Nowotrwór prawego jądra

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Nowotrwór prawego jądra

Postprzez dominik33 » 03 Lip 2014, 15:16

Witam. Wyniki markerów sprzed operacji dostanę przy wypisie i wtedy zrobię nowe markery i TK. Razem z wynikami histopatologii będę probowal dostać się do ośrodka, ktory w Warszawie polecał Troll. Pozdrawiam Dominik
dominik33
 
Posty: 33
Rejestracja: 25 Cze 2014, 20:52

Re: Nowotrwór prawego jądra

Postprzez dominik33 » 07 Lip 2014, 14:26

Witam
Dziś dostałem wypis ze szpitala i wyniki markerów:
LDH 168 U/I (norma 135-225)
AFP AX<0,6 ng/ml (norma < 12,1 ng/ml)
HCG C7<2.00 (norma <3 mUI/ml)

Pozostałe wyniki:
WBC-8.1
RBC 6.03
HBG 18.2
HCT 53.8
PLT 264
czas protombinowy 119 sec, INR 1.04, czas koalinowokefalin 24,9 sec KREA 0.97 MG/DL, GLUK 84 MG/DL, UERA 33,7 MG/DL, NA 141.19 MMOL/L,
K 4.50 MMOL/L, CW 1.015, PH 5.0, NABŁONKI PŁASKIE POJ, LEU 2 WPW, BAKTERIE NIELICZNE
Teraz pozostaje czekać na histopatologię ok 3-4 tygodnie. Lekarz urolog stwierdził, że dopiero po tym badaniu dostanę skierowanie na TK i pozostałe badania.
Czekam na opinię i sugestię.
Pozdrawiam
Ostatnio edytowany przez dominik33 07 Lip 2014, 18:18, edytowano w sumie 2 razy
dominik33
 
Posty: 33
Rejestracja: 25 Cze 2014, 20:52

Re: Nowotrwór prawego jądra

Postprzez romi » 07 Lip 2014, 15:55

Witam
Skierowanie na TK załatwiaj już teraz bo czas oczekiwania jest długi i może się okazać że nie będzie można rozpocząć leczenia bo nie będzie można określić stanu zaawansowania.
Do lekarza onkologa możesz zapisać się bez skierowania, choćby tylko po to żeby dostać zlecenie na TK. Urolog może nie orientować się w dalszej procedurze postępowania i dlatego tak Ci powiedział.
Nie zwlekaj tylko działaj, szkoda czasu.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Nowotrwór prawego jądra

Postprzez Andreas » 07 Lip 2014, 17:33

Już po raz któryś piszemy że nie ma na co czekać i weź sobie to do serca.
Markery powinieneś zrobić za dwa dni, 7 dni po zabiegu aby sprawdzić czy spadają i czy spadają zgodnie z okresem półtrwania.
Musisz zrozumieć że urolodzy nie znają się na procedurach i jak Ci mówią przy podwyższonych markerach że na TK dadzą Ci skierowanie dopiero po his-pat, to znaczy że powinieneś jak najszybciej iść do onkologa (nie potrzeba skierowania).
Jak tak będziesz czekał to minie 8 tygodni (a na TK też się czeka nawet jak będziesz miał napisane Pilne) optymalny czas na decyzje i wzięcie ewentualnie chemii.
Pozdrawiam
Andreas
 
Posty: 73
Rejestracja: 02 Cze 2014, 12:48

Re: Nowotrwór prawego jądra

Postprzez dominik33 » 07 Lip 2014, 18:21

Witam
Niestety źle przepisałem AFP - pierwotnie było 60, powinno być 0,6
dominik33
 
Posty: 33
Rejestracja: 25 Cze 2014, 20:52

Re: Nowotrwór prawego jądra

Postprzez romi » 07 Lip 2014, 18:38

Witam
To dobrze, że poprawiłeś, bo to bardzo mylące. Stan zaawansowania okaże się pewnie niski i być może skończy się na obserwacji, jeśli oczywiście potwierdzi to opis histopatologiczny i badanie TK. To byłoby dla Ciebie najlepsze rozwiązanie.
I jeszcze uwaga techniczna - badanie markerów warto robić w laboratorium które ma dokładniejszy pomiar bHCG. Taki jak wykonano u Ciebie jest dobry dla kobiet w ciąży, ale dla potrzeb diagnostyki nowotworów jądra dobrze byłoby gdyby wynik był dokładniejszy.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Nowotrwór prawego jądra

Postprzez dominik33 » 23 Lip 2014, 13:11

Witam
Dzisiaj dostałem wyniki histopatologii i są one następujące:
Seminora purum testis dextri diam. 4x3x2,5 cm.
Infiltratio neoplasmatica focalis tunicae albugineae.
Foci neoplasia germinalis intratubularis testis residualis.
Structura epididymis et funiculi spermatici normalis.
Nie stwierdzono zatorów z komórek nowotworowych w naczyniach.
Nowotwór ograniczony do jądra.

Do badania nadesłano rozcięte jądro o wym. ok. 5x2,5x4 cm z najądrzem 3,5x0,7x0,5 cm oraz powrózkiem nasiennym dł. 7 cm. W obrębie jądra lity, szaro-białawy guz o wymiarach 4x3x2,5 cm. Guz makrosopowo nacieka na osłonkę białawą jądra.

Tyle opis. Urolog najpierw wykonał USG brzucha (które żadnych zmian nie wykazało) i skierował mnie na RTG klatki, które już zrobiłem, a 6 sierpnia mam TK jamy brzusznej i miednicy małej i wtedy kontakt z onkologiem. Urolog wypowiadał się się, iż rokowania są optymistyczne.W poniedziałek czeka mnie jeszcze powtórne oznaczenie markerów i oraz mocznik, kreatynina, 501 TSH (III generacji). Liczę na wasze sugestie i pomoc w dalszym leczeniu.
Pozdrawiam Dominik
:)
Ostatnio edytowany przez dominik33, 23 Lip 2014, 13:47, edytowano w sumie 1 raz
dominik33
 
Posty: 33
Rejestracja: 25 Cze 2014, 20:52

Re: Nowotrwór prawego jądra

Postprzez romi » 23 Lip 2014, 13:27

Witam
Wszystko wskazuje na niskie zaawansowanie, chociaż występuje naciekanie na osłonkę jądra. Natomiast standardowym badaniem dla określenia czy są przerzuty jest TK brzucha i miednicy, a nie USG.
To że w USG przerzutów nie wykryto nie oznacza, że można nie robić TK. USG jest zbyt subiektywnym badaniem.
Natomiast jeśli w RTG nic nie wykryto to TK klatki naraża Cię na niepotrzebną dawkę promieniowania. Zamiast TK klatki poproś o TK brzucha i miednicy małej.
viewtopic.php?f=6&t=192
Do koniecznych do wykonania badań obrazowych należą:
- tomografia komputerowa jamy brzusznej i miednicy małej
- RTG klatki piersiowej w dwóch projekcjach (A-P oraz bocznej), w razie rozpoznania zmian przerzutowych w jamie brzusznej i/lub poniesionego poziomu markerów po operacji i/lub ewentualnie dodatkowych wskazań trzeba wykonać tomografię komputerową klatki piersiowej.

I jeszcze badanie po zabiegu markerów.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Nowotrwór prawego jądra

Postprzez dominik33 » 06 Sie 2014, 14:28

Witam
Dziś dostałem badania markerów i są one w normie. Teraz właśnie czekam na TK, ale lekarz się spóźnia :D Dziś odebrałem tez opis zdjęcia RTG P-A 43x35.
Pluca rozprężone bez zmian ogniskowych oraz krążeniowych z niķłym procesem włóknisto-guzkowym w polu podobojczykowym lewym świadczący o przebytym kontakcie swoistym charakteru zejściowego. Odczynu opłucnowego jak i węzłowego wnęk oraz śródpiersia nie stwierdzam, a prawa kopuła przepony dwudzielna jako wynik jem odcinkowego zwiotczenia względnie patologii prawego płata wątroby do weryfikacji metodą USG. Serce bez cech zawieszenia objętości poszczególnych jam,a odcinek piersiowy aorty rtg w normie.
To tyle opis. Ja nadmienię, że w dniu wykonania RTG lekarz urolog robił mi USG wątroby i nic złego nie stwierdził.
Pozdrawiam i proszę o pomoc w interpretacji badania.
dominik33
 
Posty: 33
Rejestracja: 25 Cze 2014, 20:52

Re: Nowotrwór prawego jądra

Postprzez dominik33 » 07 Sie 2014, 11:28

Witam. Dziś rano miałem się zapisać do onkologa w oczekiwaniu na wczorajsze TK. Zostałem przyjęty bez kolejki i okazało się, iż jest opis TK. Nie ma żadnych zmian więc jest ok. Lekarz stwierdził, że warto zastosować jeden kurs karboplatyną. I ja się z nim zgadzam, bo jest to według zaleceń. Czekam teraz na chemię. Pozdrawiam i czekam na opinie
dominik33
 
Posty: 33
Rejestracja: 25 Cze 2014, 20:52

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości