Kolejny

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Kolejny

Postprzez góral » 04 Gru 2014, 17:21

Witajcie ,
od przyszłego poniedziałku zaczynam drugi kurs.
Niestety przy w dniu drugiej dolewki miałem b.niski poziom białych krwinek ( neutropenia 3.st toksyczności ) i lekarz
parł się aby Bleo nie dawać. Przy okazji trapi mnie przeziębienie , dostałem antybiotyk no i oczywiście zastrzyki Nivestim.
Wściekły jestem na brak tej dolewki , ale mam nadzieję że w Poniedziałek będzie już ok.

Pozdr.
góral
 
Posty: 55
Rejestracja: 21 Paź 2014, 12:58

Re: Kolejny

Postprzez góral » 19 Gru 2014, 21:01

Witajcie ,
jestem przed drugą dolewką Bleo ,w drugim kursie BEP. Tym razem mam wrażenie , że znoszę ten drugi kurs trochę lepiej od pierwszego. Ale mam straszne "jazdy" smakowe , prawie wszystko smakuje tak samo , taki gorzki metaliczny posmak , testuję różne rzeczy i wszedzie prawie to samo odczucie. Mam np. mega odrzut od kawy i coli , a kiedyś nic innego do picia dla mnie nie istniało :)

Pozdrawiam
góral
 
Posty: 55
Rejestracja: 21 Paź 2014, 12:58

Re: Kolejny

Postprzez Adrian1975 » 20 Gru 2014, 00:33

a widzisz, a mnie cola smakowała
za to wszystko co ugotowałem było na maxa przesolone, ale ten smak metaliczny pamiętam do dziś,
Adrian
seminoma testis PT1, 4BEP w DCO, obecnie pod kontrolą w Krotoszynie
Awatar użytkownika
Adrian1975
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1009
Rejestracja: 01 Paź 2012, 19:00
Miejscowość: Trzebnica,DLN

Re: Kolejny

Postprzez Adam_pl » 20 Gru 2014, 20:11

Ja ze szpitala zaraz po tym jak kroplówy zleciały uciekałem na obiad do pizzerii do galerii handlowej obok szpitala :D Nic innego nie mogłem jeść.
Adam_pl
 
Posty: 14
Rejestracja: 01 Cze 2014, 18:13

Re: Kolejny

Postprzez góral » 16 Sty 2015, 09:40

Witajcie ,
we Wtorek skończyłem 3 kurs BEP. Pomijając różne historie typu "słaba morfologia" , i typowe działania niepożądane ( np. mega osłabienie , dziwne smaki , problemy ze snem , itp ) chemię przeszedłem znośnie , jeżeli można tak to nazwać.
Właśnie w tej chwili wybieram się na TK , no i zobaczymy co dało mi te leczenie.

Pozdrawiam
góral
 
Posty: 55
Rejestracja: 21 Paź 2014, 12:58

Re: Kolejny

Postprzez góral » 27 Mar 2015, 12:41

Witajcie ,
po dłuższej przerwie piszę co u mnie.
16 Stycznia skończyłem 3 kurs chemii , TK płuc wykazało znaczącą remisje guzków na płucach tj , 2 zniknęły całkowicie , kolejne 2 ( te które były największe , ok11mm ) zmniejszyły się do 2 mm , i jeden mały 4mm stał się jeszcze mniejszy ok 2mm. Pojawiła się jakaś nowa zmiana (10mm) ale jest nie charakterystyczna dla zmiany typu "meta" i została przez radiologa opisana jako "prawdopodobnie zapalna - do obserwacji". TK jamy brzusznej i miednicy ok. Markery ok. Jestem pod obserwacją , wróciłem na początku Marca do pracy.
Kolejne TK w połowie Maja , i wtedy zobaczymy co na tych płucach się dzieje ( może nic się niedziele :) )

Pozdrawiam
góral
 
Posty: 55
Rejestracja: 21 Paź 2014, 12:58

Re: Kolejny

Postprzez Ewa i Adam » 27 Mar 2015, 13:10

Trzymamy kciuki za pomyślny czas obserwacji :)
Awatar użytkownika
Ewa i Adam
 
Posty: 448
Rejestracja: 07 Gru 2014, 18:12

Re: Kolejny

Postprzez góral » 10 Kwi 2015, 12:24

Witajcie ,
wiem że pytanie i temat gdzieś się już pojawiał , ale zapytam ponownie.
Jak to jest z piciem alkoholu po chemii :D ? dodam że minęło prawie 2,5 miesiąca od jej zakończenia.

Pozdr.
góral
 
Posty: 55
Rejestracja: 21 Paź 2014, 12:58

Re: Kolejny

Postprzez kk91 » 10 Kwi 2015, 13:57

Właśnie, też szukałem. Niby nie można "w trakcie leczenia" tylko co to znaczy? Pewnie jak zwykle, zależy od organizmu... Jak się czujesz dobrze i wyniki krwii po chemi masz już w normach to pewnie nie ma przeciwwskazań...
kk91
Przyjaciel Forum
 
Posty: 319
Rejestracja: 02 Gru 2014, 19:26

Re: Kolejny

Postprzez romi » 10 Kwi 2015, 14:27

Witam
Nie ma przeciwwskazań, ale oczywiście jak wszystko, z umiarem. Tym bardziej że upłynęło już 2,5 miesiąca od zakończenia leczenia.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości

cron