Kolejny

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Kolejny

Postprzez góral » 21 Paź 2014, 13:34

Witajcie ,
moja historia jest podobna do wielu tutaj.
Ale w skrócie :
16.09. miałem wizytę u urologa , który zdiagnozował guza w lewym jądrze ( USG ) i wyjaśnił całe postępowanie "co dalej".
17.09. zrobiłem markery ,których wyniki wklejam w załączniku
zdjęcie+1-2.JPG
zdjęcie+1-2.JPG (127.47 KiB) Obejrzany 12175 razy

18.09. miałem drugą konsultację u urologa , ale tym razem było dwóch lekarzy ( ten pierwszy z kolegą ) , i ten drugi lekarz
potwierdził diagnozę ( USG ) , ale oboje jeszcze chcieli wykluczyć stan zapalny tego jądra , i przez kolejne 1,5 tygodnia brałem antybiotyk o nazwie Bactrim Forte .
30.09. po kolejnej wizycie u urologa , po stwierdzeniu że jednak antybiotyk nic tu nie wskóra , ustaliliśmy termin zabiegu.
09.10. miałem zabieg , usunięcie jądra z dojścia pachwinowego. Okres czekania na wynik his-pat.ok 3 tygodni.
20.10. robiłem zdjęcie RTG płuc w dwóch płaszczyznach - wyniku jeszcze nie mam
20.10. ponowiłem markery , wyniki wklejam. I tu co mnie nie pokoi to wynik FSH. Przed zabiegiem w normie , po zabiegu ponad dwukrotny wzrost. Nie wiem do końca jak to wytłumaczyć .
zdjęcie+2-2.JPG
zdjęcie+2-2.JPG (110.56 KiB) Obejrzany 12175 razy

24.10. będe miał robione TK


Pozdrawiam
góral
 
Posty: 55
Rejestracja: 21 Paź 2014, 12:58

Re: Kolejny

Postprzez acidtekk » 21 Paź 2014, 13:49

FSH hormon folikulotropowy wzrasta po kastracji (pół-kastracji w twoim przypadku) bo usunąłeś ważne źródło hormonów steroidowych (jądro). Tym się nie martw. Czekaj na wyniki hist-pat, zrób diagnostykę obrazowa TK etc. I wtedy napisz co planują lekarze i co wyszło w wynikach. Pozdrawiam.
acidtekk
 
Posty: 262
Rejestracja: 28 Gru 2011, 13:10

Re: Kolejny

Postprzez góral » 21 Paź 2014, 20:35

Witaj , dzięki za odpowiedź.
Tak też podejrzewałem , ale różne rzeczy przychodzą do głowy.
Jak będę miał więcej wyników to napiszę.
Pozdrawiam.
góral
 
Posty: 55
Rejestracja: 21 Paź 2014, 12:58

Re: Kolejny

Postprzez góral » 24 Paź 2014, 14:30

Witajcie ,
byłem dzisiaj na TK , wyniki w przyszłym tygodniu.
Również dzisiaj odebrałem wyniki RTG płuc i są ok.
Natomiast również odebrałem dzisiaj wyniki his-pat, które wklejam poniżej.
Proszę napiszcie co sądzicie , bo wg. mnie chyba są niepełne.

Pozdrawiam
Załączniki
hispat.JPG
hispat.JPG (128.59 KiB) Obejrzany 12033 razy
góral
 
Posty: 55
Rejestracja: 21 Paź 2014, 12:58

Re: Kolejny

Postprzez kaziu1 » 24 Paź 2014, 20:25

Witam,
Brak w his-pat czy jest inwazja naczyń krwionośnych i limfatycznych, a tym samym nie można określić czy to jest pt1 czy pt2. Musisz poprosić, żeby to doprecyzowali, a jeśli się nie zgodzą to musi zrobić twój onkolog.
Wstępne wyniki są dobre: markery w normie i rtg płuc bez zmian. Czekamy na wynik TK co najmniej brzuch i miednica mała. TK klatki też dobrze by było (jest dokładniejsze od rtg klatki).
Pozdrawiam.
kaziu1
 
Posty: 103
Rejestracja: 24 Wrz 2013, 16:09

Re: Kolejny

Postprzez góral » 17 Lis 2014, 22:33

Witajcie
długo nic nie pisałem , ale ciągle obserwowałem :)
Nie pisałem też ponieważ dużo się działo od ostatniego wpisu.
I tak :
1. Odebrałem TK klatki brzucha i miednicy , i wszędzie było czysto , tylko że na fotkach załapała się
jeszcze dolna część płuc i tam radiolog wychwycił guzka 11 mm.
No i załamka , dodam że w tym samym okresie zrobiłem markery - i tu wszystko w mocnych normach.

2.Pojechałem z tymi wszystkimi wynikami ( 28.10.14) na konsultacje do onkologa ( dobrego , i polecanego na forum :) ). No i Pan doktor zlecił zrobienie już samego TK płuc , a także poprosił o uzupełnienie wyniku his-pat o informację "czy stwierdza się cechy angioinwazji "

3. Dostałem uzupełnienie his-pat - cech angioinwazji nie stwierdza się. Dodam tylko że samo uzupełnienie załatwiłem na telefon , i po ok tygodniu dostałem poprawiony opis pocztą.
Zrobiłem TK płuc , no i tu powychodziły niespodzianki :
- prawe płuco guzki 11mm , 13mm , 4,5mm
- lewe płuco guzki 4 mm i 5 mm
No i tu już mega załamka , ale dodam że od dziecka jestem astmatykiem i pojawiły się sugestie że
to mogą być zmiany od tej astmy.
Ponowiłem markery , i tym razem wyszły najlepiej od czasu zabiegu , chociaż zawsze były w normach.

4. No ale pojechałem z tym wszystkim ( 12.11.14) do mojego lekarza i tu szybka już i bezsprzeczna decyzja 3 x BEP.

5. Dzisiaj zaczełem pierwszą 5 dniówkę.

Napiszcie proszę bo nie mogę znaleźć nigdzie na forum, o podobnym przypadku z podejrzeniem rozsiewu do płuc , i jak tam potoczyly się sprawy?
Dodam że mój lekarz powiedział , że rokowania się w tym przypadku nie zminiają i są dalej bardzo dobre.
Co o tym mam sądzić ?

Pozdrawiam.
góral
 
Posty: 55
Rejestracja: 21 Paź 2014, 12:58

Re: Kolejny

Postprzez romi » 17 Lis 2014, 23:41

Witaj
Lekarz który Ci powiedział że przerzuty do płuc nie zmieniają rokowania ma rację. Możesz spokojnie kontynuować leczenie tym bardziej że odbywa się pod okiem polecanego na forum specjalisty (możesz spokojnie napisać kto jest Twoim lekarzem). Domyślam się że jest to dr Świątoniowski.
Chemioterapia w Twoim przypadku z bardzo dużym prawdopodobieństwem zlikwiduje te przerzuty w płucach, także po leczeniu będzie czysto, tak jak to było w wielu przypadkach.
Oczywiście poinformowałeś lekarza o tym że jesteś astmatykiem, bo to istotna informacja. Może dobrze byłoby przed rozpoczęciem leczenia zrobić spirometrię, ale o tym decyduje lekarz prowadzący.
Masz wszelkie przesłanki do całkowitego wyleczenia po chemioterapii.
Powodzenia
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Kolejny

Postprzez nuta » 18 Lis 2014, 08:00

Witaj,

Mój 17 letni syn miał liczne przerzuty w obu płucach.4 kursy BEP zrobiły swoje, płuca bez zmian ogniskowych. Minęły 2 lata,odpukać, jest ok

Trzymam kciuki,będzie dobrze,może chemia nie jest ,,sympatyczna",ale dasz radę
nuta
 
Posty: 105
Rejestracja: 23 Lip 2012, 15:43

Re: Kolejny

Postprzez domel » 18 Lis 2014, 14:11

Witam,

U mnie również widoczne były niewielkie guzki w obu płucach, które zniknęły w zasadzie już po pierwszym kursie BEP.
Także wszystko będzie dobrze, trzymam kciuki.
Domel
domel
 
Posty: 8
Rejestracja: 21 Lis 2013, 15:35

Re: Kolejny

Postprzez góral » 18 Lis 2014, 16:30

Cześć ,
dzięki za odpowiedzi. Mam nadzieję że będzie tak jak piszecie.

O astmie mówiłem , spiro nikt nie zalecał.

Pozdrawiam.
góral
 
Posty: 55
Rejestracja: 21 Paź 2014, 12:58

Następna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 36 gości