Guz jądra wrzesien 2015r Łodź

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Guz jądra wrzesien 2015r Łodź

Postprzez Luki737 » 10 Gru 2015, 22:20

Dziś byłem u onkologa bo miałem zacząć trzeci cykl ( z pominięciem tej jednej dolewki bleomecyny) no i wszystko ładnie pięknie już chciałem się kłaść na oddział bo czuje się dobrze już nie jestem przeziębiony, i okazało się ze wyniki krwi wyszły mi słabe a mianowicie któryś krwinek wyszło mi za mało ze powinno być minimum 1500 a ja mam 1000 podobno to jest ta neutropenia.
Neutrocyty wyszły mi 18% a norma jest od 34 do 68% ( czy jakoś tak) i nie rozpocząłem ostatniego cyklu. Mam się zgłosić za tydzień bo przez tydzień podobno unormują mi się te krwinki i będzie wszystko ok. A tak przy okazji
beta hcg 0,57 norma poniżej 2.6
AFP 2.66 norma od 0 do 5.8

LDH brak, nie zrobili
Tak że jest całkiem dobrze :D
A do tego odkąd biorę tabletki baracloude to nawet ALT oraz AST i bilirubina wyszła mi w normie :D
Luki737
 
Posty: 52
Rejestracja: 27 Lis 2015, 09:45

Re: Guz jądra wrzesien 2015r Łodź

Postprzez romi » 10 Gru 2015, 23:32

Witam
Niestety każdy ośrodek ma swoje normy, akurat Łódź ma takie i dlatego odesłali Cię z kwitkiem. Dmuchają na zimne z przesadą. Powinni stwierdzić neutropenię wcześniej jak nie podali dolewki i wtedy włączyć czynnik wzrostu granulocytów. Narażają Cię na obniżoną skuteczność leczenia. Na Twoim miejscu zastanowiłbym się nad zmianą ośrodka.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Guz jądra wrzesien 2015r Łodź

Postprzez Luki737 » 11 Gru 2015, 20:44

Z ta zmianą to mnie trochę wystraszyłeś bo to ostatni cykl to teraz szkoda zmieniać placówkę. Napisałem maila do dr. Sarosieka po krótce opisałem mu co i jak i odpisał mi że leczenie jest prawidłowe i przesuniecie cyklu o tydzień z powodu tych krwinek nie będzie szkodziło aż tak bardzo, tym bardziej ze jest to ostatni zaplanowany cykl. Jednakże napisał mi ze jeżeli za tydzień też z jakiś przyczyn nie podadzą mi chemii to żebym zadzwonił do dr. Sarosieka i on przyjmie mnie na oddział do siebie na następny dzień i poda ten ostatni cykl. Także ten doktor jest naprawdę bardzo miły i pomocny oby więcej takich lekarzy było :D
Luki737
 
Posty: 52
Rejestracja: 27 Lis 2015, 09:45

Re: Guz jądra wrzesien 2015r Łodź

Postprzez romi » 11 Gru 2015, 22:25

Witam
Oczywiście jeśli ostatni cykl to trzeba to jakoś przetrzymać, miejmy nadzieję że nie będzie większego opóźnienia. Oczywiście tydzień jest dopuszczalny, ja myślałem o dłuższej przerwie. Sam zresztą widzisz, że nie do końca wszystko jest jak trzeba, a to pominięta dolewka, a to brak badania LDH. Między innymi z takich powodów Łódź nie jest polecanym miejscem do leczenia nowotworów jądra.
Nie chciałem żebyś źle mnie zrozumiał, a tym bardziej nie chciałem Cię straszyć. W sumie dobrze wyszło bo jesteś w kontakcie z dr Sarosiekiem i gdyby coś Cię niepokoiło, lub miałbyś wątpliwości co do leczenia to zawsze masz alternatywę.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Guz jądra wrzesien 2015r Łodź

Postprzez Luki737 » 21 Gru 2015, 23:06

Witam
Własnie dziś wróciłem do domu z ostatniego pięciodniowego pobytu w szpitalu ( 3 cykl BEP) przede mną w prawdzie jeszcze 2 dolewki bleomecyny, jedna we wigilie a druga w sylwestra haha także wszystko mam zaplanowane :D wkroczę w nowy rok dając sobie nieźle w żyłę.
Moje pytanko brzmi czy tomografie miednicy, brzucha, i klatki piersiowej ustalać już jak najszybciej czy dopiero po skończonych dolewkach??
Pozdrawiam
Łukasz
Luki737
 
Posty: 52
Rejestracja: 27 Lis 2015, 09:45

Re: Guz jądra wrzesien 2015r Łodź

Postprzez romi » 21 Gru 2015, 23:09

Witam
Kontrolna tomografia po leczeniu powinna być wykonana mniej więcej 4 tygodnie po ostatniej dolewce. Lekarz prowadzący powinien wypisać Ci skierowanie na TK.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Guz jądra wrzesien 2015r Łodź

Postprzez Luki737 » 23 Gru 2015, 21:29

Niestety na święta mnie rozłożyło, wczoraj i od wyjścia ze szpitala (czyli od poniedziałku) było super dobrze się czułem nic mi nie było, aż tu nagle wieczorem około godziny 23 dostałem temperatury 39 stopni kaszel i katar, dziś rano 38.7 stopni. Dziś byłem na izbie przyjęć zrobili mi morfologie wyszło że mam trochę mało płytek krwi bo powinno być 150 a ja mam 117. Odrazu poszedłem też do mojego onkologa żeby się dowiedzieć co z jutrzejszą zaplanowaną bleomecyną i niestety albo stety bleomecyny nie będzie bo jestem chory. W sumie to tak się czuje ze się nie czuje :| wiec może i dobrze ze tej dolewki nie będzie po której zawsze też mam wysoką temperaturę. Wstępnie kolejna dolewka zaplanowana tak jak wcześniej na 31 grudzień tylko musze sie wykurować do tego czasu. A już myślałem ze będzie wszystko ok i te dolewki dostane normalnie w terminach a tu zonk.
Luki737
 
Posty: 52
Rejestracja: 27 Lis 2015, 09:45

Re: Guz jądra wrzesien 2015r Łodź

Postprzez kaja i michal » 27 Gru 2015, 19:02

Witamy Łukaszu,
Poznaliśmy się w szpitalu, mamy ta sama panią dr. Dobrze, że nie miałeś tej tomografii tak wcześnie jak my bo okazuje się, że to trzeba odczekać trochę. Michalowi wyszło, że węzły się nie zmniejszyły tyle ile trzeba i pisaliśmy do dr Sarosiek i mamy powtórzyć tk za miesiąc czy dwa i dopiero wtedy będzie wiadomo co dalej. Ze tez musiało Cię coś dopaść, uważaj na te przeziębienia. My będziemy 5 stycznia u dr S. Czy tam M. zobaczymy która przyjmie i będziemy prosić o skierowanie na tk a nie pet bo takie chcieli nam zrobić. Michalowi żołądek przeszedł, ale plecy go bola.
Pozdrawiamy serdecznie. Kamila i Michał
kaja i michal
 
Posty: 151
Rejestracja: 25 Gru 2015, 01:12

Re: Guz jądra wrzesien 2015r Łodź

Postprzez Luki737 » 02 Sty 2016, 19:57

Będziecie 5 stycznia a ja leże na oddziale od 25 grudnia do tej pory gdyż miałem ta temperaturę cały czas wysoką i jak przyszedłem na SOR to wyszło ze mi spadły płytki krwi i położyli mnie na oddział i podali antybiotyki. Co dzień mam robioną morfologie i sprawdzają wszystko i czekają aż pójdą w górę wyniki. Aktualnie płytki krwi już mi poszły w gore od jakiś 3 dni ale neutrocyty jeszcze są niskie i czekają aż one będą szły w górę. Mam nadzieje ze 4 stycznia już mnie wypiszą z oddziału :). Niestety przez to chorowanie i krew nie dostałem dolewki bleomecyny ani we wigilie ani w sylwestra. :(
Mam nadzieje ze niedługo wyzdrowieje bo na końcu stycznia chciałem jechać na narty na tydzień w góry :)

Pozdrawiam
Luki737
 
Posty: 52
Rejestracja: 27 Lis 2015, 09:45

Re: Guz jądra wrzesien 2015r Łodź

Postprzez kaja i michal » 03 Sty 2016, 23:45

O kurcze.... to miales ,,udany" sylwester i Nowy Rok, ale w stosunku do perspektywy wyzdrowienia to nic. Wracaj do zdrowia, ale z tymi nartmi to nie wiem czy dobry pomysł, chociaż jak masz sile:). A te dolewki dostaniesz? Podobno lepiej żeby były? Skonsultowales to z dr Sarosiek? A tomograf masz kiedy? Ogólnie to jak sie czujesz?
PPozdrawiamy
kaja i michal
 
Posty: 151
Rejestracja: 25 Gru 2015, 01:12

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości