Mój przypadek

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Mój przypadek

Postprzez troll » 09 Maj 2015, 23:49

Witaj,

Jakimś ultraekspertem w zakresie torakochirurgii to nie jestem ale z moich rozmów z chirurgami klatki piersiowej wynika, że w przypadku resekcji nieanatomicznych (np. resekcji klinowej płuca), ewentualnie pojedynczych segmentektomii utrata wydolności oddechowej jest praktycznie niezauważalna. Niemniej jednak w przypadku lobektomii spadek wydolności oddechowej może być już odczuwalny, wszak redukcja objętości oddechowej płuc jest większa niż w przypadku powyższych. Resekcja taka w przypadku raka płuca i nowotworu jądra jest z punku widzenia techniki operacyjnej taka sama więc wszelkie wnioski z przebiegu operacji, jej następstw odniesione do pacjentów z rakiem płuca mogą być odnoszone do Twojego przypadku.

Zobacz ten artykuł: http://czasopisma.viamedica.pl/pap/arti ... 0008/26335

W przypadku totalnej (całkowitej) resekcji zmian odpowiadających przerzutom potworniaka dojrzałego postępowaniem z wyboru powinna być obserwacja. Nie ma jednolitych wytycznych na ten temat. Myślę, że początkowo należy rozważyć TK okolic anatomicznych z których resekowano wspomniane zmiany w odstępach powiedzmy 3-miesięcznych. Później okres pomiędzy badaniami może być wydłużany. Danych statystycznych co do nawrotów w takim przypadku brak. Zbyt niejednolita i zbyt nieliczna grupa aby przeprowadzić taką analizę.

Jeśli chodzi o włosy, pamiętaj, że inaczej włosy rosną na głowie a inaczej np. na kończynach dolnych, górnych, klatce piersiowej itd. Dlaczego np. na nogach włosy nie rosną praktycznie w nieskończoność tak, jak włosy na głowie? Bo po prostu mają inny cykl życia. Włosy na głowie warto ogolić ponieważ ich obcięcie sprawia, że końcówki będą grubsze (takie jak w miejscu ucięcia) i dadzą wrażenie "równomiernej" czupryny :)

Pozdrawiam serdecznie!
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3983
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Mój przypadek

Postprzez karolinafryzjerka » 10 Maj 2015, 12:12

Witam! Mogę wiedzieć ile masz lat? Jesteś strasznie wystraszony ta cala sytuacja:-) mój maz tez ma potworniaka niedojrzałe go z komponentem dojrzałego. Stopień zawansowania 4. Po całkowitej resekcji przerzutów, tez miał operacje klinowa, obserwacja TK według schematu po operacji. Obecnie minęło 14 lat od rozpoznania jest, żyje i ma się dobrze :-) także życzę dużo zdrowka i główka do gory.
karolinafryzjerka
 
Posty: 18
Rejestracja: 05 Sty 2015, 21:46

Re: Mój przypadek

Postprzez karamuczo » 10 Maj 2015, 17:56

Hej dzięki bardzo za wyczerpującą odpowiedź oraz słowa otuchy. Lat mam 27, operacja będzie w warszawskim CO-I. Dzięki Troll za artykuł. Bardzo dużo mi wyjaśnił.
karamuczo
 
Posty: 22
Rejestracja: 13 Paź 2014, 18:51

Re: Mój przypadek

Postprzez karolinafryzjerka » 10 Maj 2015, 19:42

Moj maz ma obecnie 28 w chwili rozpoznania mial 14 lat. Juz po wszystkim, to bedziesz zaglądal na forum tylko po to by doradzac innym, szybko minie, jedynie badania kontrolne beda ci przypominaly o chorobie(nie lekcewasz ich:-) )Do jakiego chirurga wtrafiles? My tez mieliśmy w Warszawie operacje.
karolinafryzjerka
 
Posty: 18
Rejestracja: 05 Sty 2015, 21:46

Re: Mój przypadek

Postprzez karamuczo » 23 Wrz 2015, 15:05

witajcie. mam nastepujace pytanie

za okolo miesiac mam konsultacje u onkologa w warszawskim coi wraz z wynikami tk, ktore to tk mam miec na poczatku nastepnego miesiace.

chcialbym zapytac, czy w zwiazku z tym, iz nie jestem z warszawy i musze poswiecic dzien roboczy na ta wizyte i powrot, moge wowczas dostac zwolnienie lekarskie? czy tez raczej nalezy wowczas wziac na ten dzien urlop?
dzwonilem do rejestracji coi, jednakze nie umieli tam odpowiedziec na moje pytanie.


dzieki z gory za odpowiedz.
karamuczo
 
Posty: 22
Rejestracja: 13 Paź 2014, 18:51

Re: Mój przypadek

Postprzez Ewa i Adam » 23 Wrz 2015, 18:04

Idź do lekarza pierwszego kontaktu i powiedz jak się sprawa ma. Nie powinno być problemu z wystawieniem ZUS ZLA na jeden dzień.
Awatar użytkownika
Ewa i Adam
 
Posty: 448
Rejestracja: 07 Gru 2014, 18:12

Re: Mój przypadek

Postprzez karamuczo » 18 Lis 2015, 21:34

Witajcie ponownie. Udało się wziąć ZUS ZLA na dzień wizyty w COI. Niestety, okazało się, że tam, gdzie robiłem TK, pomimo zapewnienia, iż na wynik czekać trzeba do tygodnia, powiedziano po badaniu, że wynik będzie co najmniej trzy tygodnie po, co było po terminie wizyty. Pojechałem z samymi wynikami markerów i na początku grudnia mam wyznaczoną kolejną wizytę w warszawskim COI.

Markery były w normie. Chciałbym zapytać, odnośnie nastepujących wyników TK w załącznikach:
- czy generalnie wszystko wygląda w miarę dobrze? czy jednak są powody do obaw i działania?
- zmiana tłuszczowa przypominająca przerośniętą grasicę 36x21 mm - co to może być?
- czy zrobić jeszcze jedno badanie markerów, aby sprawdzić, czy nie ma powodu do obaw?

pozdrawiam
Karamuczo
Załączniki
IMAG2506.jpg
IMAG2506.jpg (246.16 KiB) Obejrzany 8348 razy
IMAG2505.jpg
IMAG2505.jpg (244.74 KiB) Obejrzany 8348 razy
karamuczo
 
Posty: 22
Rejestracja: 13 Paź 2014, 18:51

Postprzez karamuczo » 23 Gru 2015, 14:54

hej wykonalem dodatkowo markery i tu wyszlo, iz LDH wynosi 306, a afp i bhcg sa w normie. tk i wizyte oraz markery zlecone mam miec pod koniec lutego. co robic? wykonac po swietach badanie samego ldh by wykluczyc blad? norma ldh to do 225. dzien przed badaniem, jak pamietam, zjadlem duzo czekolady. czy to moze podwyzszac poziom tego markera? co moze oznaczac taki wzrost jesli tak nie jest?

pozdrawiam
karamuczo
karamuczo
 
Posty: 22
Rejestracja: 13 Paź 2014, 18:51

Re: Mój przypadek

Postprzez romi » 23 Gru 2015, 20:59

Witam
Nie powodów do obaw. LDH nie jest specyficznym markerem dla nowotworów jądra i może przyjmować takie wartości bez związku z chorobą.
Jeśli chcesz, możesz badanie powtórzyć, ale tak naprawdę nie ma takiej konieczności.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Postprzez karamuczo » 24 Gru 2015, 00:03

hej dzieki za odpowiedz. poczytalem troszke o tych czynnikach. dzien przed badaniem mialem ogromny wysilek fizyczny na rowerze przez kilkanascie godzin, przez co prawdopodobnie marker mogl sie podwyzszyc. sprobuje po jakims czasie sam ldh jeszcze zbadac

pozdrawiam i zycze wesolych swiat
karamuczo
karamuczo
 
Posty: 22
Rejestracja: 13 Paź 2014, 18:51

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 27 gości