witam dopadł mnie rak jądra

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: witam dopadł mnie rak jądra

Postprzez romi » 27 Lip 2014, 23:59

Witam
Zmienić lekarza można w każdym momencie, to jest prawo każdego pacjenta. Na pewno posiadasz pełną dokumentację swojej choroby i z tym możesz pójść do dowolnie wybranego przez Ciebie lekarza.
Jest to tym bardziej wskazane, że jak sam piszesz jesteś niezadowolony z dotychczasowej opieki, a dla pacjenta chorego na nowotwór jest to bardzo niekomfortowa sytuacja.
To, że promieniowanie nie jest obojętne dla zdrowia jest prawdą, ale nie można przesadzać, bo w diagnostyce i kontroli pacjentów z rj jest to jedna z podstawowych metod badania.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: witam dopadł mnie rak jądra

Postprzez Benji » 15 Sie 2014, 23:45

Witam ponownie teraz mam tk 19 i 24 . ale następną jak mi będzie Pani doktor przesunąć chciała to będę walczył
o swoje i nie dam się oszukać, a jak nie to nie będę miał wyjścia i zmienię lekarza ;)
Benji
 
Posty: 54
Rejestracja: 02 Lip 2013, 13:26
Miejscowość: Goleniów

Re: witam dopadł mnie rak jądra

Postprzez Laili » 16 Sie 2014, 00:47

Tak trzymaj, pomyślnych wyników CI życzę. :D
Serdecznie pozdrawiam
Laili
Przyjaciel Forum
 
Posty: 320
Rejestracja: 04 Gru 2012, 02:14

Re: witam dopadł mnie rak jądra

Postprzez romi » 16 Sie 2014, 15:46

Witam
Benji napisał(a):Witam ponownie teraz mam tk 19 i 24

Czy to oznacza, że będziesz miał dwa razy TK?
Przecież brzuch, miednicę i płuca można zrobić w jednym badaniu. Rozdzielanie tych badań jest ze szkodą dla pacjenta.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: witam dopadł mnie rak jądra

Postprzez acidtekk » 16 Sie 2014, 16:16

Z badaniami TK w ZCO zawsze jest kłopot, jeśli chodzi o badanie w jednym czasie. Bardzo rzadko się na nie godzą. Mi się udało 2 razy. Teraz robię naprzemiennie TK jamy brzusznej z usg i TK klatki piersiowej naprzemiennie z RTG.

Pozdrawiam,
acidtekk
 
Posty: 262
Rejestracja: 28 Gru 2011, 13:10

Re: witam dopadł mnie rak jądra

Postprzez romi » 16 Sie 2014, 16:36

Witam
To nie jest kwestia ich widzimisię, ani godzenia się.
Proponuje skontaktować się z NFZ w tej sprawie, to co robi w sprawie TK ZCO jest niezgodne z przepisami i pewnie kontraktem zawartym przez nich z NFZ.
Zał. nr 1 do zarządzenia 96/2011 Prezesa NFZ na które można powołać się jeśli świadczeniodawca chce rozdzielić badanie na dwa, np. TK płuc, brzucha i miednicy.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: witam dopadł mnie rak jądra

Postprzez Benji » 17 Wrz 2014, 01:31

Witam niestety na sztrzałowskiej e szczecinie tak jest zawsze rodzielają wyniki na dwa etapy tk klp i jamy brzusznej inaczej nie godzą się, dwa razy kontrast i dwa razy człowiek jest narażony jest na promieniowanie.
Wiem że nie jest to obojętne dla mojego zdrowia, nie mam wyjścia praktycznie jestem zdany na lekarzy.
Bo inaczej ten szpital badań nie przeprowadza, takie mają standardy. Teraz w piątek jadę na szczecin na odbiór wyników z tk. Mam nadzieję, że będą ok. W sumie to się już niczego nie boję i tak łatwo się nie poddam :D
Cały czas pracuje daję radę :) W miare dbam o siebie zero papierosów i myślę , że nie będzie tak źle.
Pozdrawiam wszystkich. Od wykrycia mojej choroby minął ponad rok i nadal żyje i nie dam się!!! :)
Benji
 
Posty: 54
Rejestracja: 02 Lip 2013, 13:26
Miejscowość: Goleniów

Re: witam dopadł mnie rak jądra

Postprzez Benji » 20 Wrz 2014, 22:37

witam
Wczoraj odebrałem wyniki z tk są w normie nadal nie ma nic. :D Mam nadzieje ,że to cholerstwo nie wróci...
Pozdrawiam wszystkich.
Benji
 
Posty: 54
Rejestracja: 02 Lip 2013, 13:26
Miejscowość: Goleniów

Re: witam dopadł mnie rak jądra

Postprzez Laili » 20 Wrz 2014, 22:55

:D , dobre wieści, ale trzymaj rękę na pulsie i wszystkie kontrolne badania bez odpuszczania.
A w przypadku pobolewań natychmiast do lekarza nie lekceważ najmniejszych oznak bólu.
Serdecznie pozdrawiam
Laili
Przyjaciel Forum
 
Posty: 320
Rejestracja: 04 Gru 2012, 02:14

Re: witam dopadł mnie rak jądra

Postprzez romi » 20 Wrz 2014, 23:51

Witaj
Każdy kolejny rok to coraz mniejsze szanse na nawrót. Po pięciu latach są praktycznie niewiele większe niż u człowieka który nie chorował.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 21 gości