Nieoczekiwany wzrost bHCG po 3 latach.

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Nieoczekiwany wzrost bHCG po 3 latach.

Postprzez _OZIM_ » 13 Sie 2015, 16:31

Witam,
Mam ten sam problem. Podwyżoszne Bhcg o wartości 121. Miałem robione Tomografie ciała, PET-ct oraz scyntografie kości. Lekarze nie wiedzą co mi jest, mówią ,że jestem jedną wielką zagadką i nie spotkali sie z takim przypadkiem od 25 lat. Miałem amputacje jądra prawego z powodu guzu nowotworowego teracotarcinoma (czy jakoś tak) pod koniec sierpnia 2014 roku. Wszystko było wporządku aż do Maja 2015 r. kiedy to Bhcg podniosło mi sie do 17. Następnie w czerwcu podniosło się do 37. W lipcu spadło do 14.2. 30.07 skoczyło mi znowu tym razem do 41. Po tygodniu moje Bhcg wynosi 121. Dodam że AFP i CEA mam w normie. Jakbyście cokolwiek wiedzieli w tej sprawie prosze o odpowiedź.
_OZIM_
 
Posty: 2
Rejestracja: 13 Sie 2015, 16:03

Re: Prośba o interpretacje wyników

Postprzez romi » 13 Sie 2015, 16:56

Witam
Twój przypadek może być inny niż u Przemola, ponieważ u Ciebie wcześniej zdiagnozowano nowotwór i wycięto jądro będące miejscem wyjścia nowotworu. Obecny wzrost może być wynikiem nawrotu i rozwijającego się nowotworu, którego nie widać jeszcze w badaniach obrazowych. Myślę, że jak najszybsza konsultacja w jednym z polecanych na forum ośrodków pomoże wyjaśnić co się dzieje. Napisz skąd jesteś i jeśli możesz to zamieść skany dokumentacji lekarskiej z ukryciem wrażliwych danych. To pomoże w lepszym zorientowaniu się w Twojej sytuacji.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Prośba o interpretacje wyników

Postprzez _OZIM_ » 13 Sie 2015, 17:29

Witam,
Jestem z Opolskiego z małej miejscowości Lewice pod Głubczycami. Niestety nie moge zamieścić skanów dokumentacji, ponieważ nie posiadam skanera. Czy zdjęcia wystarczą ? Jestem pod opieką Samodzielnego Szpitalu Klinicznego nr1 we Wrocławiu Klinika Onkologii i Hematologii Dzieciecej na ul. Bujwida.
_OZIM_
 
Posty: 2
Rejestracja: 13 Sie 2015, 16:03

Re: Nieoczekiwany wzrost bHCG po 3 latach.

Postprzez troll » 13 Sie 2015, 17:36

Witaj,

Jak najbardziej wystarczą. Nawet skrawek danych będzie lepszy niż nic. Szczególnie to ważne, że nie znamy praktycznie nic z historii sprzed kilku lat. Taki wzrost wskazuje prawie w 100% na wznowę i jeśli markery będą nadal rosnąć, nawet pomimo braku ognisk w badaniach obrazowych wskazaniem będzie chemioterapia.

Pozdrawiam serdecznie!
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36


Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości

cron