nienasieniak jądra

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

nienasieniak jądra

Postprzez daw » 27 Lut 2015, 22:20

Witam, u mojego męża rozpoznano Carcinoma embryonale et
Probabiliter tuner sinus endodermalis testis pt 2 . Markery przed operacją beta HCG <1.00 mlU/ml AFP 8.45 ng/ml ( norma do 6.0) CBA < 0.5 ng/ml. Został on zakwalifikowany do 2 cykli chemioterapii BEP jednak że po przyjściu na oddział zrobili tomografie w której wyszło ze w obu płucach nieliczne guzki obwodowe o śr. 2 do 3 mm. Na poziomie rozwidlenia aorty po prawej stronie masa wezlowa śr. 22 mm Liczne węzły chłonne krezkowe śr. 12 mm. Markery 3 tyg.po operacji beta HCG w normie AFP 5,8 ng/ ml LDH 139. Męża zakwalifikowano do 3 kursów i określono II B. Lekarz prowadzący nie wziął pod uwage guzów na płucach czy to mogą być przerzuty? Stwierdził że to ślady po nieleczonym zapaleniu płuc a węzły krezkowe są powiększone po operacji. Czy ktoś był w podobnej sytuacji? Co o tym myśleć?
daw
 
Posty: 8
Rejestracja: 27 Lut 2015, 19:30

Re: nienasieniak jądra

Postprzez Adrian1975 » 27 Lut 2015, 23:42

witaj,

mąż ma nienasieniaka, a co za tym idzie całe postępowanie musi być zwiazane z tym typem rj. tutaj znajdziesz podstawowe informacje, jakiego leczenia należy się spodziewać:

viewtopic.php?f=6&t=192

napisz na forum skąd jesteście i gdzie do tej pory prowadzone było leczenie, bo rj jest dość rzadką (rocznie w Polsce zapada na nia ok. 1000 facetów) i agresywną chorobą (ale szybko wykryta jest uleczalna) i ważne, by leczeniem zajął się doświadczony onkolog kliniczny. mamy listę ośrodków, w których leczenie prowadzone jest zgodnie ze światowymi wytycznymi:

viewtopic.php?f=6&t=160


jak możesz i nie sprawia to kłopotu to przepisz słowo w słowo wynik badania histopatologicznego oraz opis tomografii komputerowej,to pomoże ekspertom forum dać Wam rzeczową odpowiedź na nurtujące Was pytania oraz w miarę możliwości zaprezentowac opcje terapeutyczne.

ja takim ekspertem nie jestem, jestem jednym z Was, też to mam
Adrian
seminoma testis PT1, 4BEP w DCO, obecnie pod kontrolą w Krotoszynie
Awatar użytkownika
Adrian1975
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1009
Rejestracja: 01 Paź 2012, 19:00
Miejscowość: Trzebnica,DLN

Re: nienasieniak jądra

Postprzez daw » 28 Lut 2015, 09:15

Dziękuję ślicznie za odpowiedź. Jesteśmy z Gorzowa Wielkopolskiego, ale z racji tego że u nas nie ma praktycznie żadnego zaplecza urologiczno- onkologicznego, mąż nie był przekonany do lekarzy, po za tym straszenie długie kolejki. Leczymy się w Poznaniu gdzie dojeżdżamy. Jeżeli chodzi o dokładne opisy badań przedstawiają się następująco:
MARKERY PRZED ZABIEGIEM: 23.01.2015
beta HCG < 1.00
AFP 8.4 ng/ ml NORMA W LAB. DO 6.00
CEA < 0.5

BADANIE HISTOPATOLOGICZNE 4.02.2015
CARCINOMA EMBRYONALE ET PROBABILITER TUMOR SINUS ENDODERMALIS TESTIS.
NACIEKANIE NACZYŃ BLONY BIALAWEJ. ZATORY W NACZYNIACH W TKANCE TLUSZCZOWEJ. JĄDRO Z OZNAKAMI OSLABIONEJ SPERMATOGENEZY. NAJADZRZE I POWROZEK NASIENNY BEZ ZMIAN. pT2

na obwodzie jadra guzek śr. 1,5 cm, kremowo - brązowy

TK KLATKI PIERSIOWEJ: 18.02.2015
W obu płucach nieliczne obwodowe guzki śr. 2 do 3 mm. Reszta ok
TK JAMY BRZUSZNEJ Z MIEDNICA:
NA poziomie rozwidlenia aorty po stronie prawej masa wezlowa śr. 22 mm. Liczne węzły chłonne krezkowe śr. 12 mm
Reszta bez zmian.

Markery 18.02. 2015
beta HCG < 2.00
AFP 5.8 norma do 8.00
LDH 139 .
daw
 
Posty: 8
Rejestracja: 27 Lut 2015, 19:30

Re: nienasieniak jądra

Postprzez Adrian1975 » 28 Lut 2015, 11:34

witaj,

jak widzisz po mapce, z doświadczeń innych pacjentów Poznań nie jest w pełni godny zaufania, jeśi chodzi o nieduże odległości ( chociaz to jest względne), to polecam kontakt z onkologią w Krotoszynie, gdzie mamy pewność, że leczenie będzie zgodne z najnowszymi wytycznymi, jak również w przyjaznej placówce z przyjaznym Panem Doktorem (ekspert forum Słoń).

Adrian
Adrian
seminoma testis PT1, 4BEP w DCO, obecnie pod kontrolą w Krotoszynie
Awatar użytkownika
Adrian1975
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1009
Rejestracja: 01 Paź 2012, 19:00
Miejscowość: Trzebnica,DLN

Re: nienasieniak jądra

Postprzez Krzychu » 28 Lut 2015, 12:30

Hej, ja też jestem z okolic Gorzowa Wielkopolskiego. Obecnie mieszkam w Poznaniu i też nie wybrałem tutaj żadnego ośrodka, jeździłem aż do Świdnicy, oczywiście do naszego Pana Doktora (Słoń). Teraz przyjmuje w Krotoszynie, naprawdę polecam, psychiczny komfort, że leczy Cię najlepszy lekarz jest czymś bezcennym.
Tak jak Adrian, z czystym sumieniem polecam onkologie w Krotoszynie.
Awatar użytkownika
Krzychu
 
Posty: 58
Rejestracja: 06 Sie 2014, 21:55
Miejscowość: Poznań

Re: nienasieniak jądra

Postprzez daw » 28 Lut 2015, 12:37

Dziękujemy za informacje. A co myśleć o tych guzkach na płucach i węzłach krezkowych? lekarz stwierdził że tym nie należy się przejmować. My jednak mamy wątpliwości czy to nie aby przerzuty :(
daw
 
Posty: 8
Rejestracja: 27 Lut 2015, 19:30

Re: nienasieniak jądra

Postprzez Adrian1975 » 28 Lut 2015, 13:56

nie wiem do końca, ale z tego co się orientuję to guzek pow. 15 mm jest podejrzany onkologicznie, mniejszymi nie ma co się przejmować, ten 22 mm winien być obserwowany. zapytam, guz w kórym jądrze był, nieprzypadkiem w prawym?

skonsultujcie się ze forumowym Słoniem, nawet za pośrednictwem forum, wyślij mu prywatna wiadomość, zobaczymy co powie

ja kestem u Niego w obserwacji i jestem zadowolony, moge Go polecić czystym sumieniem
Adrian
seminoma testis PT1, 4BEP w DCO, obecnie pod kontrolą w Krotoszynie
Awatar użytkownika
Adrian1975
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1009
Rejestracja: 01 Paź 2012, 19:00
Miejscowość: Trzebnica,DLN

Re: nienasieniak jądra

Postprzez aszs » 28 Lut 2015, 16:42

Marker CEA z tego co się dowiedzalem z forum i od doświadczonego onkologa związku z rakiem jąder to nie ma i samo to że zlecają zbędne badanie daje do myślenia :) Specjalista nie jestem też, ale jak koledzy wyżej mówili warto chociaż mailowo lub telefonicznie się z kimś polecanym skontaktowac. Bez strachu i dzialajcie ! Będzie dobrze!
Awatar użytkownika
aszs
 
Posty: 36
Rejestracja: 10 Gru 2014, 20:22

Re: nienasieniak jądra

Postprzez romi » 28 Lut 2015, 17:33

Witam
To że zlecają CEA to nic złego, daje dodatkową informację, co prawda nie związaną z nowotworem jądra, ale to że nie zlecają tych które powinny być wykonane to już świadczy o niewiedzy.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: nienasieniak jądra

Postprzez daw » 01 Mar 2015, 12:33

Tak dokładnie prawe jadro. Ciągle się zastanawiamy nad tymi wynikami tomografii i chyba skonsultujemy to z jakimś specjalista co myślicie o Warszawie ? Jak już mamy jechać to do najlepszych tym bardziej że nasza 1,5 roczna dzidzia potrzebuje tatusia. A tu w Poznaniu niby wszystko ok ale czujemy się jak towar na taśmie choć i tak dojeżdżamy ciągle po 300 km w obie strony.
daw
 
Posty: 8
Rejestracja: 27 Lut 2015, 19:30

Następna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: PiotrekzŁodzi oraz 8 gości