AFP podwyższone analiza .Torbiel nasienna.

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

AFP podwyższone analiza .Torbiel nasienna.

Postprzez washide » 14 Paź 2014, 09:58

Dzień dobry,
Wiek 39l.Zlokalizowana została u mnie "kuleczka" 5mm pod moszną w okolicy prawej pachwiny .Lekarz urolog (b.miły specjalista) wykonał USG narządów płciowych(wraz z prostatą) i przekazał mi , że mam cyste oraz, że może się wchłonąć ale trzeba obserwować.Przy okazji zalecił PSA,AFP.AFP badane w 3 próbach w przedziale co 6dni wykazały wyniki kolejno 6.38,7.25,7.18 [IU/ml] .Tydzień przed badaniami miałem infekcje górnych dróg oddechowych i do dziś mam suchy zanikający kaszel.Prosiłbym, o pomoc co zaproponowalibyście rozsądnego ... czy jest się czego obawiać?

Ref 0-5.8 IU/ml
washide
 
Posty: 1
Rejestracja: 14 Paź 2014, 09:40

Re: AFP podwyższone analiza .Torbiel nasienna.

Postprzez troll » 14 Paź 2014, 10:56

Witaj,

Twoje wyniki leżą bardzo blisko granicy normy dla laboratorium w którym badanie było wykonywane. Poza tym są stabilne - nie wzrastają a oscylują wokół jednej wartości. W takim przypadku prawdopodobieństwo, że jest to nowotwór zarodkowy (a przynajmniej nowotwór zarodkowy produkujący markery) jest bardzo małe. Najbardziej prawdopodobna wersja jest taka, że wzrost AFP może pochodzić od uszkodzenia wątroby (czy masz z nią problem?). Ewentualnie jest to taki "dziwny" wariant normy, podobnie jak na przykład u syna romiego, który jest użytkownikiem tego Forum. Musisz teraz tylko zadbać o wspomnianą cystę - obserwować ją.

Pozdrawiam serdecznie
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36


Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 45 gości

cron