Tu testis - początkowe stadium

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Tu testis - początkowe stadium

Postprzez romi » 16 Lis 2014, 16:45

Witam
Niekoniecznie, są tacy którzy mieli i mają markery w normie mimo choroby nowotworowej.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Tu testis - początkowe stadium

Postprzez Adrian1975 » 16 Lis 2014, 23:26

cześć, ja tak miałem,markery cały czas w normie a pojawiły się przerzuty do zaotrzewnowych węzłów chłonnych (nasieniak IA)
Adrian
seminoma testis PT1, 4BEP w DCO, obecnie pod kontrolą w Krotoszynie
Awatar użytkownika
Adrian1975
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1009
Rejestracja: 01 Paź 2012, 19:00
Miejscowość: Trzebnica,DLN

Re: Tu testis - początkowe stadium

Postprzez footballer7 » 09 Gru 2014, 21:03

Witam ponownie,
jutro mam wizytę/konsultację w WCO.
Chcę nawiązać do tych wytycznych, zapytać czy na pewno robione są wszelkie niezbędne badania - i tu pytanie do Was:

czy lekarz usłyszawszy takie słowa sugerujące, że powinno się zrobić coś więcej, nie będzie miał mi tego - w pewien sposób - za złe? Jeśli odbierze to jako "kwestionowanie jego kompetencji" to może to nie być przyjemna rozmowa...(?)
footballer7
 
Posty: 24
Rejestracja: 16 Cze 2013, 18:08

Re: Tu testis - początkowe stadium

Postprzez romi » 09 Gru 2014, 21:17

Witam
Może tak być szczególnie jeśli lekarz nie będzie czuł się pewnie na tym gruncie co jest dość prawdopodobne w WCO.
Musisz do tego podejść z wyczuciem i dyplomatycznie, typy "czy pan doktor nie uważa, nie sądzi, czy nie byłoby korzystniej zamiast tych badań zrobić inne, czy dla pewności nie można byłoby zrobić jeszcze jakichś badań itd".
Powodzenia
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Tu testis - początkowe stadium

Postprzez footballer7 » 09 Gru 2014, 21:38

Czyli nie wspominać bezpośrednio o istnieniu tych międzynarodowych wytycznych? ;>
footballer7
 
Posty: 24
Rejestracja: 16 Cze 2013, 18:08

Re: Tu testis - początkowe stadium

Postprzez romi » 09 Gru 2014, 22:44

Witam
Musisz wyczuć sytuację, żeby nie wyglądało, że jesteś mądrzejszy od lekarza. Możesz wydrukować wytyczne i zapytać się czy ma aktualne, bo właśnie Ty znalazłeś i chciałeś się z nim podzielić.
Albo jakoś tak :)
Dasz sobie radę.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Tu testis - początkowe stadium

Postprzez footballer7 » 10 Sie 2016, 23:35

Cześć ;)
Nie było mnie tu półtora roku. Życie toczyło mi się bardzo szybko, studia, praca, hobby, życie towarzyskie - staram się wyciskać ile mam sił, a poza tym - na szczęście - wszystkie wyniki były w porządku, więc nie rozpisywałem się tutaj, aby też nie marnować Waszego czasu. Teraz jednak postanowiłem wszystko uporządkować i na wszelki wypadek przedstawić to i jednocześnie zapytać czy leczenie idzie w dobrym kierunku.

Podsumowując wszystkie badania i daty, aby nie trzeba było przewijać do tyłu (jeżeli będzie potrzeba, to przedstawię szczegółowe wyniki konkretnych badań):
13.05.2013 r. - diagnoza tu testis, 17.05 - zabieg orchidektomii.
25.06.2013 r. - markery wróciły do normy i wówczas zaczyna się niejako obserwacja, bo od tego momentu będę pojawiać się na kontrolne badania co kilka miesięcy w WCO w Poznaniu.
24.09.13 r. - markery - w normie, USG jamy brzusznej - w normie.
03.04 2014 r. - markery w normie, USG jamy brzusznej w normie.
07.07.2014 r. - markery w normie, tomograf jamy brzusznej oraz miednicy mniejszej - w normie.
24.11.2014 r. - tomograf jamy brzusznej oraz miednicy mniejszej - w normie,
10.03.2015 r. - markery w normie.
18.06.2015 r. - USG jądra - wszystko ok, markery w normie.
15.10.2015 r. - markery w normie.
15.02.2016 r. - tomograf jamy brzusznej - wszystko ok (jedynie drobna torbiel 5 mm na wątrobie, wg lekarki to nic groźnego), tomograf miednicy mniejszej - wszystko ok, rentgen klatki piersiowej - płuca bez zmian ogniskowych, serce w normie, markery w normie.
16.06.2016 r. - markery w normie.

Kolejna wizyta zaplanowana na 17.10.2016 r. - nie zaplanowano jednak żadnych badań (na pewno będą markery, bo to na bieżąco można zrobić). Dopiero na tym spotkaniu mają być podjęte kroki ws. konkretnych badań.

I teraz pytanie do Was - czy wg Was coś zostało pominięte w tych badaniach? Jakieś sugestie/uwagi/wskazówki? ;)

Z góry dziękuję za poświęcony czas. ;)
footballer7
 
Posty: 24
Rejestracja: 16 Cze 2013, 18:08

Poprzednia

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 38 gości