Guz śródpiersia - YST z przerzutami

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Guz śródpiersia - YST z przerzutami

Postprzez ktos » 04 Kwi 2015, 14:54

Tak wspominal - planowane sa zabiegi z użyciem cyberknife jednak teraz zostały one odsuniete na dalszy plan aby poki co nie obciazac zbyt mocno szpiku kostnego.
ktos
 
Posty: 39
Rejestracja: 23 Sty 2015, 22:52

Re: Guz śródpiersia - YST z przerzutami

Postprzez ktos » 15 Maj 2015, 14:22

Witam wszystkich ponownie
Mam do Was gorącą prośbę i jednocześnie pytanie - czy ktoś z forumowiczów miał kontakt np. w trakcie leczenia lub posiada namiary na prof. Andrzeja Lange? Aktualnie profesor pracuje we Wrocławiu na Grabiszyńskiej jednakże osobiście nie przyjmuje pacjentów. Trzeba próbowac poprzez poradnie i poprzez innego lekarza ktory nas przyjmie i naswietli sytuacje profesorowi. Można tez próbować przez sekretariat umowic sie na rozmowę z profesorem ale z racji tego ze profesor jest człowiekiem bardzo zajetym to często te spotkania odwołuje. To uslyszalam od sekretarki.. Oczywiście spróbuje wykorzystać obydwie drogi dojscia ale wiem ze moze to potrwać a u nas czas jest bardzo ważny. Pytając wprost czy komus udalo sie uzyskac namiar telefoniczny bezpośrednio na profesora? Lub chociażby jego adres mailowy? W najgorszym wypadku chyba bede musiała pojechac do Wrocławia i liczyc na szczęście ze akurat uda mi sie profesora zlapac w gabinecie i ze znajdzie dla mnie choć chwilę czasu..
ktos
 
Posty: 39
Rejestracja: 23 Sty 2015, 22:52

Re: Guz śródpiersia - YST z przerzutami

Postprzez Krzychu » 15 Maj 2015, 14:43

To co znalazłem w Internecie.

prof. dr hab. n. med. Andrzej Lange
Tel. +48 71 78 313 75
Fax. +48 71 36 215 12
e-mail : lange@dctk.wroc.pl


Źródło: http://www.dctk.wroc.pl/struktura-organizacyjna
Awatar użytkownika
Krzychu
 
Posty: 58
Rejestracja: 06 Sie 2014, 21:55
Miejscowość: Poznań

Re: Guz śródpiersia - YST z przerzutami

Postprzez ktos » 15 Maj 2015, 20:25

Dziękuję. To niestety są numery do sekretariatu. Spróbuję tez napisać meila pod ten adres moze dostane odpowiedź.
ktos
 
Posty: 39
Rejestracja: 23 Sty 2015, 22:52

Re: Guz śródpiersia - YST z przerzutami

Postprzez agattta » 15 Maj 2015, 22:25

Witam i jednoczesnie przepraszam za błędy, piszę z komórki. Prof. A.Lange w czwartki konsultuje pacjentow w przychodni hematologicznej / szpital na ul. Katowickiej/ w Opolu. Jego prawą ręką jest dr Mordak-Domagała, przemiła i kompetentna osoba. Pani dr pracuje z panem prof. we Wrocku na Grabiszynskiej. Moze poprzez kontakt z panią dr dostaniecie sie do prof. Pozdrawiam.
agattta
 
Posty: 18
Rejestracja: 01 Gru 2013, 20:52

Re: Guz śródpiersia - YST z przerzutami

Postprzez ktos » 15 Maj 2015, 23:22

Bardzo dziękuję. Rozeznam temat.
ktos
 
Posty: 39
Rejestracja: 23 Sty 2015, 22:52

Re: Guz śródpiersia - YST z przerzutami

Postprzez ktos » 09 Cze 2015, 11:31

Witam ponownie
Długo się nie odzywałam ale u nas walka wciaz trwa.
Jestesmy po drugim cyklu gemox - afp waha sie w granicach 1500 a 2000.
Niestety ostatnio (tydzien temu) trafilismy znow na onkologie z powodu plytek krwi na poziomie 3 tys! No i pojawil się problem zapalny watroby (tak mysle bo lekarz dokladnie nam tego nie opisal). Ale proby watrobowe byly bardzo wysokie. Alat i aspat na poziomie 2500. Obecnie po tygodniu scislej diety i leczeniu ornityna i liv52 aspat jest na poziomie 117 a alat 670. Bilirubina i alp (fosfataza zasadowa) caly czas byly w normie.
Plytki po przetoczeniu wzrastaja i dzis maja ok 100 tys.
Problemem jest ddimer rowny 16 500!
Lekarz prowadzacy powiedzial ze to od raka i wdrozyl clexane 40.
Ale jest to dla mnie nie do konca jasne poniewaz gdy afp bylo na poziomie 24 tys to ddimer byl 6500 max. A teraz afp jest 2 tys a ddimer 16500 (dodam ze w ciagu tygodnia urosl z 10 000 na 16 500).
Do tego wszystkiego jak trafilismy do szpitala to w ciagu tygodnia oprocz obrzeku brzucha (od watroby) pojawil sie obrzek obu nog. Obawiam sie o mozliwosc wystapienia choroby zakrzepowej.. czy ktos jest w stanie wypowiedziec sie na ten temat?

Od lekarza prowadzacego uslyszalam ze zmierzaja ku zakonczeniu leczenia poniewaz chemia oddzialywuje na watrobe. Bedziemy oczywiscie szukac alternatywnego miejsca dla dotychczasowych gliwic tylko co z tym ddimerem? Mam wrazenie ze lekarze nas w gliwicach skreslili i nie chca dlatego zajac sie tym ddimerem i tylko mi mowia: to od raka.. a nogi puchna i bola.. furosemid sciaga wode i jest troszke lepiej ale chyba nie w tym rzecz żeby brac non stop furosemid.

Dzis dowiedzialam się ze na 19.06 mamy planowane tk w gliwicach a do tego czasu w gliwicach nic.. nawet kontroli.. poradzcie co robic?

W piątek mam dzwonic w sprawie potwierdzenia mozliwosci przykecia do wroclawia do DCTK (placowka polecana przez dr Swiatoniowskiego - super czlowiek). Mielismy tam byc juz w tym tygodniu ale watroba sie posypala i sie wszystko przesunelo.

Troche chaotycznie pisze ale mam taki metlik w glowie i ogromny nawal informacji.. najwazniejszy jest dla mnie teraz ten ddimer.. co z nim???
ktos
 
Posty: 39
Rejestracja: 23 Sty 2015, 22:52

Re: Guz śródpiersia - YST z przerzutami

Postprzez ktos » 09 Cze 2015, 11:35

Czy ten ddimer moze byc od watroby? Dodam ze w badaniu rtg klatki i nrzucha i usg watroby wszystkie zmiany rakowe (guz i przerzuty) zmalaly.. wiec co mialby oznaczac ten wzrost ddimera do takiego poziomu? Nie rozumiem zwiazku z rakiem.

Aha.. a CRP jest rowne 35 jesli ma to jakies znaczenie.

Prosze o porade..
ktos
 
Posty: 39
Rejestracja: 23 Sty 2015, 22:52

Re: Guz śródpiersia - YST z przerzutami

Postprzez kornelia777 » 09 Cze 2015, 21:25

Witaj, generalnie pacjenci z chorobą nowotworową są w grupie zwiększonego ryzyka choroby zakrzepowo-zatorowej, dawka 0,4 Clexane jest dawką profilaktyczną, ale nie wiem, czy nie za małą dla Ciebie, nie wiem ile ważysz. Jeśli masz obrzęki i dolegliwości bólowe kończyn dolnych to warto by zrobić USG Doppler żył kończyn dolnych, jeśli potwierdzi się zakrzepica to dawka Clexane powinna być nie terapeutyczna a lecznicza. Czy możesz chociaż zasugerować to badanie? poziom D-dimerów wzrasta też przy stanach zapalnych, nie jest to super czułe badanie, ale masz wysoki poziom i wymagasz diagnostyki. Pozdrawiam
kornelia777
 
Posty: 31
Rejestracja: 29 Paź 2014, 22:21

Re: Guz śródpiersia - YST z przerzutami

Postprzez kornelia777 » 09 Cze 2015, 21:27

Ostatecznie możesz albo sam powtórzyć badanie D-dimerów i sam prywatnie wykonać Dopplera żył kk. dolnych albo jeśli bardzo się niepokoisz to możesz zgłosić się do Izby Przyjęć najbliższego szpitala, chyba tylko to przychodzi mi do głowy.
kornelia777
 
Posty: 31
Rejestracja: 29 Paź 2014, 22:21

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 38 gości