Moj przypadek 4x bep 2x ep 3x tip

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Moj przypadek 4x bep 2x ep 3x tip

Postprzez pavel » 26 Sty 2015, 01:22

witam, ostatni tip za mna, teraz 12 i 17 tomograf, w szpitalu spedzilem prawie 3 tygodnie, chyba po ifosfamidzie stracilem przytomnosc w toalecie, noga zaczela mi drgac i jakies dziwne drgawki mialem, chyba zemdlalem, ogolnie spadek plytek do 3tys, po przetoczeniu krwi i nawadnianiu przy wypisie 38tys.
Mialem robiony tk glowy nic powaznego nie wykazalo, zamieszcze opis, jest jakis widoczny cien ale to niby nic.
bede robil rezonans w lutym jakos, niby cito.
teraz jestem na encortonie - w srode wyniki kontrolne, wszystko ok samopoczucie ale strasznie boli mnie kosc piszczelowa, mascie nie pomagaja, moge jakos temu zaradzic? jade na morfinie, ale czasem boli strasznie, prosze o rade co z tym bolem kosci, to po encortonie i trzeba sie przemeczyc czy smarowac czyms?
4xBEP, 2xEP, 4xTIP, torakotomia, RPLND, Endoprotezoplastyka stawów biodrowych.
Awatar użytkownika
pavel
 
Posty: 194
Rejestracja: 07 Mar 2014, 14:55

Re: Moj przypadek 4x bep 2x ep 3x tip

Postprzez ktos » 28 Sty 2015, 11:28

Witaj
co tam u Ciebie? jak samopoczucie?
ktos
 
Posty: 39
Rejestracja: 23 Sty 2015, 22:52

Re: Moj przypadek 4x bep 2x ep 3x tip

Postprzez pavel » 28 Sty 2015, 13:14

samopoczucie ok, dzisiaj robilem morfologie i jonogram, bo miaalem 38 tys plytek, biore encorton, zobaczymy za kilka godzin jaka poprawa wynikow, biore morine na bole miesni,kosci troche pomoga, ale dodatkowo smaruje kolana bo glownie one mnie bola, pewnie od morfiny jestem spiacy...
za pierwszym razem po trzecim tipie bralem encorton i mialem duuuzo sil, humor i nie moglem usiedziec na miejscu, teraz zamulony, spiacy...eh wolalem miec tysiac pomyslow i czyms sie zajac, teraz nic mi sie nie chce...od morfiny? wtedy nie bralem tyle morf.
4xBEP, 2xEP, 4xTIP, torakotomia, RPLND, Endoprotezoplastyka stawów biodrowych.
Awatar użytkownika
pavel
 
Posty: 194
Rejestracja: 07 Mar 2014, 14:55

Re: Moj przypadek 4x bep 2x ep 3x tip

Postprzez nuta » 28 Sty 2015, 13:34

Też sledzę Twój wątek i mocno kibicuję, pamiętam w modlitwie.Trzymaj się Paweł i nie daj się.Walcz
nuta
 
Posty: 105
Rejestracja: 23 Lip 2012, 15:43

Re: Moj przypadek 4x bep 2x ep 3x tip

Postprzez pavel » 28 Sty 2015, 13:35

tk.jpg
tk.jpg (82.85 KiB) Obejrzany 8859 razy
tk głowy, jak to rozumiec? niby nic nie ma a jednak jakis cien...
4xBEP, 2xEP, 4xTIP, torakotomia, RPLND, Endoprotezoplastyka stawów biodrowych.
Awatar użytkownika
pavel
 
Posty: 194
Rejestracja: 07 Mar 2014, 14:55

Re: Moj przypadek 4x bep 2x ep 3x tip

Postprzez Jeek » 31 Sty 2015, 00:30

Paweł, trzymam za Ciebie kciuki, walcz.

pozdrawiam
Nigdy nie trać nadziei
Jeek
 
Posty: 208
Rejestracja: 24 Sty 2015, 22:46

Re: Moj przypadek 4x bep 2x ep 3x tip

Postprzez pavel » 31 Sty 2015, 11:11

wyniki morfologii i jonogram ok, tzn plytki krwi ponad 50tys czyli rosna, jutro ostatna dawka encortonu i odstawiam-zalecenia pani onkolog, samopoczucie ok jedynie zamulenie i nic nie chcenie, ale chyba bedzie trzeba sie czyms zajac...przejsc sie na spacer czy pograc na xboxie...
no i czekamy do tomografu.
dzieki za slowa otuchy, bardzo mi pomagaja :)
4xBEP, 2xEP, 4xTIP, torakotomia, RPLND, Endoprotezoplastyka stawów biodrowych.
Awatar użytkownika
pavel
 
Posty: 194
Rejestracja: 07 Mar 2014, 14:55

Re: Moj przypadek 4x bep 2x ep 3x tip

Postprzez nuta » 01 Lut 2015, 10:31

Fajnie, teraz czekamy na wyniki TK. Głowa do góry, pozdróweczki

,,.przejsc sie na spacer czy pograc na xboxie..." nie wiem czemu ;) ale mój syn zawsze wybiera to drugie :lol:
nuta
 
Posty: 105
Rejestracja: 23 Lip 2012, 15:43

Re: Moj przypadek 4x bep 2x ep 3x tip

Postprzez pavel » 02 Lut 2015, 19:35

rozumiem, ze dretwienie konczyn jest normalna reakcja po cisplatynie, ale mam caly czas zdretwiala i jakby opuchnieta, ciepla lewa stope - prawa jest ok, czasami przechodzi mrowienie az do biodra...czasami tez mam niedowład jakby nie moge nia ruszyc ani nic... czy to minie, czy lepiej udac sie do neurologa?
dla spokoju chyba kierunek neurolog prywatnie.
4xBEP, 2xEP, 4xTIP, torakotomia, RPLND, Endoprotezoplastyka stawów biodrowych.
Awatar użytkownika
pavel
 
Posty: 194
Rejestracja: 07 Mar 2014, 14:55

Re: Moj przypadek 4x bep 2x ep 3x tip

Postprzez kaziu1 » 07 Lut 2015, 17:42

Witam,
Ja bym dodatkowo zrobił D- dimery w celu sprawdzenia czy ewentualna zatorowość się nie powiększa plus USG Doppler tętnic i żył kończyn dolnych. D-dimery w granicach normy gwarantują, iż do ewentualnej zatorowości nic aktualnie się nie dokłada - tak wytłumaczył mi kardiolog. A powyższe usg sprawdzi czy są prawidłowe przepływy w żyłach i tętnicach.
Pozdrawiam.
kaziu1
 
Posty: 103
Rejestracja: 24 Wrz 2013, 16:09

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 40 gości