Orchidektomia i co dalej - Warszawa

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Orchidektomia i co dalej - Warszawa

Postprzez Andreas » 04 Cze 2014, 09:30

Tak na szybko.
USG - jądro lewe o wym. 50x21 mm - w miąższu części środkowo górnej obecna jest zmiana ogniskowa hypoechogenna o wym. 19x15 mm, unaczyniona w opcji Doppler - najprawdopodobniej o charakterze zmiany rozrostowej.
- jądro prawe o wym 53x29 mm, o jednorodnej echo strukturze, prawidłowo ukrwione, drobna torbielka nasienna w głowie najądrza prawego. Ilośc płynu między osłonkami fizjologiczna. Nie stwierdzono żylaków powrózka nasiennego.
W badaniu usg jamy brzusznej nie stwierdzam powiększonych węzłów w przestrzeni zaotrzewnowej.

Tak się złożyła że była taka możliwość i bez głębszego zastanawiania zdecydowałem się na usunięcie intruza, co się stało w ostatni piątek.

Wyniki przed zabiegiem.
Morfologia - wszystko w normie i wartościach referencyjnych.
Biochemia (wybrane) nazwa; wynik; jednostka; wartości referencyjne
Sód w surowicy; 138,8; mmol/l; 136-147
Potas w surowicy; 4,25; mmol/l; 3,5-5,1
Chlorki w surowicy; 100; mmol/l; 97-107
Dehydrogenaza mleczanowa; 112; U/L; 135-225 L

Immunochemia - nazwa; wynik; jednostka; wartości referencyjne
AFP; 3,7; IU/ml; 0,89-8,78
Gonadotropina kosmówkowa (BHCG) < 1,2; mIU/ml - jak rozumie poniżej tej wartości ale dokładność jest taka.

RTG - narządy KLP bez zmian rtg.

Jestem piąty dzień po zabiegu - rana dobrze się leczy, w trzecim dniu na mosznie pojawił się taki siniak fioletowy, który czasem swędzi lub nawet mocno szczypie, lekarz powiedział aby się nie przejmować.

W uzupełnieniu - dlaczego robiłem USG - rok temu czułem dyskomfort w tym jadrze, usg - w miąższu lewego jądra podejrzana zmiana ogniskowa hypoechogenna o śr. ok. 5 mm, po leczeniu antybiotykami i przy następnym usg za miesiąc ta zmiana już nie była widoczna, powinienem się wcześniej skontrolować, no ale poszedłem po roku na ponowne USG.

Więcej badań nie pamiętam.

Wyniki histopatologiczne będę miał koło 16 czerwca.

Co dalej, czy warto do tego czasu zrobić jakieś inne badania, powtórzyć jakieś, do kogo uderzać i jak spowodować aby zrobić takowe badania. Wszelkie wskazówki mile widziane.
Andreas
 
Posty: 73
Rejestracja: 02 Cze 2014, 12:48

Re: Orchidektomia i co dalej - Warszawa

Postprzez m9nika » 04 Cze 2014, 10:05

Witam

Lektura obowiązkowa viewtopic.php?f=6&t=192 ;)

Tydzień po zabiegu należy ponownie oznaczyć markery nowotworowe, tj AFP, bHCG i LDH, mimo że przed zabiegiem były w normie.
Potrzebujesz skierowania na TK jamy brzusznej, miednicy małej i klatki piersiowej, które uzyskasz od onkologa klinicznego jeśli nie zlecił tego urolog- poza wynikami markerów i wynikiem hist.-pat. są niezbędne do określenia stopnia zaawansowania klinicznego wg linków viewtopic.php?f=15&t=7, viewtopic.php?f=15&t=8.
W przypadku jeśli byś wymagał leczenia uzupełniającego, to takie leczenie należy rozpocząć najpóźniej do 8 tyg. od zabiegu, dlatego teraz bardzo ważne jest aby niezwłocznie uzyskać badania TK (najlepiej na NFZ).
Ponieważ podajesz miejsce leczenia Warszawę, więc masz do wyboru ośrodki referencyjne podane w linku poniżej
viewtopic.php?f=6&t=160 , z tym że do CO-I kierować się do dr. Pawła Wiechno.

Wiedz, że rola urologa skończyła się na zabiegu i teraz powinieneś przejść pod opiekę onkologa klinicznego.

To tak na szybko, czytaj forum a dowiesz się więcej ;)
Pozdrawiam
Zabrałeś mi tatę [*], męża ci nie oddam!
"Ty sam jesteś dla siebie największym zadaniem i twoim obowiązkiem jest dołożyć wszystkich sił, by wykonać je jak najlepiej."
Awatar użytkownika
m9nika
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1603
Rejestracja: 17 Lut 2012, 20:07

Re: Orchidektomia i co dalej - Warszawa

Postprzez Andreas » 04 Cze 2014, 14:45

Dzięki za szybką odpowiedź.
Jak zawsze diabeł tkwi w szczegółach.

Mam świadomość że rola urologa się skończyła, ale gdybym nie trafił na to forum, nie nie wiedział bym że powinienem zrobić markery tydzień po zabiegu.
Nie mam w tym momencie onkologa który by mnie prowadził (urolog powiedział że po wynikach histo mam się udać do Centrum Onkologii), a co za tym idzie nie ma kto mi wypisać skierowania na badania.

Jak widzę powinienem oznaczyć w piątek markery - pewnie do tego czasu nie uda mi się dostać gdzieś aby dostać skierowanie, gdzie mógłbym prywatnie zrobić dobrze takie badanie w Warszawie?
Drugi krok to dostać się chociaż na wstępne konsultacje i wypisanie skierowań (na TK jamy brzusznej, miednicy małej i klatki piersiowej) do onkologa klinicznego, gdzie to najszybciej zrobić w Warszawie.

Pozdrawiam
Andreas
 
Posty: 73
Rejestracja: 02 Cze 2014, 12:48

Re: Orchidektomia i co dalej - Warszawa

Postprzez m9nika » 04 Cze 2014, 15:06

Nieprawdą jest, że do CO-I (Klinika Nowotworów Układu Moczowego) należy się wybrać jak już będziesz miał wynik hist.-pat.
Możesz to zrobić teraz, i wówczas dostaniesz skierowanie na potrzebne badania (przy okazji założysz swoją kartotekę i zaznajomisz się procedurami obowiązującymi w CO-I).
Druga opcja i najszybsza, to umówić się z dr-em Tomaszem Sarosiekiem z Magodentu (tomasz.sarosiek@magodent.com.pl / tel. kom: 601 310 244) i tam również możesz prowadzić swoje leczenie.
Badania markerów nowotworowych najlepiej wykonywać w jednym miejscu np. CO-I, ważne by laboratorium wykonywało badanie b-HCG dla raka jądra, a nie ciąży ;)
Pozdrawiam
Zabrałeś mi tatę [*], męża ci nie oddam!
"Ty sam jesteś dla siebie największym zadaniem i twoim obowiązkiem jest dołożyć wszystkich sił, by wykonać je jak najlepiej."
Awatar użytkownika
m9nika
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1603
Rejestracja: 17 Lut 2012, 20:07

Re: Orchidektomia i co dalej - Warszawa

Postprzez Andreas » 05 Cze 2014, 08:31

Dzięki bardzo, udało mi się skontaktować z Panem doktorem i umówić na jutro.
Andreas
 
Posty: 73
Rejestracja: 02 Cze 2014, 12:48

Re: Orchidektomia i co dalej - Warszawa

Postprzez m9nika » 05 Cze 2014, 10:37

Witam
Czekamy na wieści od Ciebie po wizycie :)
Pozdrawiam
Zabrałeś mi tatę [*], męża ci nie oddam!
"Ty sam jesteś dla siebie największym zadaniem i twoim obowiązkiem jest dołożyć wszystkich sił, by wykonać je jak najlepiej."
Awatar użytkownika
m9nika
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1603
Rejestracja: 17 Lut 2012, 20:07

Re: Orchidektomia i co dalej - Warszawa

Postprzez Andreas » 06 Cze 2014, 23:52

Po wizycie.
Miło, sprawnie i konkretnie.
Markery są w normie, więc nie ma potrzeby ich jakiegoś nadmiernego kontrolowania, bo przecież nie będą spadać, a to jest główny cel diagnostyczny.
Markery więc sprawdzimy, ale w okolicach terminu TK
Skierowanie na TK mam, wstępnie dostałem termin na 26.06, ale będę się próbował poprzepychać na wcześniejszy termin.
Doktor na podstawie w tym momencie dostępnych informacji prognozuje pozytywnie i oczekujemy tego potwierdzenia w wynikach histo i TK.

Pozdrawiam
Andreas
 
Posty: 73
Rejestracja: 02 Cze 2014, 12:48

Re: Orchidektomia i co dalej - Warszawa

Postprzez m9nika » 07 Cze 2014, 09:14

Witam
Andreas napisał(a):kierowanie na TK mam, wstępnie dostałem termin na 26.06,

To też jest dobry termin badania :)
Andreas napisał(a):Doktor na podstawie w tym momencie dostępnych informacji prognozuje pozytywnie

I tego Ci życzę :)
Teraz czekamy na pozostałe wyniki.
Pozdrawiam
Zabrałeś mi tatę [*], męża ci nie oddam!
"Ty sam jesteś dla siebie największym zadaniem i twoim obowiązkiem jest dołożyć wszystkich sił, by wykonać je jak najlepiej."
Awatar użytkownika
m9nika
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1603
Rejestracja: 17 Lut 2012, 20:07

Re: Orchidektomia i co dalej - Warszawa

Postprzez Andreas » 10 Cze 2014, 11:34

Dziesięć dni po zabiegu - zdjęcie szwów. Wszystko ładnie się goi, chodź mała opuchlizna jest widoczna, kolor moszny wraca do normy, wcześniej było coś w rodzaju siniaka, po usuniętym jądrze było coś takiego lekko wyczuwalnego, jakiś mały krwiak lub kikut powrózka - teraz nić już się nie wyczuwa.
Wygląda na to że sam zabieg przetrzymałem dość dobrze i bez komplikacji, jedyne co mi teraz doskwiera to czekanie, czekanie na wyniki badań, czekanie na następne badania, to czekanie na ustalenie dalszego schematu leczenia jest rzeczywiście męczące, chciałbym już wszystko wiedzieć.

Pozdrawiam
Andreas
 
Posty: 73
Rejestracja: 02 Cze 2014, 12:48

Re: Orchidektomia i co dalej - Warszawa

Postprzez romi » 10 Cze 2014, 11:47

Witaj
Choroba nowotworowa to ciągłe czekanie na badania na wynik na wizytę u lekarza, to szkoła cierpliwości. Trzeba się tego nauczyć.
Na razie wszystko jest ok.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Następna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 33 gości