Prosze o opinie (powiekszone najadrze a rak) - a jednak guz

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Prosze o opinie (powiekszone najadrze a rak) - a jednak

Postprzez romi » 16 Wrz 2014, 15:50

Witam
Powodzenia i nie zapominaj o kontroli i czasem odezwij się.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Prosze o opinie (powiekszone najadrze a rak) - a jednak

Postprzez rostocker78 » 16 Wrz 2014, 17:14

Nie ma mowy o zaniedbaniu. Właśnie tłumaczę sobie wynik histopato i kartę szpitalną. Śledzę temat w dalszym ciągu. Bez niego byłbym jak większość z nas w czarnej D. i na pewno wspomogę go finansowo. Powodzenia chłopaki.
Awatar użytkownika
rostocker78
 
Posty: 76
Rejestracja: 21 Maj 2013, 21:00
Miejscowość: Bangkok

Re: Prosze o opinie (powiekszone najadrze a rak) - a jednak

Postprzez rostocker78 » 03 Paź 2014, 06:24

Od wczoraj niepokoi mnie jedna rzecz, a mianowicie wymacałem sobie jakiegoś guzka po lewej stronie na plecach mniej więcej jakieś 10 cm pod łopatką tak, że ledwo co mogę sięgnąć tam prawą ręką. W dotyku twardy, niebolesny, kształt podłużny (jak spuchnięta żyła) położony poprzecznie w stosunku do ciała. Przesuwa się razem ze skórą ale nie względem skóry. Pierwsza myśl to powiększony węzeł chłonny ale czy na plecach są węzły chłonne w tak dużej odległości od pachy? Zgłupiałem już i popadam w paranoję bo nie pamiętam, żebym się tam uderzył i czarne myśli o nawrocie opanowały mój umysł. Wizytę u mojego onko mam dopiero za 2 tygodnie :(
Awatar użytkownika
rostocker78
 
Posty: 76
Rejestracja: 21 Maj 2013, 21:00
Miejscowość: Bangkok

Re: Prosze o opinie (powiekszone najadrze a rak) - a jednak

Postprzez rostocker78 » 12 Mar 2015, 12:21

W następnym tygodniu czas na kolejny follow up. Trochę panikuję tym bardziej, że naczytałem się anglojęzycznych internetów i wynika z tego, że nawroty przy seminomie wypadają najczęściej po ok. 2 latach. Wiem, że to tylko statystyka, ale działa na najciemniejsze zakamarki psychiki. Zdaję też sobie sprawę, że post ten niewiele wnosi do tematu, ale może ktoś się znajdzie, kto powie "eee tam, głupoty gadasz..." :D
Awatar użytkownika
rostocker78
 
Posty: 76
Rejestracja: 21 Maj 2013, 21:00
Miejscowość: Bangkok

Re: Prosze o opinie (powiekszone najadrze a rak) - a jednak

Postprzez fuckRak » 12 Mar 2015, 12:30

eee tam, głupoty gadasz... xD

ja np. czytałem w internecie, że to właśnie nonseminoma najczęściej nawraca się w ciągu 2 lat, a seminoma potrafi i po 5 latach...

w internecie jest tyle sprzeczności, że przyjąłem uproszczenie, że nikt się na tym nie zna i nic nie jest pewne na 100%...
a tym bardziej mój umysł nic lepszego nie wymyśli - także trzeba żyć dalej, kontrolować się, być dobrej myśli i cieszyć się każdym dniem :)
fuckRak
 
Posty: 140
Rejestracja: 01 Paź 2014, 20:09
Miejscowość: Poznan

Re: Prosze o opinie (powiekszone najadrze a rak) - a jednak

Postprzez rostocker78 » 12 Mar 2015, 12:35

Oooo...i właśnie tego było mi trzeba...feeling better :)
Awatar użytkownika
rostocker78
 
Posty: 76
Rejestracja: 21 Maj 2013, 21:00
Miejscowość: Bangkok

Re: Prosze o opinie (powiekszone najadrze a rak) - a jednak

Postprzez rostocker78 » 16 Mar 2015, 17:08

Krew pobrana rano...po 5 godzinach wyniki. Wyglądają następująco:

bHCG - < 0.1 (< 2.6)
AFP - 5.09 (0.0-5.8)
LDH - 153 (135-225)

W porównaniu z ostatnimi badaniami spadło AFP (było 5.35 i nieśmiało dobiegało do granicy normy co było trochę irytujące). bHCG ani drgnie zaś ciekawą sprawę zaobserwowałem z LDH. Z jednej strony można zauważyć, że spadło sporo (poprzednio było 173 ale przy normie do 167) z drugiej jednak strony nie jestem na 100% pewien czy przy poprzednich badaniach nie podawano mylnie wartości referencyjnych. Wszystkie dotychczasowe badania robione miałem w tym samym laboratorium, zaś LDH zawsze na sprzęcie Cobas Integra 400. Czy jest zatem możliwe aby zmieniono zakres referencyjny na tej samej maszynie?
Awatar użytkownika
rostocker78
 
Posty: 76
Rejestracja: 21 Maj 2013, 21:00
Miejscowość: Bangkok

Re: Prosze o opinie (powiekszone najadrze a rak) - a jednak

Postprzez kk91 » 16 Mar 2015, 17:13

Jeśli ze 173 przy normie 167 zrobiło się 153 dla normy od 135 to ja bym nawet powiedział, że wzrosło a nie spadło ;) Poza tym takimi małymi zmianami nie ma się co przejmować, bo są to raczej wachania fizjologiczne, zwłaszcza, że zmiany w LDH powoduje nie tylko nowotwór jądra lecz wiele innych czynników.

bHCG nie występuje u zdrowego mężczyzny więc OK.

AFP są przypadki na forum gdzie stale utrzymuje się podwyższone, można powiedzieć, jak to mówi mój lekarz rodzinny "taka uroda organizmu", co OCZYWIŚCIE nie oznacza, że u Ciebie tak jest...
kk91
Przyjaciel Forum
 
Posty: 319
Rejestracja: 02 Gru 2014, 19:26

Re: Prosze o opinie (powiekszone najadrze a rak) - a jednak

Postprzez rostocker78 » 16 Mar 2015, 17:24

hehe no tak tylko poprzednia norma to 53-167 a było 173...teraz yest 153 ale przy normie 135-225 więc teraz jest bliżej dolnej granicy a poprzednio przegraczało górną ;)

Odnośnie AFP to rzeczywiście taka moja uroda tym bardziej, że jestem nosicielem HBV, który dostałem w bonusie od jakiegoś ku..a, który wykonywał cesarkę mojej mamie, więc wątróbka nie jest najprzedniejszej jakości.
Awatar użytkownika
rostocker78
 
Posty: 76
Rejestracja: 21 Maj 2013, 21:00
Miejscowość: Bangkok

Re: Prosze o opinie (powiekszone najadrze a rak) - a jednak

Postprzez kk91 » 16 Mar 2015, 17:34

W takim razie ja źle Cię zrozumiałem, myślałem, że cały czas podajesz dolną granicę LDH.
kk91
Przyjaciel Forum
 
Posty: 319
Rejestracja: 02 Gru 2014, 19:26

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 40 gości

cron