Rak jądra - obawy, pytania i wszystko co z tym związane

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Rak jądra - obawy, pytania i wszystko co z tym związane

Postprzez Dubel » 23 Sty 2014, 21:39

Witam
Mam na imię Patryk i mieszkam aktualnie w Norwegi.
Pod połowie listopada zeszłego roku coś zaczeło mi się dziać z jądrem. W dniu 2 grudnia wybrałem się do lekarza rodzinnego (tu w Norwegi) który po obejrzeniu mojego jądra i konsultacjach telefonicznych z urologiem odesłał mnie do domu przepisując antybiotyk na zapalenie jądra. W dniu 11 grudnia ból był tak duży że wezwałem karetkę która mnie zawiozla najpier do lekarza dyżurnego który stwierdził po oglądnieciu, pomacaniu i usg że może to być rak i skierował mnie do szpitala. Trafiłem tam około godziny 21 pobrano mi krew, w miedzy czasie nafaszerowano mnie morfiną. Przyszzedł urolog pomacał i kazał zostawić na obserwację. Następnego dnia miałem wykonane usg i lekarze nic mi nie mówili. Wieczorem zostałem wypisany do domu z przykazaniem dojedzenia antybiotyku i spokojnego czekania na powrót jądraa do naormalnych rozmiarów. Jadro się faktycznie pomniejszyło ból ustąpił. Jednak ostatnich dni grudnia zaczeło ponownie rosnąć. Wróciłem do norwegi 6 stycznia i wyciągnołem z skrzynki na listy wezwanie na ponowne badanie usg, wizytę u urologa na 22 stycznia. Zaniepokojony prosiłem o przyspieszzenie terminu ale się nie dało. Już na badaniu usg lekar z cała stanowczością poinformował mnie że mam rak, po rozmowie z urologiem dowiedziałem się że bede miał usunięte jądro i bedzie wszystko ok.
Teraz moje pytania i wątpliwości
1. moję jądro jest mniej więcej 5cm dlugie i z 4 cm szerokie czy to oznacza zaawansowane stadium ?
2, mam jechać do szpitala do Tronheim na jakies badania specjalistyczne które mają być wykonane przed operacją usunięcia jądr. Co to mogą być za badania?
3,czy taki czas zwłoki od pierwszych symptomów to dlugo?
4, czy możliwe jest by 12 grudnia nie widać było że to rak na usg?
5, pobolewa mnie trochę pachwina czy to może coś oznaczać?
6, czego mam pilnować ? czego ewentualnie się domagać bo zaczynam się obawiać o fachowość tutejszych lekarzy

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Dubel
 
Posty: 93
Rejestracja: 23 Sty 2014, 21:12
Miejscowość: okolice ?lesund

Re: Rak jądra - obawy, pytania i wszystko co z tym związane

Postprzez Adrian1975 » 23 Sty 2014, 22:24

witaj,

dobrze że tu trafiłeś i jesteś pod opieka lekarzy, to po pierwsze.

jeśli to faktycznie rak jądra, stwierdzony przez urologa, to czeka Cię usunięcie jajka i przekazanie go do lekarza histopatologa celem diagnozy, z czym mamy do czynienia.

badania diagnostyczne to zapewne badanie krwii i tzw. markerów nowotworowych, trzech to ważne: B-hcg, ldh i AFP, z badań obrazowych możesz mieć zlecenie tomografii komputerowej jamy brzusznej i miednicy małej, być może tomografii klatki piersiowej lub w zamian RTG klatki piersiowej.

najwazniejsze to poddać się zabiegowi, WAŻNE, BY TO BYŁA OPERACJA Z DOSTĘPU PACHWINOWEGO, i broń Boże żadna biopsja !!!


tu masz nasze kompendium wiedzy nt. temat

viewtopic.php?f=6&t=192

poczytaj na spokojnie to sobie a potem pytaj jak najwięcej
Adrian
seminoma testis PT1, 4BEP w DCO, obecnie pod kontrolą w Krotoszynie
Awatar użytkownika
Adrian1975
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1009
Rejestracja: 01 Paź 2012, 19:00
Miejscowość: Trzebnica,DLN

Re: Rak jądra - obawy, pytania i wszystko co z tym związane

Postprzez Adrian1975 » 23 Sty 2014, 22:28

aha,
i bez paniki, rak jądra jest dobrze rokującym nowotworem z gatunku chemiowrażliwych, także jakby co, jest wyleczalny niemal w 100%,

ważne też, by ppo zabiegu zapisać się do onkologa albo tam, gdzie jesteś, albo w Polsce, wybór nalezy do Ciebie. W Polsce możem y Ci polecić kilka ośrodków i lekarzy, którzy potrafią się takimi jak my profesjonalnie zająć.

tu masz mapkę i namiary w Polsce
viewtopic.php?f=6&t=160

pilnuj terminów i badań, by mieć komplet na wizytę u onkologa tj: świeże markery prze i po zabiegu, tomografy i rtg klatki piersiowej, WAŻNE, by trafić do onkologa jak najszybciej, bo do 8 tygodni od zabiegu tzeba podjąć decyzję dot. dalszego postępowania
Adrian
seminoma testis PT1, 4BEP w DCO, obecnie pod kontrolą w Krotoszynie
Awatar użytkownika
Adrian1975
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1009
Rejestracja: 01 Paź 2012, 19:00
Miejscowość: Trzebnica,DLN

Re: Rak jądra - obawy, pytania i wszystko co z tym związane

Postprzez Dubel » 23 Sty 2014, 22:41

Badanie na markery mam chyba robione , nie jestem pewien bo po konsultacji z urologiem byłem w totalnym szoku a on mnie wysyła na krew z zaznaczonymi jakimi skrótami. Były pobrane 3 ampułki. Badania typu TK RTG itd można zrobić na miejscu w Alesund, tu też będzie niby wykonywany zabieg usunięcia jajka. Nie wiem po co mnie tam kierują a jeśli chodzi o biopsje to w życiu im na to nie pozwolę. Mam jeszcze jedno pytanie może głupie ale... czy są jakieś przeciwwskazania do uprawiania sexu w moim stanie?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Dubel
 
Posty: 93
Rejestracja: 23 Sty 2014, 21:12
Miejscowość: okolice ?lesund

Re: Rak jądra - obawy, pytania i wszystko co z tym związane

Postprzez m9nika » 23 Sty 2014, 22:49

Witam
Dubel napisał(a):czy są jakieś przeciwwskazania do uprawiania sexu w moim stanie?

Nie ma przeciwwskazań, jak również po zabiegu jak tylko rana się zagoi i będziesz miał na to ochotę ;)
Porozmawiaj u siebie na temat mrożenia nasienia.
Pozdrawiam
Zabrałeś mi tatę [*], męża ci nie oddam!
"Ty sam jesteś dla siebie największym zadaniem i twoim obowiązkiem jest dołożyć wszystkich sił, by wykonać je jak najlepiej."
Awatar użytkownika
m9nika
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1603
Rejestracja: 17 Lut 2012, 20:07

Re: Rak jądra - obawy, pytania i wszystko co z tym związane

Postprzez romi » 23 Sty 2014, 22:51

Witaj
Teraz czas działa na Twoją korzyść i trzeba poddać się obowiązującym w kraju procedurom, nie sądzę żeby coś zostało zaniedbane.
Co do Twoich pytań to wielkość jądra ma niewielki związek ze stopniem zaawansowania, to można określić po wynikach badań histopatologicznych, markerów i badaniach obrazowych RTG, TK.
O możliwych badaniach w szpitalu napisał Ci Adrian1975.
Ponieważ rak jądra jest agresywnym i szybko rozwijającym się nowotworem to jest prawdopodobne że nie został stwierdzony w grudniu, chociaż symptomy powinny skierować uwagę lekarza w tę stronę. Wymaga to jednak doświadczenia od lekarza bo nowotwór jest rzadki i wielu lekarzy może się z nim nigdy nie spotkać. Tak jak u Ciebie bywa w wielu przypadkach, czasem prawidłowa diagnoza to miesiące badań i wizyt u różnych lekarzy.
Pobolewanie pachwiny może mieć różne przyczyny, w tej chwili trudno ją znaleźć.
Na co masz zwracać uwagę? Przede wszystkim staraj się wszystkiego dowiadywać od lekarzy, pisz na Forum i czytaj to co inni napisali, znajdziesz wiele cennych informacji.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Rak jądra - obawy, pytania i wszystko co z tym związane

Postprzez Dubel » 23 Sty 2014, 23:01

Dziękuję bardzo za odpowiedzi. Oczywiście czytam forum i zgłembiam przypadek po przypadku. Jutro prawdopodobnie dostanę list z jakimiś informacjami od lekarza urologa i może będą tam zawarte również jakieś wyniki z krwi. Jak tylko bede wiedział cokolwiek to napewno podziele się tym z wami.
Chciał bym jeszcze dodać że forum to jest bardzo ciekawym interesującym i pomocnym miejscem w sieci i DZIĘKUJĘ BARDZO TYM KTÓRZY JE STWORZYLI I TWORZĄ DZIŚ.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Dubel
 
Posty: 93
Rejestracja: 23 Sty 2014, 21:12
Miejscowość: okolice ?lesund

Re: Rak jądra - obawy, pytania i wszystko co z tym związane

Postprzez siwa29 » 23 Sty 2014, 23:09

Witam
przepraszam za głupie pytanie ,ale ile masz lat? jeśli można wiedzieć!
Awatar użytkownika
siwa29
 
Posty: 43
Rejestracja: 08 Lis 2013, 19:39
Miejscowość: okolice częstochowy

Re: Rak jądra - obawy, pytania i wszystko co z tym związane

Postprzez Dubel » 23 Sty 2014, 23:30

Mam 30 lat
Pozdro
Awatar użytkownika
Dubel
 
Posty: 93
Rejestracja: 23 Sty 2014, 21:12
Miejscowość: okolice ?lesund

Re: Rak jądra - obawy, pytania i wszystko co z tym związane

Postprzez siwa29 » 23 Sty 2014, 23:51

dzieki ;)
Bęndzie wszytko dobrze. pozdrawiam
Awatar użytkownika
siwa29
 
Posty: 43
Rejestracja: 08 Lis 2013, 19:39
Miejscowość: okolice częstochowy

Następna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 44 gości