Rak jądra - prośba o pomoc

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Rak jądra - prośba o pomoc

Postprzez Matii » 06 Paź 2014, 10:57

Dzisiaj odebrałem wyniki badań:

bHCG ,0,100 [0 - 2]
AFP 0,85 [0,00 - 5,00]

Niby wszystko OK, ale z tego co się orientuję to jeśli markery są wysokie to źle, ale jeśli są w normie to wcale nie oznacza, że jest dobrze
;)

Zobaczymy czego dowiem się po jutrzejszej wizycie...
Matii
 
Posty: 19
Rejestracja: 14 Cze 2014, 19:56

Re: Rak jądra - prośba o pomoc

Postprzez Matii » 21 Lis 2014, 13:51

Czołem wszystkim!

Czas upływa ale walka się nie kończy. :D

Poprzednia wizyta w CO-I w październiku była raczej optymistyczna i dała mi sporo nadziei. Od tego czasu nie działo się nic szczególnego - ot zwyczajna codzienność i oczekiwanie na kolejną kontrolę. W ostatnich dniach byłem wykonać markery, podaję wyniki:

AFP 1,3 IU/mI [do 6.60 norma dla mężczyzn] - tutaj nieznaczny wzrost ze stanem październikowym
bHCG <2.00 ng/mI [max 2.00] - myślę, że OK
LDH 162.6 IU/L [max 480.0] - wysoko, ale w normie - czy powinienem się tym przejmować?

Z góry dziękuję pozdrawiam wszystkich!
Matii
 
Posty: 19
Rejestracja: 14 Cze 2014, 19:56

Re: Rak jądra - prośba o pomoc

Postprzez romi » 21 Lis 2014, 14:03

Witam
Wszystko jest w normie, a niewielkie wahania są normalne.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Rak jądra - prośba o pomoc

Postprzez Matii » 29 Lis 2014, 18:51

Serdeczne dzięki za odpowiedź.

Zawsze jak odbieram wyniki czy to markerów czy tomografu serce na chwilę mi zamiera...

Mam jeszcze takie pytanie - będąc na ostatniej wizycie w CO-I z powodu przejęcia zapomniałem zapytać kiedy powinienem wykonać kolejny tomograf. Kolejki są spore, więc można by powoli pomyśleć o rejestracji. Coś kojarzy mi się, że badać trzeba się co 6 miesięcy, ale nie jestem pewny. Względnie czy są ewentualnie jakieś wskazania do częstszych badań?

Pozdrawiam!
Matii
 
Posty: 19
Rejestracja: 14 Cze 2014, 19:56

Re: Rak jądra - prośba o pomoc

Postprzez Adrian1975 » 29 Lis 2014, 19:10

co 6 miesięcy wystarczy
Adrian
seminoma testis PT1, 4BEP w DCO, obecnie pod kontrolą w Krotoszynie
Awatar użytkownika
Adrian1975
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1009
Rejestracja: 01 Paź 2012, 19:00
Miejscowość: Trzebnica,DLN

Re: Rak jądra - prośba o pomoc

Postprzez Matii » 06 Gru 2014, 17:57

Dzięki Panowie za odpowiedzi!

Mam jeszcze takie pytanie nie związane może do końca z tematyką forum. Otóż jakiś czas po usunięciu jądra i przed RPLND pojawiły się u mnie bóle węzłów chłonnych "pod pachami" i w pachwinach. Przy badaniu manualnym w Bielsku onkolog stwierdził ich powiększenie. Z tego co się orientuje drogi przerzutów "naszego" nowotworu są inne (przestrzeń zaotrzewnowa potem śródpiersie) niemniej jestem trochę zaniepokojony bo te okolice nadal dają. Doszły też bóle po bokach szyi i za uszami, coś mnie też pobolewa poniżej obojczyków i u góry klatki piersiowej "za mostkiem". Nie są to jakieś wielkie i poważne dolegliwości niemniej te miejsca dają o sobie znać i trochę się tym przejmuję...

Nie wiem czy powinienem przeprowadzić diagnostykę z tym związaną? Ewentualnie gdzie zacząć - lekarz rodzinny? Onkolog kliniczny? Jakiś czas temu miałem badania ogólne i wszystko jest raczej w normie, jedynie OB wynosiło 12 mm...
Matii
 
Posty: 19
Rejestracja: 14 Cze 2014, 19:56

Re: Rak jądra - prośba o pomoc

Postprzez fuckRak » 08 Gru 2014, 16:29

Ja mam podobne bóle ok. 3 miesiace od operacji /tylko obserwacja/ głownie szyja i tam powiekszone wezly chlonne. Jak poszedlem do lekarza rodzinnego to zbagatelizowal problem, także nurtuje mnie również czy dalej drążyć temat. I tak jak piszesz nie są to bóle a raczej pobolewania.
fuckRak
 
Posty: 140
Rejestracja: 01 Paź 2014, 20:09
Miejscowość: Poznan

Re: Rak jądra - prośba o pomoc

Postprzez Matii » 27 Lut 2015, 14:39

Pora się przypomnieć ... :)

Markery wykonane ok 1 miesiąca temu - wszystko w normie.

TK z dnia 17 lutego 2015

TK klatki piersiowej

W segmencie 6 płuca prawego zagęszczenie guzkowe średnicy ok 4 mm - jak w badaniu poprzednim.

Pola płucne bez zagęszczeń patologicznych. Obraz tkanki płucnej prawidłowy.

W zakresie śródpiersia niecharakterystyczny węzeł chłonny w osi krótkiej do 7 mm na wysokości prawej wnęki - dyskretnie mniejszy.

Poza tym obraz śródpiersia bez patologii.
Struktury kostne klatki piersiowej nie wykazują patologii ogniskowej.

TK jamy brzusznej i miednicy.

Widoczne drobne artefakty metaliczne okołoaortlanie w okolicy operowanych węzłów chłonnych od naczyń nerkowych do okolicy nieco poniżej rozwidlenia aorty.

W okolicy rozwidlenia aorty oraz przy prawej tętnicy biodrowej współnej widocznych kilka węzłów chłonnych wielkości chłonnych wielkości do ok 4,5 mm w osi krótkiej - obraz porównywalny do badania poprzedniego. Innych zmian węzłowych okołoaortalnie stwierdzam.Widoczne drobne niecharakterystyczne węzły krezkowe wielkości do ok 4 mm.

Wnioski:
W porównaniu z badaniem poprzednim nie stwierdza się znamiennie powiększonych węzłów chłonnych okołoaortalnie. Obraz węzłów chłonnych porównywalny do badania poprzedniego. Drobny guzek w segmencie 6 płuca prawego stabilny. Widoczne elementy metaliczne okołoaortlanie - najpewniej pozabiegowo.

Czyli wszystko chyba w miarę OK. Martwi mnie tylko ten guzek w płucu - na poprzednim opisie TK nie było o nim wzmianki, poszedłem więc zapytać co się stało ponieważ w opisach jest sprzeczność. Poinformowano mnie, że najprawdopodobniej przy przepisywaniu badania ktoś to przeoczył :shock:

Pytanie tylko czy jest to coś poważnego czy jednak jest OK? Powinienem udać się z opisem do Warszawy?

Dziękuję i pozdrawiam!
Matii
 
Posty: 19
Rejestracja: 14 Cze 2014, 19:56

Re: Rak jądra - prośba o pomoc

Postprzez troll » 27 Lut 2015, 16:38

Witaj,

Wszystko jest ok, wyniki badań są porównywalne a obraz zmian stabilny. Tylko się cieszyć :)

Pozdrawiam serdecznie!
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Rak jądra - prośba o pomoc

Postprzez Matii » 08 Cze 2015, 20:02

Witam ponownie,

Markery z dnia 21 maja 2015 roku:

AFP 1,45 IU/mI [0 -5.80 ]

bHCG <.100 ng/mI [0,0 -2.60]

LDH 232 IU/L [248 - 480]

Tak więc jeśli chodzi o wyniki wszystko super.

Natomiast trochę się martwię ponieważ tak od ok. jednego dwóch tygodni pobolewa mnie pozostałe jądro. Nie są to jakieś znaczne i poważne bóle, ale jednak wyraźnie odczuwalne. Jądro jest raczej nie powiększone oraz nie jest twarde. Niepokoję się jednak ponieważ właśnie w ten sposób zaczęły się moje doświadczenia z poprzednim jądrem oraz problemy z rakiem.

Czy powinienem podjąć jakąś dodatkową diagnostykę/badania? Czy po prostu cierpliwie czekać?

Pozdrawiam!
Matii
 
Posty: 19
Rejestracja: 14 Cze 2014, 19:56

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości