Rak jądra pt2

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Rak jądra pt2

Postprzez konrad123ck » 12 Mar 2015, 22:21

Witam!
Mam 19 lat, 16 lutego tego roku zdiagnozowanu u mnie raka jadra lewego. 20.02 zabieg usuniecia przez pachwine lewostronnie. Przed zabiegiem markery w normie, po zabiegu rowniez z czego o ile dobrze pamietam HCG-B z ok 500 spad do ok.100. 23.02 opuscilem szpital, nastepnie udalem sie na konsultacje do onkologa, zlecil TK klatki, brzucha i miednicy. Wynik histopato wskazal ze jest to rak zarodkowy i zostal sklasyfikowany na pT2 pozniewaz byly pojedyncze zatory w naczyniach krwionosnych, guz byl ograniczony do jadra, nigdzie nie naciekal. Dzisiaj bylem na wizycie ze wszystkimi wynikami. Tak jak wyzej napisalem pT2, markery przed i po norma, TK nie wykazalo zadnych zmian w plucach, brzuchu ale pojedyncze wezly o wymiarach ok.7mm. Lekarz powiedzial ze ze wzgledu na to ze bez chemioterapi szansa na wznowe wynosi 50% a po leczeniu spada ponizej 10% oraz biorac pod uwage moje wyniki badan zalecil 2 kursy chemioterapi. Zaczynam od 16.03 pierwszy 5 dniowy wlew, potem jakies wlewy przeczyszczajace nastepnie co 3 dzien pojedynczy wlew ok 30 minutowy. Tydzien przerwy i 2 cykl.
Pisze tu bo chcial bym sie cos wiecej dowiedzec o moim przypadku, szansach na 100% wyzdrowienie, i ogolnie zaczerpnoc jakis nowych informacji. Pozdrawiam :)
Ostatnio edytowany przez konrad123ck, 12 Mar 2015, 22:46, edytowano w sumie 1 raz
konrad123ck
 
Posty: 30
Rejestracja: 12 Mar 2015, 22:03

Re: Rak jądra pt2

Postprzez Adrian1975 » 12 Mar 2015, 22:31

cześć,


ze sposobu postępowania wnioskuję, że trafił ci się nienasieniak. jak możesz, podaj wyniki wraz z "widełkami" bo kazde laboratorim ma inna normę, przepisz szczegółowo hispat (wiem, że częściowo po łacinie).

sznase na wyzdrowienie masz bardzo duże, bo rj jest jednym z lepiej (jesli nie najlepiej) rokujących nowotworow.


więcej wiedzy znajdziesz tutaj:
viewtopic.php?f=6&t=192


głowa do góry,masz zaplanowanne dwa kursy (zapewne schemat BEP - 5 dniówki + dwie dolewki co tydzień bleomecyny), zapewne stracisz włosy w 2 tygodniu po pierwszym kursie, możesz moieć nudności, utratę wagi ciała i taakie różne, ale do przeżycia - wazne, że wykonałeś juz pierwszy krok ku wyzdrowieniu, usunąłeś jajko
Adrian
seminoma testis PT1, 4BEP w DCO, obecnie pod kontrolą w Krotoszynie
Awatar użytkownika
Adrian1975
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1009
Rejestracja: 01 Paź 2012, 19:00
Miejscowość: Trzebnica,DLN

Re: Rak jądra pt2

Postprzez konrad123ck » 12 Mar 2015, 22:44

Wyniki TK: badanie TK uwidocznilo w przesstrzeni zaotrzewnej pojedyncze wezly chłonne o śr do 7mm. Innych zmiaan w wykonanym badaniu nie uwidoczniono. To jest wynik tk pluc,brzucha i meidnicy.

Wynik histopato: embryonal 95% oraz yolk sac tumor 5%. Guz w 20% objety martwica z pojedynczymi zatorami z komorek nowotworowych w naczyniach chlonnych. Naciek nowotworu obejmuje siec jadra. Oslonka bialawa i pochwowa bez naciekow.
Nasada powrózka nasiennego z zatorami z komorek nowotworowych w naczyniach chlonnych bez nacieku nowotworowego.
Margines resekcji powrozka nasiennego bez utkanai nowotworowego. PT2 Nx.

Markery przed operacja:AFP < 0,50 IU/ml [0-10]

HCG-B 0.515 mIU/ml [<3]

LDH 143 [120-230]

Po zabiegu: AFP <0,50 [0-10]

HCG-B <0,100 [<3]

LDH tak samo
konrad123ck
 
Posty: 30
Rejestracja: 12 Mar 2015, 22:03

Re: Rak jądra pt2

Postprzez troll » 12 Mar 2015, 22:55

Witaj,

Mógłbyś zeskanować, zrobić zdjęcie (lub przepisać) następujące wyniki:
- wynik histopatologiczny usuniętego jądra
- wyniki markerów przed operacją i po operacji (z datami)
- dokładny wynik TK klatki piersiowej
- dokładny wynik TK jamy brzusznej i miednicy małej

Dotychczasowe postępowanie wygląda właściwie. Jądro zostało usunięte z dostępu pachwinowego (prawidłowo), markery oznaczono i spadały zaraz po operacji (czy oznaczono markery, kiedy już uległy normalizacji?). Wynik hist-pat wygląda na rzetelny (do zweryfikowania po jego zamieszczeniu na Forum). Wygląda na to, że rzeczywiście chemioterapia (2 kursy BEP) będzie postępowaniem rozważnym i naturalnie prawidłowym. W takim przypadku, szansa na wyleczenie jest większa od 95%.

Chemioterapia BEP wygląda tak, że przez pierwsze 5 dni, każdego dnia otrzymujesz cisplatynę i etopozyd w kroplówce (+nawodnienie i premedykację). Dodatkowo w jednym z tych pięciu dni otrzymujesz bleomycynę we wstrzyknięciu (zwykle 1 lub 2 dniu 5-dniówki). Następny kurs zaczyna się licząc 21 dni od 1 dnia pierwszego kursu. Wyjątkiem są podania bleomycyny, które odbywają się cotygodniowo, tak, że od kursu do kursu trzeba otrzymać 3 wstrzyknięcia bleomycyny. Myślę, że jest to jasne. Gdybyś miał jeszcze jakieś pytania - śmiało :)

Pozdrawiam serdecznie
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Rak jądra pt2

Postprzez konrad123ck » 12 Mar 2015, 23:03

UP. markery byly robione 2 dni przed operacja czyli 18.02 a pozniej tydzien po operacji.
Dokladnych wynikow TK nie mam poniewaz nie zdazyle mdzisiaj odebrac, mam tylko to co dal mi ten lekarz onkolog czyli ze sa tylko te wezly pojedyncze do 7mm. A histopatologiczne napisalem tam wyzej. Dodam ze lecze sie w Kielcach.
konrad123ck
 
Posty: 30
Rejestracja: 12 Mar 2015, 22:03

Re: Rak jądra pt2

Postprzez troll » 13 Mar 2015, 01:11

Witaj,

Koniecznie przepisz wynik TK, jak go odbierzesz. Wszystko wskazuje na to, że Twoja (mimo wszystko niezbyt przyjemna) przygoda z rakiem jądra zakończy się na dwóch BEP-ach, czego oczywiście wszyscy Ci życzymy. Jeśli coś Cię niepokoi - pytaj.

Pozdrawiam!
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Rak jądra pt2

Postprzez konrad123ck » 16 Mar 2015, 21:36

Jestem po pierwszej chemi, dziwnie sie czuje, jakos taki ejstem przymulony, oslabiony, takie delkiatne czuje mdlosci i kucie w brzuchu.

UP. Odebralem to TK ale nie chce mi sie go przepisywac. Podsumowanie calego TK pluc brzucha i miednicy jest takie ze jestem czysty poza powiekszonymi wezlami do sr ok7mm a lekarz mowil ze to norma i takie tam.

Dzisiaj przed ta chemia mialem jeszccze test na uczulenie, ogolnie podczas 3h wlewu tych 3 foli chemi + 2 jakis magnesow czy cos czulem soe normalnie, nic a nic mi nie bylo dopiwero jak poszedlem do domu. Zjadlem to zaczelo kuc w brzuchu i takie oslabienie nadeszlo.
konrad123ck
 
Posty: 30
Rejestracja: 12 Mar 2015, 22:03

Re: Rak jądra pt2

Postprzez Ewa i Adam » 16 Mar 2015, 21:55

Konrad - to samopoczucie jest przejściowe. Postaraj się odżywiać lekkostrawnie, przemyśl wykluczenie świeżych warzyw i owoców. Innymi słowy jedz tak by układ pokarmowy pracował jak najmniej.

Będzie lepiej!
Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
Ewa i Adam
 
Posty: 448
Rejestracja: 07 Gru 2014, 18:12

Re: Rak jądra pt2

Postprzez konrad123ck » 16 Mar 2015, 22:34

Mam wielka nadzieje ze nie bede odczówał jaks strasznych skutków ubocznych tej chemi i ze wszystko bedzie ok, zwlaszcza samopoczucie. Włosy juz dzis obciałem ale z tym najmniejszy problem:D Staram sie jesc lekkostrawnie, dostalem kartke co mozna a czego nie. Jutro ruszam na 7 rano i leje te chemie, potem szybko do domu i spac :)
konrad123ck
 
Posty: 30
Rejestracja: 12 Mar 2015, 22:03

Re: Rak jądra pt2

Postprzez JurekO » 16 Mar 2015, 23:14

Hej,

nie wiem z jakego powodu sie zdecydowales ze bedesz przychodzil na BEP, ale jestesz hardkorowiec. "dziwnie sie czuje, jakos taki ejstem przymulony, oslabiony, takie delkiatne czuje mdlosci i kucie w brzuchu" no to bedesz czul nastepnych +-10 dni. 5 dni chemii, 8. dnia dolewka no i 2-3 dny na detox. Generalnie osczedzaj sie, mam nadzieje ze chociaz samochodem ktoz Cie wozi i nie korzystasz pare godzin z ZTM, albo roweru :D Zero wysilku, alkoholu, jedz cokolwiew na co masz ochote, byle bys coz zjadl. Jak beda zaparcia to pomoz sobie jakymz cudem, nie ma co sie meczyc. No i ze by szybko zlecialo ;) Trzymaj sie.
Awatar użytkownika
JurekO
Przyjaciel Forum
 
Posty: 287
Rejestracja: 16 Cze 2014, 13:38

Następna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości