Zabieg wstawienia protezy implantu jądra

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Zabieg wstawienia protezy implantu jądra

Postprzez Userr » 19 Lut 2015, 21:13

Witam.
Odłożyłem trochę grosza i chciałbym w końcu poprawić kosmetykę swojego ciała. Od urodzenia mam brak jądra i teraz mając już 23 lata chciałbym poprawić ten defekt poprzez wstawienie protezy implantu.
Z tego co się dowiedziałem to na NFZ nie ma takiej możliwości, bo koszt takiego zabiegu jest mocno zaniżony przez to nikt w tej cenie się tego nie podejmie. Zostaje zrobienie tego na własny rachunek.
Chciałbym zapytać o kilka rzeczy osób które przeszły taki zabieg lub coś wiedzą w tym względzie
1. Przede wszystkim jak wygląda tak naprawdę czas po takim zabiegu?
2. Czy bezpośrednio po takim zabiegu można swobodnie wrócić samochodem, taksówką do domu?
3. Można normalnie chodzić np. do toalety czy trzeba tylko leżeć w łóżku czy siedzieć w pozycji pół siedzącej?
4. Jaka długo trwa powrót do w miarę normalnego poruszania się i funkcjonowania?
5. Po jakim czasie można wrócić do pracy fizycznej?
6. Chciałbym tez zapytać jaki rodzaj protezy jest najbezpieczniejszy i najlepszy?
7. Czy taki zabieg może wiązać się z ryzykiem utraty płodności (którą się posiada nawet w przypadku braku jednego)?

Mam nadzieję, że ktoś odpowie i choć trochę przybliży mi ten temat. Wiem, że najlepiej byłoby zapytać o to lekarza ale trochę się wstydzę i chciałbym sobie najpierw to jakoś poukładać, a zwłaszcza zaplanować czas po takim zabiegu.
Userr
 
Posty: 3
Rejestracja: 19 Lut 2015, 20:59

Re: Zabieg wstawienia protezy implantu jądra

Postprzez Userr » 10 Lis 2015, 22:18

Nikt nic nie wie?
Może ktoś przeszedł taki zabieg i byłby tak miły podzielić się swoją historią?
Cały czas się na tym zastanawiam.
Ogólnie zastanawiam się czy po takim zabiegu będę mógł normalnie funkcjonować w domu, tzn. chodzić do toalety itp. P
Pracuje fizycznie, dźwigam ciężary to i wysiłek po takim zabiegu jest nie wskazany, jestem ciekaw na ile zwolnienia mógłbym liczyć po takim zabiegu? Pytam ponieważ nie chciałbym wrócić za szybko, a potem przy podnoszeniu ciężarów narobić sobie biedy.
Pozdrawiam
Userr
 
Posty: 3
Rejestracja: 19 Lut 2015, 20:59

Re: Zabieg wstawienia protezy implantu jądra

Postprzez fuckRak » 13 Lis 2015, 08:31

Ja niestety nie wypowiem się do co implantu.
Ponoć bardzo mała ilość osób się na to decyduje, ale widziałem, że były tutaj takie przypadki :)

Jeżeli chodzi o zwolnienie, to jeżeli masz normalnego rodzinnego i przedstawisz mu sytuację to Ci wypisze tyle zwolnienia ile potrzebujesz.
fuckRak
 
Posty: 140
Rejestracja: 01 Paź 2014, 20:09
Miejscowość: Poznan

Re: Zabieg wstawienia protezy implantu jądra

Postprzez Krzychu » 12 Gru 2015, 16:10

Cześć,

Odkopię trochę temat bo uzyskałem troszkę informacji na ten temat od swojego urologa.
Tak więc, do szpitala idziesz na 3 dni, tak samo jak przy usunięciu jądra.
Jeśli chodzi o PL to koszt około 2500zł, mówię tutaj o Poznaniu, nie wiem jak w innych miastach.
Polecane są dwa rodzaje i tutaj nie pamiętam dokładnych nazw, pierwsze jądro jest całe z silikonu, jest ono twardsze i trudniejsze w montażu.
Drugie jądro ma tylko otoczkę z silikonu, a w środku jest całe wypełnione płynem, łatwiej się "montuje" ale podczas np. upadku na ramę od rowera może się rozlać, także jest duże ryzyko uszkodzenia. Pewnie są i inne rodzaje ale ja usłyszałem tylko o tych dwóch.
Warto dobrać jądro takie same lub troszkę mniejsze od posiadanego:)

Tutaj znalazłem kilka info: http://www.skupin.pl/Podstrony/Zabiegi/Implant-jadra (bez pobytu w klinice podobno).
Awatar użytkownika
Krzychu
 
Posty: 58
Rejestracja: 06 Sie 2014, 21:55
Miejscowość: Poznań

Re: Zabieg wstawienia protezy implantu jądra

Postprzez kk91 » 14 Gru 2015, 09:29

A jak wygląda montaż od strony technicznej. Implant jest jakoś przyszywany do tkanek?
kk91
Przyjaciel Forum
 
Posty: 319
Rejestracja: 02 Gru 2014, 19:26

Re: Zabieg wstawienia protezy implantu jądra

Postprzez coci » 14 Gru 2015, 12:21

kk91 napisał(a):A jak wygląda montaż od strony technicznej. Implant jest jakoś przyszywany do tkanek?

Witam

...kilka filmików(z zachodu i wschodu-dla równowagi) z zabiegu implantacji:

https://www.youtube.com/watch?v=OU0KZhT07Yg
https://www.youtube.com/watch?v=GCxLCPbFwEI

Gorąco pozdrawiam.
Awatar użytkownika
coci
 
Posty: 46
Rejestracja: 17 Lis 2013, 23:40

Re: Zabieg wstawienia protezy implantu jądra

Postprzez Userr » 23 Maj 2016, 23:37

Dzięki za informacje.
Przyznam, że trochę mało jest na ten temat informacji w Internecie.

Zastanawiam się cały czas na tym zabiegiem.
Mało osób się decyduje na ten zabieg, bo zazwyczaj trzeba za niego zapłacić z własnej kieszeni.
Ponoć NFZ to refunduje ale stawka za to jest tak niska, że nikt sie tego nie podejmie.
Wstępnie prywatnie znalazłem urologa który przeprowadza u mnie takie operacje prywatnie w gabinecie, tak na NFZ to trochę ryzyko bo nie wiadomo, kto będzie robił zabieg no i czy dobrze zrobią oraz pewnie długo się czeka.
Plusem, może być ten pobyt na oddziale ale...

Krzychu napisał(a):Tak więc, do szpitala idziesz na 3 dni, tak samo jak przy usunięciu jądra.


3 dni? Na stronach tych klinik prywatnych jest zazwyczaj, że hospitalizacja jest nie wymagana.
Wie ktoś może jak to jest w praktyce?

Czy np. po tym zabiegu będę mógł chodzić do toalety i wrócić swobodnie taksówką do domu? Chodzi tu po prostu powrót do domu z kliniki.
Przez ten tydzień siedziałbym, czy leżał ale żebym chociaż mógł do toalety pójść czy coś do jedzenia wziąć z kuchni? Jak przez ten czas jest z myciem się?
Pytam o takie rzeczy, ponieważ w domu nie mam zbytnio nikogo, kto mógłby się mną zająć.
Userr
 
Posty: 3
Rejestracja: 19 Lut 2015, 20:59

Re: Zabieg wstawienia protezy implantu jądra

Postprzez JurekO » 23 Maj 2016, 23:58

hej, jak bylem 2 lata temu w szpitale, to mowili ze jak sie zdecyduje, to nie ma problemu i sie wstawi. Wszystko na NFZ. Dlaczego 3 dny? Bo system jest tak nastawiony, ze ze by sie oplacilo, to pacient musi przelezec 3 dny, bo wtedy duzo wysza stawka. Na zachodzie mozna isc tego samego dnia do domu nawet po usunieciu jadra i tu jak juz napisalem....
Awatar użytkownika
JurekO
Przyjaciel Forum
 
Posty: 287
Rejestracja: 16 Cze 2014, 13:38


Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 16 gości