Czy to mogą być przerzuty?

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Czy to mogą być przerzuty?

Postprzez kati18 » 26 Sie 2015, 16:35

Własnie dowiedzieliśmy się o decyzji z tego konsylium. Brat od poniedziałku dostanie chemioterapię 1 i 8 dnia w cyklu 21 dniowym. Doktor nie podał nazwy tej chemioterapii ale po zastanowieniu wydedukowałam, że to leczenie paliatywne bo jeśli dostawał chemioterapię przez 5 dni ciągiem w cyklu 21 dni a teraz tylko 2 to jak ma to go wyleczyć? Bo my cały czas myślimy o wyleczeniu. W tym roku został przyjęty na wymarzone studia informatyczne na UG.

Nie mierzyliśmy markerów w tym tygodniu, ale licząc po przyrostach to teraz b-HCG jest coś koło 2000 to chyba jeszcze można coś działać?. Z drugiej strony jeśli dr Sarosiek tak uznał. W poniedziałek siostra pojedzie, żeby się dowiedzieć w cztery oczy czy mój brat to jeszcze ma szanse z tego wyjść czy już tylko to będzie poprawianie jego komfortu życia. Normalnie nie wiem :cry:
kati18
 
Posty: 46
Rejestracja: 14 Mar 2015, 21:02

Re: Czy to mogą być przerzuty?

Postprzez JurekO » 26 Sie 2015, 19:23

Kati, na spokojnie, do paliatywnego leczenia jesce bardzo dluga droga. Tak jak kiedyz pisal Troll.

"- włączenie chemioterapii trzeciego rzutu - np. TG, GemOx lub TGO (GOP).
- zaplanowanie chemioterapii wysokodawkowanej z następowym przeszczepieniem komórek hematopoezy."

Teraz to pewnie bedzie jakaz chemioterapie 3. rzutu, takze na spokojnie. Dajcie temu raku popalic, wytniecie resztki i co najwazniejsze, nie traccie nadzieji. Wszystko bedzie dobrze. Brat dostanie dziekanke i za rok juz bedzie sobie studiowal z czysta glowa. Glowa do gory. Najgorsze to takie gdybanie jak sie nie ma pojecia i wyobraznia dziala. Zobaczysz ze spotkanie s Dr. duzo wyjasni

Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
JurekO
Przyjaciel Forum
 
Posty: 287
Rejestracja: 16 Cze 2014, 13:38

Re: Czy to mogą być przerzuty?

Postprzez kati18 » 02 Wrz 2015, 14:53

Brat 31.08 dostał pierwszą dawkę chemii wg schematu GEMOXTAX tj. oxaliplatyna, gemcytabina, paklitaxel ilość schematów nie określona po prostu tyle ile będzie na niego działało, markery podobno na razie nie trzeba określać więc nie badano /chciałam prywatnie zrobić ale brat odmówił ma po prostu dość i nie dało się go przekonać, może za kilka dni mi się uda/.

Teraz 07.09 kolejna dawka do tego czasu został zaopatrzony we wszystkie możliwie potrzebne leki
włącznie z Zarzio, antybiotykami, nystatyną itp.
kati18
 
Posty: 46
Rejestracja: 14 Mar 2015, 21:02

Re: Czy to mogą być przerzuty?

Postprzez troll » 02 Wrz 2015, 17:22

Witaj,

Pewnie zdajesz sobie sama sprawę z trudności, jakie stawia przed Wami obecna sytuacja. Schemat leczenia został wybrany z pewnością nieprzypadkowo - stosowane są leki, których podanie maksymalizuje szansę na odpowiedź na leczenie. Nie będzie łatwo - tego jestem pewien. Trzeba jednak mocno wierzyć w zatrzymanie choroby i opcje, które akurat w tej chorobie ma dla pacjenta medycyna.

Pozdrawiam serdecznie!
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Czy to mogą być przerzuty?

Postprzez kati18 » 03 Wrz 2015, 07:24

dziękuję za szczere podejście do tematu
Zdajemy sobie sprawę że najlepsze formy leczenia już za nami ale bardzo chcemy wierzyć że przy pomocy tej terapii też można jeszcze wyleczyć.
Jak dotąd na tym forum znalazłam niestety tylko jeden taki przypadek i jego się trzymam.
kati18
 
Posty: 46
Rejestracja: 14 Mar 2015, 21:02

Re: Czy to mogą być przerzuty?

Postprzez troll » 04 Wrz 2015, 20:46

Ja bym powiedział - stety. Jeden przypadek na Forum to dziesiątki przypadków w Polsce. Mniejszość pacjentów z rozpoznaniem raka jądra zna Forum (tym razem niestety) a wielu poważnie chorych udaje się wyleczyć lub powstrzymać rozwój choroby. Oczywiście nie jest to tak wysoki odsetek - tego należy być świadomym. Ale są tacy pacjenci! Inne nowotwory to zwykle wyrok...

Pozdrawiam!
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Czy to mogą być przerzuty?

Postprzez kati18 » 08 Wrz 2015, 07:45

Tak to racja, sami jesteśmy przypadkiem wcześniejszej niewiedzy o forum. Trollu dziękuję za postawienie do pionu czasami to właśnie jest potrzebne.

A co do leczenia to nie było drugiej dawki, za słaba krew.
Podanie chemii przesunięto o tydzień. A więc czekamy na poniedziałek.
kati18
 
Posty: 46
Rejestracja: 14 Mar 2015, 21:02

Re: Czy to mogą być przerzuty?

Postprzez kati18 » 27 Wrz 2015, 17:11

W ramach aktualizacji wątku:
Brat otrzymał już pierwszy cały cykl GEMOXTAX i przy rozpoczęciu 2 cyklu wyniki markera bHCG 13 /0-5/ nie wiem ile było przed na pewno co najmniej 1000 jak nie więcej.
Myślę że chyba może to oznaczać że ta chemia działa?

Dużo lepiej znosi tą chemię, oby działała jak najdłużej.

Co do skuteczności TIP to zmiany na TK zmniejszyły się o 2/3 szkoda że ta bHCG miesiąc po chemii zaczęła rosnąc a 3 m-ce po TIP po prostu szybowała.
W załączeniu TK przed leczeniem oraz po wszystkich 4 TIP-ach /była też po 2 TIP-ach ale teraz to już nie ma znaczenia/
Załączniki
TK po  wszystkich TIP-ach.jpg
TK po 4 TIP-ach
TK po wszystkich TIP-ach.jpg (220.54 KiB) Obejrzany 7081 razy
tk 1.jpg
Przed leczeniem TIP
tk 1.jpg (251.49 KiB) Obejrzany 7081 razy
kati18
 
Posty: 46
Rejestracja: 14 Mar 2015, 21:02

Re: Czy to mogą być przerzuty?

Postprzez troll » 27 Wrz 2015, 17:22

Witaj,

Odpowiedź na schemat z gemcytabiną i paklitakselem jest wyraźna. Również trzymam kciuki, żeby trwała jak najdłużej a oczekuję, że może przyczynić się nawet do zatrzymania choroby. Musicie okazywać Twojemu bratu dużo wsparcia w tym trudnym czasie, mocno w Was wierzę.

Pozdrawiam serdecznie!
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Czy to mogą być przerzuty?

Postprzez kati18 » 28 Wrz 2015, 10:31

Dziękuję

W piątek 2 dawka II cyklu GEMOXTAX oby tylko wyniki krwi były wystarczające.
kati18
 
Posty: 46
Rejestracja: 14 Mar 2015, 21:02

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 41 gości