Nienasieniak / teratocarcinoma / Kraków

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Nienasieniak / teratocarcinoma / Kraków

Postprzez troll » 13 Lut 2015, 19:51

Witaj,

Zaproponowane postępowanie jest właściwe. Poczytaj trochę tematów o tym jak przechodzi się chemioterapię BEP - niewątpliwie bardziej uciążliwie niż karboplatynę. Ogromna większość po czasie nie wspomina tego nadmiernie traumatycznie. Z drugiej strony szansa na obserwację nie zdarza się często a na 3 BEP'y wciąż masz czas i jest to niewiele więcej niż 2 BEP'y. Zastanów się, poczytaj także analogiczne tematy - trochę ich już na Forum jest i wiele zostało już napisane :)

Pozdrawiam serdecznie
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3983
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Nienasieniak / teratocarcinoma / Kraków

Postprzez Jeek » 13 Lut 2015, 23:59

Witaj

Uważam, tak jak radzi Troll "na BEPy masz jeszcze czas".
Znam lekarzy z Rydygiera w tym dr.Piskorskiego, wspólnie na pewno podejmiecie właściwą decyzję.

Pozdrawiam
Nigdy nie trać nadziei
Jeek
 
Posty: 209
Rejestracja: 24 Sty 2015, 22:46

Re: Nienasieniak / teratocarcinoma / Kraków

Postprzez viking » 14 Lut 2015, 20:27

Ok, dzięki Wam za opinie :), w czwartek pewnie na konsylium dowiem się jeszcze coś ciekawego i pewnie decyzja zapadnie niebawem po tym. Dam znać jak się sytuacja dalej potoczy. Swoją drogą muszę powiedzieć, że dzięki Wam i forum byłem w stanie szybciej na wszystko reagować / planować - inaczej pewnie wszystko działobysię po omacku.
viking
 
Posty: 45
Rejestracja: 20 Sty 2015, 22:54

Re: Nienasieniak / teratocarcinoma / Kraków

Postprzez viking » 15 Lut 2015, 20:58

Hej, cały czas czytam, i zastanawiam się nad 2XBEP a obserwacja... w sumie tak myślę, że ten BEP to 5dni + 2tyg + 5dni i koniec... i wiem, że to co zapytam to strasznie powierzchowna sprawa ale chciałbym wrócić do "normalnego" życia tak szybko jak to tylko możliwe i zacząłem się zastanawiać nad sprawą odrastania włosów... jak to wyglądało u Was po dwóch kursach BEP? W internecie piszą czasami, że odrastały po 3 tyg. czasami piszą, że aż po roku? Jak to wygląda w większości przypadków? Dzięki z góry za informacje o Waszych przypadkach :)
viking
 
Posty: 45
Rejestracja: 20 Sty 2015, 22:54

Re: Nienasieniak / teratocarcinoma / Kraków

Postprzez kk91 » 15 Lut 2015, 22:35

a czasami w ogóle nie wypadają ;)
kk91
Przyjaciel Forum
 
Posty: 319
Rejestracja: 02 Gru 2014, 19:26

Re: Nienasieniak / teratocarcinoma / Kraków

Postprzez romi » 15 Lut 2015, 23:17

Witam
Wypadają zawsze najdalej w czasie drugiego kursu. Odrastanie to sprawa indywidualna z reguły zaczynają pojawiać się po miesiącu od zakończenia chemii.
Zapewniam Cię że bez włosów można też normalnie żyć i nie można o sobie wtedy myśleć jako o kimś gorszym.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Nienasieniak / teratocarcinoma / Kraków

Postprzez viking » 16 Lut 2015, 13:55

Dzięki za wypowiedzi :). Po przeczytaniu ew. Powikłań po chemii - szczególnie 50% szansy na trwałą bezpłodność zdecyzduję się raczej na obserwację. Nasuwa mi sie tutaj jeszcze pytanie... Czy szansa na bezpłodność trwałą jest zbliżona przy 2bep vs 3bep?
viking
 
Posty: 45
Rejestracja: 20 Sty 2015, 22:54

Re: Nienasieniak / teratocarcinoma / Kraków

Postprzez m9nika » 16 Lut 2015, 17:37

Witam
Znaczenie mają jeszcze parametry wyjściowe nasienia.
Pozdrawiam
Zabrałeś mi tatę [*], męża ci nie oddam!
"Ty sam jesteś dla siebie największym zadaniem i twoim obowiązkiem jest dołożyć wszystkich sił, by wykonać je jak najlepiej."
Awatar użytkownika
m9nika
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1603
Rejestracja: 17 Lut 2012, 20:07

Re: Nienasieniak / teratocarcinoma / Kraków

Postprzez viking » 17 Lut 2015, 13:56

Swoją drogą, czy ktoś ma podejrzenia co może być powodem RJ? Telefon / styl życia / dieta / wydiłek fizyczny / uraz jądra, totalny przypadek?
viking
 
Posty: 45
Rejestracja: 20 Sty 2015, 22:54

Re: Nienasieniak / teratocarcinoma / Kraków

Postprzez troll » 17 Lut 2015, 14:06

Witaj,

Najprawdopodobniej zmiany, które zachodzą w czasie życia płodowego. Czyli główną przyczyną najprawdopodobniej nie jest styl życia.

Pozdrawiam!
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3983
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości