Analiza tomografu przed chemią i po chemii

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Analiza tomografu przed chemią i po chemii

Postprzez Karolas0611 » 11 Sie 2014, 13:17

Witam oto mój najnowszy tomograf z 07.08.2014.

"Płuca obustronnie prawidlowo powietrzne bez zmian zageszczen ogniskowych.
Tchawica, oskrzela główne i płatowe bez patologicznych zwezen.
Srednica glownych naczyn tetniczych i zylnych srodpiersia jest prawidlowa.
Wezly chlonne srodpiersia niepowiekszone.
Jamy oplucnowe i worek osierdziowy bez cech obecnosci wolnego plynu.
Powiekszone pojedyncze i granicznej wielkosci wezly chlonne dołów pachowych maxymalnie wielkosci po str. prawej ok. 16x17 mm, po stronie str. lewej 14x11 mm.

Watroba niepowiekszona. jednorodna. W segmencie 4 w czesci tylnej podtorebkowo zmiana ogniskowa o niskim rozkladzie gestosci bez cech patologicznego wzmocnienia kontrastowego srednicy ok. 12mm - jak poprzedni (status idem).
Pecherzyk zolciowy niepowiekszony o niepogrubialej scianie bez cech obecnosci zlogow.
Przewody zolciowe wewnatrz i zewnatrzwatrobowe nieposzerzone.
Trzustka o budowie zrazikowej, jednorodna wzmacnia sie po dozylnym podaniu srodka kontrastowego, bez uchwytnych zmian ogniskowych. Kształt, wielkosc nadnerczy prawidlowe.
Sledziona niepowiekszona bez zmian ogniskowych.
Nerki o zachowanej wielkosci i strukturze.
Prostata o wym. 41x31mm.
Wezly chlonne pachwinowe w osi krotkiej maxymalnie do 8mm.
Nie stwierdza sie powiekszonych wezlow chlonnych krezkowych i zewnatrzotrzewnowych.
Struktury kostne uwidocznione w zakresie badania bez cech obecnosci zmian naciekowych.

Wnioski : w wykonanym badaniu obraz zachowany porownywalny jak w badaniach poprzednich - status idem."


Chyba wysztko jest elegancko :D Jedynie te wezly pachowe milimetrowo sie zmieniły na wieksze ale jak to uspokajał mnie dr. Wiechno tym nie ma co się przejmować bo nie jest to miejsce typowe dla przerzutów z tego nowotworu. Jednak proszę się ktoregos z expertow o odniesienie sie do owego badania. Z gory dziekuje!
Karolas0611
 
Posty: 54
Rejestracja: 04 Wrz 2013, 11:38

Re: Analiza tomografu przed chemią i po chemii

Postprzez troll » 11 Sie 2014, 22:59

Witaj,

A ja uważam, że rozmiar węzłów, jakkolwiek praktycznie nie związany z nowotworem jądra, powinien budzić uzasadniony niepokój. Trudno jednak wymagać, żeby diagnostyką tego problemu zajmowali się lekarze z Kliniki Nowotworów UKŁADU MOCZOWEGO. Warto w tej sprawie porozmawiać z lekarzem POZ i poprosić o skierowanie na USG tych węzłów. Badanie USG może okazać się bardziej przydatne w takim szczególnym przypadku. Na pewno nie pozostawiałbym tego bez dalszej diagnostyki, choć prawdopodobieństwo, że jest to coś poważnej jest raczej niskie.

Pozdrawiam serdecznie
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Analiza tomografu przed chemią i po chemii

Postprzez Karolas0611 » 12 Sie 2014, 12:08

Dziękuję za odpowiedź. Już dziś jestem umówiony u lekarz rodzinnej i poproszę ją o skierowanie na usg.
Karolas0611
 
Posty: 54
Rejestracja: 04 Wrz 2013, 11:38

Re: Analiza tomografu przed chemią i po chemii

Postprzez Karolas0611 » 12 Sie 2014, 16:18

I jestem już po wizycie u lekarza rodzinnego. Niestety pani Dr. powiedziała, że ona jedynie może dać skierowanie na usg jamy brzusznej. Tak więc jutro muszę atakować onkologa w moim mieście aby wydał mi ten cudowny papierek który zapewni mi to badanie :) Pozdrawiam wszystkich! :D
Karolas0611
 
Posty: 54
Rejestracja: 04 Wrz 2013, 11:38

Re: Analiza tomografu przed chemią i po chemii

Postprzez Karolas0611 » 13 Paź 2014, 20:21

Witam. Za niedługo kolejna wizyta kontrolna w Warszawie. Do wykonania mam usg jamy brzusznej oraz...i tutaj pytanie: rezonans klatki piersiowej? Nie wiem czy dobrze zapamiętałem ale chyba tak to się fachowo nazywa? Proszę o odpowiedź.
Karolas0611
 
Posty: 54
Rejestracja: 04 Wrz 2013, 11:38

Re: Analiza tomografu przed chemią i po chemii

Postprzez m9nika » 13 Paź 2014, 20:35

Witam
Może chodziło o RTG (rentgen) klatki piersiowej.
Pozdrawiam
Zabrałeś mi tatę [*], męża ci nie oddam!
"Ty sam jesteś dla siebie największym zadaniem i twoim obowiązkiem jest dołożyć wszystkich sił, by wykonać je jak najlepiej."
Awatar użytkownika
m9nika
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1603
Rejestracja: 17 Lut 2012, 20:07

Re: Analiza tomografu przed chemią i po chemii

Postprzez Karolas0611 » 14 Paź 2014, 12:56

Hmm...możliwe, że Pani doktor miała to na myśli. Rentgen jest wskazany i miarodajny przy tego typu chorobach? Nie chce po prostu robić tego badania na darmo. U kogo dostanę skierowanie? U rodzinnego, onkologa?
Karolas0611
 
Posty: 54
Rejestracja: 04 Wrz 2013, 11:38

Re: Analiza tomografu przed chemią i po chemii

Postprzez m9nika » 15 Paź 2014, 08:28

Witam
Wg planu obserwacji dla nienasieniaka http://annonc.oxfordjournals.org/conten ... phic-5.gif wykonanie badania RTG klatki piersiowej w dwóch projekcjach - A-P oraz bocznej, jest wystarczające. W przypadku kiedy wynik badania RTG kp jest niejednoznaczny, wówczas wykonuje się badanie TK.
RM jest badaniem drogim (droższym niż TK) i bardzo rzadko zlecanym przez lekarzy.
Na badanie RTG powinieneś otrzymać skierowanie od lekarza prowadzącego onkologa, lekarz POZ może wydać takie skierowanie ale badanie wykonujesz na swój koszt.
Pozdrawiam
Zabrałeś mi tatę [*], męża ci nie oddam!
"Ty sam jesteś dla siebie największym zadaniem i twoim obowiązkiem jest dołożyć wszystkich sił, by wykonać je jak najlepiej."
Awatar użytkownika
m9nika
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1603
Rejestracja: 17 Lut 2012, 20:07

Re: Analiza tomografu przed chemią i po chemii

Postprzez Karolas0611 » 15 Paź 2014, 12:41

Dziękuję za odpowiedź :)
Karolas0611
 
Posty: 54
Rejestracja: 04 Wrz 2013, 11:38

Re: Analiza tomografu przed chemią i po chemii

Postprzez romi » 15 Paź 2014, 12:57

Witam
Lekarz POZ może wydać skierowanie na RTG na NFZ. Jest to w koszyku świadczeń POZ, tak jak EKG czy badanie krwi.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości