Nowotrwór prawego jądra

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Nowotrwór prawego jądra

Postprzez dominik33 » 30 Cze 2014, 14:08

Witam wszystkich i jednocześnie proszę o pomoc w dalszym leczeniu. Dziś zostałem przyjęty na oddział urol. i chyba jutro przejdę operację. Guz ma 34 mm. Z opisu usg wyglada, że nie ma przerzutów. Więcej będę wiedział po konsultacji z lekarzem prowadzącym i wynikach badań krwi. Powiększenie jądra zauważyłem 2 tyg. temu. Na razie leżę pod kroplówką. Pozdrawiam Dominik
dominik33
 
Posty: 33
Rejestracja: 25 Cze 2014, 20:52

Re: Nowotrwór prawego jądra

Postprzez kaziu1 » 30 Cze 2014, 14:24

Witam,
Najważniejsze, żeby zabieg usunięcia jądra odbył się z dostępu pachwinowego przy zaciśniętym powrózku. O to musisz się dopytać chirurga.
Po drugie, żeby zostały zmierzone przed operacją markery AFP, B-HCG i LDH. W najgorszym przypadku niech oznaczą je prywatnie, koszt około 100 zł.
O reszcie będziemy myśleć po zabiegu.
Powodzenia.
kaziu1
 
Posty: 103
Rejestracja: 24 Wrz 2013, 16:09

Re: Nowotrwór prawego jądra

Postprzez dominik33 » 30 Cze 2014, 14:54

Z tego co pamiętam nie zbadano LDH. Resztę pobrano. Czy mam jakoś interweniować?
dominik33
 
Posty: 33
Rejestracja: 25 Cze 2014, 20:52

Re: Nowotrwór prawego jądra

Postprzez kaziu1 » 30 Cze 2014, 15:01

Witam,
LDH też trzeba wykonać. Dopytaj się o to. Nawet prywatnie.
Pozdrawiam.
kaziu1
 
Posty: 103
Rejestracja: 24 Wrz 2013, 16:09

Re: Nowotrwór prawego jądra

Postprzez dominik33 » 01 Lip 2014, 11:27

Dziś jednak zabieg odwołany. Ma być jutro, ale przynajmniej zdążę zrobić dodatkowe badania. Pozdrawiam Dominik
dominik33
 
Posty: 33
Rejestracja: 25 Cze 2014, 20:52

Re: Nowotrwór prawego jądra

Postprzez Andreas » 01 Lip 2014, 18:43

Napisz coś więcej o sobie, jakie były wyniki USG, gdzie masz mieć zabieg i skąd jesteś.
Sprawdź czy LDH nie ukryło się pod nazwą dehydrogenaza mleczanowa w wynikach biochemicznych.
Masz wyniki pozostałych markerów? Pamiętaj o zrobieniu markerów po zabiegu.
Must be mam nadzieję że przeczytałeś viewtopic.php?f=9&t=192
Po zabiegu i jak już wrócisz na nogi, nawet przed wynikiem histopatologicznym zacznij się rozglądać za wizytą u onkologa klinicznego aby jak najszybciej zrobić tomografię komputerową (chyba że urologa namówisz na skierowanie).
Szkoda że Ci przełożyli zabieg, zawsze to lepiej mieć tą świadomość że pierwszy krok już zrobiony.
Pozdrawiam
Andreas
 
Posty: 73
Rejestracja: 02 Cze 2014, 12:48

Re: Nowotrwór prawego jądra

Postprzez dominik33 » 01 Lip 2014, 22:51

Jestem w szpitalu na Podkarpaciu. Wyniki usg w porządku nie ma żadnych przerzutów. Tak przynajmniej mówi opis na zdjęciach. Jutro będę rozmawiał z lekarzem przed operacją i wtedy napiszę o wynikach markerów. Pozdrawiam i dzięki wszystkim za dotychczasową pomoc i wsparcie :P
dominik33
 
Posty: 33
Rejestracja: 25 Cze 2014, 20:52

Re: Nowotrwór prawego jądra

Postprzez bread » 02 Lip 2014, 00:42

Po zabiegu nie podnoś głowy z poduszki przez cały dzień, inaczej może okropnie boleć. Efekt znieczulenia. Jeśli będziesz miał cewnik, a zacznie cię szczypać, swędzieć, powiedz lekarzowi, może pozwoli go usunąć albo da tabletkę. Usuwanie cewnika jest troche nieprzyjemne, ale bardzo krotko trwa ( kilka sekund ).
bread
 
Posty: 62
Rejestracja: 02 Maj 2014, 20:49
Miejscowość: Szczecin

Re: Nowotrwór prawego jądra

Postprzez dominik33 » 03 Lip 2014, 10:36

Witam. Jestem juz dzień po zabiegu. Lekarz prowadzący stwierdził, że wyniki markerów są dobre i pozostaje czekać na histopatologię. Trochę bolą mnie plecy przez niewygodną pozycję. Jutro mam mieć usunięty cewnik. Będę chciał jeszcze wykonania powtórnych badań markerów. Może w sobotę wypuszczą mnie do domu :)
Pozdrawiam Dominik
dominik33
 
Posty: 33
Rejestracja: 25 Cze 2014, 20:52

Re: Nowotrwór prawego jądra

Postprzez Andreas » 03 Lip 2014, 13:05

Większość ludzi już drugi dzień bo zabiegu wyrzucają do domu, albo i następnego dnia. Dobrze że jesteś już po i witaj wśród jednojajowców.
Dobrze jakbyś podawał jednak dokładnie wyniki swoich badań, wtedy precyzyjniej będziemy Ci wstanie pomóc, przy wypisie powinieneś dostać wszystkie wyniki robionych badań.
Co do znaczy że wyniki markerów są dobre, rozumiem że mieszczą się w normie, ale to nic nie znaczy, nasieniaki mogą (jak u mnie) nie powodować podwyższenia poziomu markerów.
Wyniki usg dobrze że nie wskazują przerzutów, ale sama ta technika nie jest idealna do diagnozowania, wymaga doświadczonego radiologa i dlatego ważne abyś jak najszybciej (są kolejki) zrobił tomografię komputerową jamy brzusznej i miednicy malej oraz klatki piersiowej.
Mając trzy rzeczy: wyniki badania histopatologicznego, TK i świeże wyniki markerów można określić poziom zaawansowania i zastanowić się z onkologiem co do dalszego sposobu postępowania.
Tak więc skierowanie na TK jak najszybciej.
Pozdrawiam
Andreas
 
Posty: 73
Rejestracja: 02 Cze 2014, 12:48

Następna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 27 gości