rak

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: rak

Postprzez Mac79 » 20 Lis 2014, 22:06

Mi pomagały ogórki kiszone,w zasadzie tylko je byłem w stanie przełknąć ale każdy ma swoje smaki. Z dnia na dzień będzie lepiej. Pierwsze dwa trzy dni są zawsze do dupy ale to mija.
Mac79
 
Posty: 179
Rejestracja: 02 Lip 2013, 22:07

Re: rak

Postprzez grubybaton » 20 Lis 2014, 22:40

Witam,
Musisz pamiętać że syn będzie miał teraz wyczulony węch i może być drażliwy. Co do jedzenia lepiej mniej ale za to częściej i niech dużo pije.
Kilka dni i powinien pomału wracać apetyt.
Awatar użytkownika
grubybaton
 
Posty: 16
Rejestracja: 03 Wrz 2011, 15:50
Miejscowość: Długa Szlachecka

Re: rak

Postprzez Krzychu » 20 Lis 2014, 23:29

Tak jak piszą poprzednicy, musisz mieć dużo cierpliwości teraz :) Wiem jak jest, sam przez dwa dni po pięciodniówce leżałem plackiem i nie byłem sobą, nie miałem na nic ochoty, ale każdy przechodzi to inaczej. Trzeba być dobrej myśli.
Awatar użytkownika
Krzychu
 
Posty: 58
Rejestracja: 06 Sie 2014, 21:55
Miejscowość: Poznań

Re: rak

Postprzez bomba79 » 21 Lis 2014, 16:41

Mój mąż kończy 3 cykl BEP. Tak jak już zostało napisane każdy reaguje inaczej. Ślubnego dopadły skutki uboczne dopiero przed rozpoczęciem 2 cyklu. Możesz się spodziewać ciągłego zmęczenia, braku apetytu, pogorszenia nastroju, nadwrażliwości na zapachy, smaki, dźwięki, dotyk. Ważne jest, aby syn pomimo złego samopoczucia i braku apetytu jadł zrównoważone i wartościowe posiłki, chemia to tajfun i organizm musi mieć cegiełki, aby się odbudować. Pilnujcie higieny jamy ustnej, z doświadczenia polecam Listerine Sensitive i Dentosept - ziołowa mieszanka antyseptyczna do płukania jamy ustnej. I nie można zapomnieć o dużej ilości płynów. Mojemu mężowi czysta woda powodowała silne mdłości. Poiłam go sokami, herbatami ziołowymi (mięta, rumianek, melisa), woda mu wchodziła tylko z kilkoma kroplami soku cytrynowego lub naturalnego malinowego.
W razie jakiś problemów jedźcie na SOR . Warto się dowiedzieć gdzie jest najbliższy i zapisać sobie jego numer telefonu, może się taka wiadomość nie przyda, ale w razie konieczności unikniecie niepotrzebnego stresu (nam się przydało).
Powodzenia!
bomba79
 
Posty: 32
Rejestracja: 30 Lip 2014, 20:53

Re: rak

Postprzez mamaK » 21 Lis 2014, 23:41

Bardzo dziękuję za cenne rady,będę pilnować wszystkich Waszych zaleceń. Godzinę temu wróciliśmy do domu.Jechaliśmy 4 godziny-korki w Warszawie
Jedzenie i płyny po podróży nie wchodzą.Kupiłam lody i weszły.Teraz zasnął.
Jeszcze raz dziękuję za wsparcie. Pozdrawiam
mamaK
 
Posty: 31
Rejestracja: 06 Paź 2014, 13:47

Re: rak

Postprzez mamaK » 24 Lis 2014, 13:02

2 doby wypisane z życiorysu. Był nawet problem z piciem. Dziś jest lepiej,syn zaczyna jeść i dużo pije.Mniej śpi i jest mniej drażliwy. Wszystkie Wasze rady są bardzo cenne i dzięki Waszym doświadczeniom rodzimy sobie nieźle.
mamaK
 
Posty: 31
Rejestracja: 06 Paź 2014, 13:47

Re: rak

Postprzez romi » 24 Lis 2014, 13:16

Witam
Drugi kurs będzie łatwiejszy, trzeba w to wierzyć.
A syn chciał dojeżdżać na chemioterapię :x - to by dopiero było :)
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: rak

Postprzez mamaK » 24 Lis 2014, 13:28

Jego ojciec mieszka w Warszawie i codziennie dojeżdżał. Teraz skłania się żeby zostać w szpitalu a najlepiej byłoby otrzymać 2 cykl w domu,szkoda że tak nie można.2 cykl zaczyna 8 grudnia,myślę że do tej pory się odgryzie. Jak każdemu młodemu brakuje mu cierpliwości
mamaK
 
Posty: 31
Rejestracja: 06 Paź 2014, 13:47

Re: rak

Postprzez romi » 24 Lis 2014, 16:52

Witam
Tak źle się czuł i dojeżdżał? Na pewno to dołożyło się do jego złego samopoczucia i większych skutków ubocznych.
A w domu to raczej niemożliwe, bo trzeba przygotować kroplówki, a to nie jest proste i nie można tego zrobić na zapas.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: rak

Postprzez mamaK » 24 Lis 2014, 19:20

To złe samopoczucie dopadło go w drodze do domu i w domu. Dziś tzn wieczorem jest lepiej,zaczął jeść małymi porcjami i przestała mu przeszkadzać młodsza 13 lat siostra.Tak jak pisaliście najgorsze są pierwsze 2 doby po chemioterapii.
mamaK
 
Posty: 31
Rejestracja: 06 Paź 2014, 13:47

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 21 gości