Mój przypadek- seminoma testis- ku pokrzepieniu serc :)

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Mój przypadek- seminoma testis- ku pokrzepieniu serc :)

Postprzez Marek » 02 Mar 2011, 20:55

Witam serdecznie. Postanowiłem opisać swój przypadek na RJFORUM. Uznałem, że fajnie będzie mieć swój temat wśród Was :)
Zawsze byłem okazem zdrowia. Prowadzę zdrowy i aktywny tryb życia. Niestety i mnie topadło to paskudztwo..
22 stycznia 2010 miałem zabieg orchidektomii jądra lewego. Guz miał wymiary 1,2x1x1 cm. Markery przed zabiegiem były w normie.
BetaHCG < 0,100 mlU/ml wart. ref. 0 - 2,6
AFP 0,97 lU/ml wart. ref. - poniżej 4,0
LDH447 U/L przy wart. ref. 313-618.

Po odebraniu wyników markerów miałem zabieg usunięcia jądra lewego. Jako, że życie w stresie mnie przerażało, wykonałem prywatnie TK miednicy, jamy brzusznej i płuc. Według opisu sporządzonego przez radiologa wynikało, że wszystko ze mną OK.

OTO mój wynik histopatologii :
Seminoma testis [M-9061/3] Tele tunicae testis sine laesionibus [M-00100]. Rete testis sine laesionibus. Tela epididymis sine laesionibus.
Seminoma typ klasyczny od wewnątrz przylega do osłonki białawej jądra, ale jej nie nacieka. Nie stwierdzono zatorów w naczyniach otoczek jądra. Poza guzem obraz rozsianej wieloogniskowej wewnątrzkanalikowej neoplazji komórek rozrodczych (Intratubular germ cell neoplasia- IGCN).
Opis makroskopowy: Jądro wraz z osłonkami 4x2x2 cm, wraz z najądrzem 3x1x1 cm oraz powrózkiem nasiennym dł. 7cm. W jednym z biegunów jądra obecny lity, białawy guz wielkości 1,2 x 1 x 1 cm, przylepiony od wewnątrz do osłonki białawej jądra. Oddalony od retetestis o około 0,5 cm.

stopień zaawansowania PT1, N0, M0.

Jako leczenie "uzupełniające" wybrałem aktywną obserwację ;), póki co wszystko fajnie jest, kolejne badania TK, USG i wyniki markerów były tylko formalnością, oby tak już zostało :>
Jakoś nie po drodze było mi przyjmowanie chemii bądź radioterapia... bez wahania wybrałem więc obserwację.

Temat założyłem w sumie nie wiem po co :) , a co.... też chciałem mieć swój. Będę się tutaj dzielił mam nadzieję samymy dobrymi nowinami lub ewentualnymi wątpliwościami.
Trollu dzięki za wszystko 8-)
Pozdrawiam gorąco !
Marek
Marek
 
Posty: 17
Rejestracja: 13 Sty 2011, 15:36

Re: Mój przypadek- seminoma testis- ku pokrzepieniu serc :)

Postprzez troll » 03 Mar 2011, 01:04

Witam,

Dzięki za Twój opis na Forum :) Aktywna obserwacja to najlepszy z możliwych wariantów w tej chwili. Bez wahania odpowiem - możesz poczuć się jakbyś był leczony w najbardziej renomowanych klinikach świata :) To dobra decyzja. Czekamy wyłącznie na dobre wieści bo innych po prostu nie będzie :)

Pozdrawiam
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Mój przypadek- seminoma testis- ku pokrzepieniu serc :)

Postprzez Ostasz2 » 12 Lis 2015, 13:50

Aż miło się czyta takie posty,mam nadzieję ,że u Mnie będzie podobnie.
Pozdrawiam i życzę zdrówka..
P.S.Podniosłem się na duchu:)
Ostasz2
 
Posty: 12
Rejestracja: 10 Lis 2015, 18:57


Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 23 gości

cron