romi pomiędzy tomografiami USG brzucha i moszny.

Pozdrawiam serdecznie!
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Prosze o opinie (powiekszone najadrze a rak) - a jednak

Postprzez rostocker78 » 01 Sie 2014, 14:53

No i niestety a może stety jestem zmuszony zmienić lekarza prowadzącego. Tomograf wyznaczyłem sobie na połowę września (równo 6 miesięcy od ostatniego) a dzięki uprzejmości Pań z rejestracji z WAM-u udało mi się to bez okazania skierowania. Wizytę miałem wyznaczoną na dzisiaj więc grzecznie poprosiłem o skierowanie, jednak otrzymałem odpowiedź : Proszę Pana, za wcześnie jeszcze, teraz już nie trzeba tak często, niech Pan przyjdzie w listopadzie to wypiszę Panu skierowanie to pójdzie Pan sobie w marcu 2015 :lol:
I teraz pytanie : czy nadludzką rzeczą jest znalezienie i odczytanie (nawet w wypadku braku znajomości angielskiego za pomocą google translatora) tej cholernie prostej tabelki z postępowaniem z pacjentami po przebytym nowotworze jądra? Przecież tam jest wszystko tak ślicznie wyrysowane, że tylko słoneczka w lewym górnym rogu i drzewka po środku brakuje.
Ufff dałem ujście emocjom więc pytanie nr 2 : czy dr Marzena Zalewska jest jedynym sprawdzonym onkologiem od naszych jajkowych rzeczy w mieście Łodzi? Nie pytam dlatego, że mam coś przeciwko pani doktor jednak chciałbym mieć większe pole manewru w sytuacji, gdyby pani doktor właśnie wyjechała sobie np. na półroczne safari i ciężko byłoby się do niej dostać.
Pozdrawiam wszystkich jajcarzy.
Awatar użytkownika
rostocker78
 
Posty: 76
Rejestracja: 21 Maj 2013, 21:00
Miejscowość: Bangkok

Re: Prosze o opinie (powiekszone najadrze a rak) - a jednak

Postprzez Marcin.W » 18 Sie 2014, 01:13

Nie jest jedyna. Konsultowałem u Niej. Ostatecznie jestem u dr. Oczkowskiego w MSWiA na ul. Północnej.
Kieruje na badania zgodnie z wytycznymi.
Awatar użytkownika
Marcin.W
 
Posty: 28
Rejestracja: 22 Maj 2013, 21:48
Miejscowość: Łódź

Re: Prosze o opinie (powiekszone najadrze a rak) - a jednak

Postprzez rostocker78 » 08 Wrz 2014, 12:09

Wkrótce czas na mnie. Kontrola po 6 miesiącach. Jutro markery i kreatynina a w następny poniedziałek TK. Stres straszny z tego względu również, że w październiku mam wyjechać popracować sobie rok w Bangkoku, więc jak to mówił Pan Kleks taka gratka nie zdarza się co dzień. Zobaczymy jak to będzie, albo rybka albo...
Awatar użytkownika
rostocker78
 
Posty: 76
Rejestracja: 21 Maj 2013, 21:00
Miejscowość: Bangkok

Re: Prosze o opinie (powiekszone najadrze a rak) - a jednak

Postprzez rostocker78 » 10 Wrz 2014, 10:40

Wyniki markerów odebrane. Wszystko ok betaHCG poniżej 0,1, AFP w granicach normy ale znowu to cholerne LDH nieznacznie podwyższone (173 - norma 53-167). Mam tylko nadzieję, że to przez wesele na którym gościłem w sobotę.
Awatar użytkownika
rostocker78
 
Posty: 76
Rejestracja: 21 Maj 2013, 21:00
Miejscowość: Bangkok

Re: Prosze o opinie (powiekszone najadrze a rak) - a jednak

Postprzez m9nika » 10 Wrz 2014, 11:23

Witam
LDH jest markerem niespecyficznym dla rj (służącym do ustalenia stanu zaawansowania) i jego wzrost wynika z różnych sytuacji, więc nie ma powodów do niepokoju szczególnie, że wartość nie przekracza 1,5 x górny zakres.
Pozdrawiam
Zabrałeś mi tatę [*], męża ci nie oddam!
"Ty sam jesteś dla siebie największym zadaniem i twoim obowiązkiem jest dołożyć wszystkich sił, by wykonać je jak najlepiej."
Awatar użytkownika
m9nika
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1603
Rejestracja: 17 Lut 2012, 20:07

Re: Prosze o opinie (powiekszone najadrze a rak) - a jednak

Postprzez rostocker78 » 16 Wrz 2014, 15:35

Tomografia czysciuteńki :) a więc obieram kierunek Bangkok :p
Awatar użytkownika
rostocker78
 
Posty: 76
Rejestracja: 21 Maj 2013, 21:00
Miejscowość: Bangkok

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 19 gości