Nasieniak jądra prawego...

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Nasieniak jądra prawego...

Postprzez Unbrokensi » 14 Cze 2015, 17:05

Witam.
U mojego Narzeczonego (31 lat) wykryto nowotwór jądra - nasieniaka. 22.05.2015 r. miał przeprowadzone USG,gdyż od kilku miesięcy wyczuwał podejrzane zmiany ( jednakże praca - częste delegacje, uniemożliwiły mu szybszą kontrolę). Jądro prawe wykazało na badaniu USG hypoechogenne niejednorodne ognisko o wymiarach 23x14mm, jądro jakby zmalało i przyjęło delikatnie nieregularny kształt.
Jeszcze tego samego dnia zbadaliśmy poziom markerów.Wyniki markerów krwi (wykonane tydzień przed zabiegiem) AFP 2,5 (zakres 1 -8ng/ml); bHCG <1,2 (zakres 0-5mIU/ml), LDH 170(zakres 125 - 243U/l). 29.05. 2015 r. został poddany zabiegowi orchidektomii (dostęp pachwinowy). Wyniki markerów na 9 dni po zabiegu są identyczne z tymi przed, jedynie AFP nieznacznie zmalało. 12.06.2015 r. otrzymaliśmy informację co do badania hist -pat, niestety narazie tylko przez telefon. Dowiedzieliśmy się, że jest to nasieniak pT1, nigdzie nienaciekający. Niestety nie mamy jeszcze zrobionego RTG, ani żadnych TK. Urolog obiecał, że po uzyskaniu wyniku hist -pat wypisze nam potrzebne skierowania ( rozumiem, że TK jamy brzusznej oraz miednicy małej i RTG klatki piersiowej w 2 płaszczyznach powinno wystarczyć ?). Wizytę mamy w środę 17.05.2015r. Mieszkamy w województwie lubuskim, oczywiście skłaniamy się ku wizycie w referencyjnych ośrodkach. Chcielibyśmy przyspieszyć proces leczenia i dlatego zależałoby nam na wykonaniu TK i RTG prywatnie , czy jest ktoś w stanie polecić nam odpowiednie miejsce do tego rodzaju badań ( dobry sprzęt, fachowy opis), najlepiej gdzieś w pobliżu np. Zielona Góra.

Z góry dziękuję za odpowiedź, forum jest niezastąpionym źródłem informacji i niezwykłym kierunkowskazem w zmaganiach z chorobą. Dzięki Wam człowiek wie, że nie jest sam, pozdrawiamy serdecznie.
Unbrokensi
 
Posty: 13
Rejestracja: 08 Cze 2015, 20:46

Re: Nasieniak jądra prawego...

Postprzez kk91 » 14 Cze 2015, 21:44

Witaj

TK jamy brzusznej oraz miednicy małej i RTG klatki piersiowej w 2 płaszczyznach powinno wystarczyć.
Może nie trzeba wydawać pieniędzy prywatnie, taki wczesny nasieniak to najlepsza opcja, dla kilka dni różnicy raczej nie warto... według mnie.
Prawdopodobnie decyzja się tylko będzie rozgrywać między obserwacją a podaniem karboplatyny na zminimalizowanie ryzyka, na co macie 8 tygodni od operacji.
kk91
Przyjaciel Forum
 
Posty: 319
Rejestracja: 02 Gru 2014, 19:26

Re: Nasieniak jądra prawego...

Postprzez Unbrokensi » 14 Cze 2015, 23:58

Dziękujemy za radę. W sumie chyba faktycznie lepiej poczekać i wykonywać te i kolejne badania w polecanym przez naszego urologa szpitalu, aby mieć powtarzalność wyników. Będziemy informować o leczeniu na bieżąco.


Pozdrawiamy
Unbrokensi
 
Posty: 13
Rejestracja: 08 Cze 2015, 20:46

Re: Nasieniak jądra prawego...

Postprzez Unbrokensi » 16 Cze 2015, 20:51

Witam ponownie,

Uzupełniamy kolejne informacje.
Otrzymaliśmy już dokładny wynik hist-pat.
wynik badania hist -pat wykazał, że jest to nasieniak pT1 ( o czym już pisałam :) . Resekowane jądro wraz z najądrzem w całości o wym. 5,8x3,8x2,7 cm, z powrózkiem o długości 3 cm. Na przekroju białawy guz o wymiarach 2,5x1,6x2 cm. Guz dochodzi do osłonki białawej. Ponadto torbiel o średnicy 0,5 cm. Guz o budowie typowej dla nasieniaka. Nie stwierdzono inwazji naczyń. Osłonka biaława i powrózek bez zmian nowotworowych. Obecne zmiany typu IGCN. Widoczna makroskopowa torbiel, wyścielona przez jednowarstwowy nabłonek gruczołowy.

Dziś otrzymaliśmy również opis RTG płuc.
Badanie RTG klatki piersiowej (w dwóch płaszczyznach) nie wykazało żadnych zmian.Pola płuc bez zagęszczeń ogniskowych. Wnęki nieposzerzone, naczyniowe.Przepona wolna.Sylwetka serca radiologicznie w normie.

Jutro mamy wizytę u urologa i powinniśmy otrzymać skierowania na TK brzucha i miednicy małej.

Pozdrawiamy
Unbrokensi
 
Posty: 13
Rejestracja: 08 Cze 2015, 20:46

Re: Nasieniak jądra prawego...

Postprzez m9nika » 17 Cze 2015, 11:49

Witam
Macie szczęście w nieszczęściu ;), gdyż guz został wykryty we wczesnym jego stadium i jeśli TK niczego nie wykaże (a zapewne tak będzie), wówczas zgodnie z wytycznymi leczeniem z wyboru powinna być obserwacja.
Urolog może nie wydać wam skierowania na badanie TK, a taki obowiązek ma onkolog.
Pozdrawiam
Zabrałeś mi tatę [*], męża ci nie oddam!
"Ty sam jesteś dla siebie największym zadaniem i twoim obowiązkiem jest dołożyć wszystkich sił, by wykonać je jak najlepiej."
Awatar użytkownika
m9nika
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1603
Rejestracja: 17 Lut 2012, 20:07

Re: Nasieniak jądra prawego...

Postprzez Unbrokensi » 17 Cze 2015, 19:38

Dziękujemy bardzo za słowa otuchy :) . Nasz urolog wypisał nam dziś 2 skierowania : 1 na TK jamy brzusznej i miednicy, 2 na TK klatki piersiowej. Na skierowaniu mamy napisane : pilne. Jutro będziemy się umawiać na badania i mamy nadzieje, że oczekiwanie nie potrwa zbyt długo. Będziemy informować na bieżąco.



Pozdrawiamy :)
Unbrokensi
 
Posty: 13
Rejestracja: 08 Cze 2015, 20:46

Re: Nasieniak jądra prawego...

Postprzez troll » 17 Cze 2015, 19:50

Macie wyjątkowego urologa :) Wielu w Polsce Wam pozazdrości...

Pozdrawiam serdecznie!
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Nasieniak jądra prawego...

Postprzez Unbrokensi » 17 Cze 2015, 20:18

Nasz urolog prowadził nas w ramach wizyt prywatnych , więc może z tego to wynika . Tak jak już wcześniej pisaliśmy, praca Narzeczonego nie pozwalała na odbycie wizyty w ramach NFZ, terminowo byłoby to niemożliwe. Najpierw było USG, bezpośrednio po którym Narzeczony został skierowany do dostępnego w tym samym dniu urologa.... a tu taki szok i tak już się potoczyło. Jednakże nasz urolog (chirurg) okazał się prawdziwym fachowcem.
Pozdrawiamy :)
Unbrokensi
 
Posty: 13
Rejestracja: 08 Cze 2015, 20:46

Re: Nasieniak jądra prawego...

Postprzez Adrian1975 » 17 Cze 2015, 20:56

troll napisał(a):Macie wyjątkowego urologa :) Wielu w Polsce Wam pozazdrości...

Pozdrawiam serdecznie!


Trollu na podobnego trafiłem we Wrocku, też mi dał skierowanie na TK, RTG i markery a potem osobiście mnie operował w 4WSK, nazywa się dr. Urbańczyk
Adrian
seminoma testis PT1, 4BEP w DCO, obecnie pod kontrolą w Krotoszynie
Awatar użytkownika
Adrian1975
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1009
Rejestracja: 01 Paź 2012, 19:00
Miejscowość: Trzebnica,DLN

Re: Nasieniak jądra prawego...

Postprzez kk91 » 17 Cze 2015, 22:29

a ja miałem takiego samego w Krakowie, też dostałem przed operacją wszystkie skierowania, a potem przeprowadził mi operację ;)
kk91
Przyjaciel Forum
 
Posty: 319
Rejestracja: 02 Gru 2014, 19:26

Następna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 16 gości

cron