Rak jądra - prośba o pomoc

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Rak jądra - prośba o pomoc

Postprzez Matii » 30 Cze 2014, 19:32

Bardzo dziękuje wszystkim za rady, pomoc i wsparcie!

Udało mi się umówić na wizytę do dr. Wiechno już w dniu jutrzejszym! Trzymajcie kciuki.

Pozdrawiam!
Matii
 
Posty: 19
Rejestracja: 14 Cze 2014, 19:56

Re: Rak jądra - prośba o pomoc

Postprzez figaro » 30 Cze 2014, 19:41

Witaj,
Od pewnego czasu już nie udzielam się czynnie na forum, ale od czasu do czasu śledzę i czytam nowe wątki. I tak się składa, że z doktorem Wiechno i resztą zespołu omawialiśmy Twoją historię dziś rano :-))) W skrócie rzecz ujmując, mamy podobne zdanie do przedstawionego wyżej przez Trolla. Super, że udało Ci się umówić wizytę na jutro. Jeśli możesz, przywieź w razie czego preparaty do konsultacji.
Pozdrawiam,
Figaro.
Awatar użytkownika
figaro
Ekspert
 
Posty: 99
Rejestracja: 20 Sty 2011, 22:04
Miejscowość: Warszawa

Re: Rak jądra - prośba o pomoc

Postprzez troll » 01 Lip 2014, 03:14

A ja ogromnie cieszę się, że, pomimo swojego "ukrycia", wciąż jesteś z nami Figaro! Ty wiesz, że Twoja obecność jest nieoceniona i zawsze będziesz jedną z najbardziej rozpoznawalnych i najuważniej czytanych postaci tego Forum! Dzięki za zainteresowanie przypadkiem choroby Matiiego.

Pozdrawiam serdecznie!
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Rak jądra - prośba o pomoc

Postprzez romi » 01 Lip 2014, 10:14

Przyłączam się do słów Trolla.
Pozdrawiam serdecznie
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Rak jądra - prośba o pomoc

Postprzez Matii » 02 Lip 2014, 20:13

Jestem już po konsultacji. W najbliższym planach RPLND. Co dalej zobaczymy...

Jeszcze raz serdeczne i gorące podziękowania dla wszystkich za rady, wsparcie, zainteresowanie i pomoc. Nie wiem jak bez Was potoczyłby się mój los... Szczególnie chcę podziękować Figaro i Trollowi za medyczną analizę przypadku - wielkie dzięki Panowie!

Pozdrawiam!
Matii
 
Posty: 19
Rejestracja: 14 Cze 2014, 19:56

Re: Rak jądra - prośba o pomoc

Postprzez romi » 02 Lip 2014, 20:46

Witaj
Jeśli możesz napisz jakie zapadły ustalenia. Twój przypadek nie jest typowy i jakie w takim przypadku postępowanie proponują specjaliści?
Matii napisał(a): Nie wiem jak bez Was potoczyłby się mój los...

Czy aż tak odmiennie od proponowanego u Ciebie w B-B?
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Rak jądra - prośba o pomoc

Postprzez m9nika » 02 Lip 2014, 22:43

Witam
Ja jeszcze zapytam gdzie planujesz wykonać RPLND ?
Pozdrawiam
Zabrałeś mi tatę [*], męża ci nie oddam!
"Ty sam jesteś dla siebie największym zadaniem i twoim obowiązkiem jest dołożyć wszystkich sił, by wykonać je jak najlepiej."
Awatar użytkownika
m9nika
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1603
Rejestracja: 17 Lut 2012, 20:07

Re: Rak jądra - prośba o pomoc

Postprzez Matii » 04 Lip 2014, 11:09

W chwili obecnej zalecany jest następujących schemat:

- RPLND -> hist - pat -> chemia dostosowana do uzyskanych wyników

Jeśli wszystko dobrze zrozumiałem priorytetem jest niedopuszczenie do rozsiania mięsaka. Z samym leczeniem "klasycznego" nowotworu jądra pewnie będzie już prościej. Termin RPLND mam już ustalony - 11 lipca mam zgłosić się do CO - I na hospitalizację. Z powodu czynników pozamedycznych wolałbym wykonać operację u siebie w B-B, ale wiem,że nie jest to prosty zabieg i pewnie lepiej będzie przeprowadzić go w Wa-Wie.

Obawiam się ,co stanie się gdy w węzłach też będzie mięsak... no, ale nic trzeba iść do przodu.

Pozdrawiam!
Matii
 
Posty: 19
Rejestracja: 14 Cze 2014, 19:56

Re: Rak jądra - prośba o pomoc

Postprzez m9nika » 04 Lip 2014, 21:38

Witam
Zamartwianie się na zaś, nic nie da. Musisz myśleć pozytywnie, bo przy tej chorobie jest to dodatkowy czynnik do zdrowia ;)
Trzymam kciuki za udany zabieg i pozytywny dla Ciebie wynik!
Pozdrawiam
Zabrałeś mi tatę [*], męża ci nie oddam!
"Ty sam jesteś dla siebie największym zadaniem i twoim obowiązkiem jest dołożyć wszystkich sił, by wykonać je jak najlepiej."
Awatar użytkownika
m9nika
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1603
Rejestracja: 17 Lut 2012, 20:07

Re: Rak jądra - prośba o pomoc

Postprzez Matii » 30 Wrz 2014, 20:35

Czołem Wszystkim!

Niestety po pewnej przerwie pora wrócić na forum...

Poniżej opisuję moje dalsze leczenie i aktualny stan. Niestety pomimo przejścia operacji i sporej dawki nadziei wydaje mi się, że sprawa nie wygląda na chwilę obecną zbyt dobrze.

Wyniki badań (2 lipiec 2014):

Beta HCG (<5) 0,1
AFP 29,4 (<5,8) 7,81

Wyniki badań (11 lipiec 2014):

Beta HCG (<5) 0,1
AFP 29,4 (<5,8) 3,72

TK Klatki piersiowej z kontrastem 11 lipiec 2014:

Węzły chłonne obwodowe niepowiększone. Niepowiększone również węzły chłonne śródpiersia i wnęk płucnych. Miąższ płucny bez guzków i zmian naciekowych. Jamy opłucne wolne od płynu. Objęte badaniem narządy miąższowe jamy brzusznej bez zmian meta. W nadbrzuszu węzeł chłonny porto-cavalny 19 x 13 mm. Węzły chłonne przyaortalne i krezkowe do 7 mm. Kości objęte badaniem bez zmian destrukcyjnych.

Operacja 14 lipiec 2014:


RPLND

Wyniki HIST-PAT:


Materiał:
1) Węzły okołoaortlane lewe

2) Węzły okołoaortlane prawe

Wynik mikroskopowy:
1) Węzły chłonne ?
1(1), 2(1), 3(1), 4(1)

2) Węzły chłonne śr. Do 1 cm.

Wynik mikroskopowy:

1) dziesięć węzłów chłonnych bez zmian nowotworowych
2) siedem węzłów chłonnych bez zmian nowotworowych

Wyniki badań (12 sierpień 2014):

Beta HCG <0,1000
AFP 29,4 (<5,8) 1,54

Teraz rzecz najbardziej niepokojąca.

Wynik TK 23 wrzesień 2014-09-30

TK klatki piersiowej

Pola płucne bez zagęszczeń patologicznych. Obraz tkanki płucnej prawidłowy.

W zakresie śródpiersia niecharakterystyczny węzeł chłonny w osi krótkiej do 9 mm na wysokości prawej wnęki.

Poza tym obraz śródpiersia bez patologii.
Struktury kostne klatki piersiowej nie wykazują patologii ogniskowej.

TK jamy brzusznej i miednicy.

Widoczne drobne artefakty metaliczne okołoaortlanie w okolicy operowanych węzłów chłonnych.
Obecnie w bezpośrednim sąsiedztwie bifurkacji aorty. Drobne węzły chłonne 3 mm 4 mm średnicy. Nieco powyżej węzeł chłonny 4 mm średnicy. Innych zmian węzłowych około aortalnie nie stwierdzam.

Wątroba o prawidłowej pensyjności jednorodna.
Pęcherzy żółciowy bez widocznych konkrementów.
Trzustka prawidłowa.
Śledziona homogenna.
Obie nerki o prawidłowym obrazie TK.
Nadnercza bez zmian ogniskowych.
W zakresie jamy miednicy widoczne masy kałowe w esicy.
Pęcherz moczowy gładkościenny, prawidłowy.
Gruczoł krokowy prawidłowy. Pęcherzyki nasienne prawidłowe.
Nie stwierdza się patologicznie powiększonych węzłów chłonnych w zakresie jamy miednicy.

W okolicy więzadła pachwinowego widoczne obustronnie symetryczne węzły chłonne. Największa ze zmian w osi krótkiej sięga 8 mm obustronnie.

Dokładne obrazowanie tych struktur w badaniu USG.

Wnioski:
W porównaniu z badaniem poprzednim nie stwierdza się znamiennie powiększonych węzłów chłonnych okołoaortlanie. Widoczne artefakty metaliczne najpewniej od materiału szewnego?

Prosiłbym w miarę możliwości o jakieś porady i wskazówki. Czy mam się poważnie przejmować nieprawidłowościami wskazanymi w ostatnim badaniu TK. Najbardziej martwi mnie:
- węzeł w śródpiersiu,
- węzły przyaortalne,
- węzły pachwinowe.

Wizytę u dr Wiechno mam zaplanowana na 7 października.
Matii
 
Posty: 19
Rejestracja: 14 Cze 2014, 19:56

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości