Terminy. Długo czy krótko?

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Terminy. Długo czy krótko?

Postprzez Pekin » 22 Sty 2017, 23:26

Witam. Nowy temat (nie wiem czy dobrze robię zakładając kolejny).

Ale do rzeczy. Po wizycie prywatnej u urologa (17.01.2017) , lekarz (po badaniu USG) stwierdził że mam guza na prawym jądrze i jest do usunięcia. Wysłał mnie od razu do CO w Krakowie, gdzie pojawiłem się na drugi dzień, czyli (18.01.2017). W Centrum Onkologii zrobiono mi badania , USG + Rtg klatki piersiowej. Bo badaniu USG lekarz potwierdził diagnozę lekarza z dnia poprzedniego i ustalił terminy.

01.02.2017 - badania laboratoryjne / 8.02.2017 - konsultacja wyników + badanie USG / 10.02.2017 - przyjęcie do szpitala.

W związku z tym mam pytanie - czy takie przedziały czasowe (waszym zdaniem) nie są zbyt długie. Po przeczytaniu kilku wątków na tym forum, uwidoczniło mi się, że u wielu osób to była kwestia tygodnia, od rozpoznania do usunięcia.

Przepraszam z góry jeżeli zaśmiecam, ale nie znalazłem odpowiedzi na nurtujący mnie temat w przeczytanych wątkach na tym forum. Z góry dziękuję za odp. Pozdrawiam wszystkich, którzy chodzili już tą drogą.
Pekin
 
Posty: 13
Rejestracja: 22 Sty 2017, 21:12

Re: Terminy. Długo czy krótko?

Postprzez tobson85 » 22 Sty 2017, 23:44

Hej
w mojej opinii popytaj jeszcze w innych szpitalach o terminy orchidektomii. Zaproponowany CI termin jest wg mnie zbyt długi.
Tydzień, góra 2. W innym wypadku trzeba poszukać gdzie indziej.

pozdrawiam
Tobiasz
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1262
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

Re: Terminy. Długo czy krótko?

Postprzez Pekin » 22 Sty 2017, 23:49

Czyli nowe skierowanie? I czy np. Rydygiera w Krakowie? Dobry Kierunek ?
Pekin
 
Posty: 13
Rejestracja: 22 Sty 2017, 21:12

Re: Terminy. Długo czy krótko?

Postprzez Jeek » 23 Sty 2017, 00:00

Witam

Bardzo dobrze, że napisałeś na forum, otrzymasz tu wiele wartościowych informacji.

Termin przyjęcia do szpitala jest moim zdaniem troszke odległy.
W raku jądra po potwierdzeniu diagnozy nalezy jak najszybciej usunąć jądro.
Nie musisz tego robic w COI w Krakowie, możesz to zrobic na każdym oddziale urologicznym, gdzie
będzie krótszy termin. Zabieg z punktu widzenia hirurgicznego jest bardzo prosty, ważne by był wykonany z tzw.
dostępu pachwinowego. Moim zdaniem umów się na prywatną wizytę z ordynatorem oddziału
urologicznego, on może przyspieszyć i wykonac zabieg. Powinienes również zbadać poziom markerów
BHCG, AFP, LDH jeśli nie były oznaczone.

Pisz o wszystkim co cię niepokoi, tu otrzymasz odpowiedż.

Pozdrawiam
Nigdy nie trać nadziei
Jeek
 
Posty: 209
Rejestracja: 24 Sty 2015, 22:46

Re: Terminy. Długo czy krótko?

Postprzez Jeek » 23 Sty 2017, 00:07

Witam

Syn miał zabieg w Rydygierze, moim zdaniem to dobry kierunek.
Ordynatorem urologi jest dr. Maciukiewicz, jeśli z nim porozmawiasz, na pewno sprawę załatwi
w szybkim tempie.

Pozdrawiam
Nigdy nie trać nadziei
Jeek
 
Posty: 209
Rejestracja: 24 Sty 2015, 22:46

Re: Terminy. Długo czy krótko?

Postprzez Pekin » 23 Sty 2017, 00:38

Dzięki za podpowiedzi. Spróbuje przyspieszyć. Napisze co i jak oczywiście.
Pekin
 
Posty: 13
Rejestracja: 22 Sty 2017, 21:12

Re: Terminy. Długo czy krótko?

Postprzez Pekin » 25 Sty 2017, 21:48

Dzięki "Jeek" , "Tobson85" , byłem dzisiaj u dr Maciukiewicza. Zupełnie inna bajka. Jutro badania a w najbliższy poniedziałek, wtorek akcja. Gdy będę więcej coś więcej to oczywiście napisze. Jak to wyglądało, jakie odczucia, swoje przemyślenia. Pozdrawiam.
Pekin
 
Posty: 13
Rejestracja: 22 Sty 2017, 21:12

Re: Terminy. Długo czy krótko?

Postprzez Pekin » 28 Sty 2017, 19:32

Witam. Na start zrobiłem markery. Gdyby ktoś się odniósł do tego, to byłbym wdzięczny. Bo chyba nie wygląda to różowo.

Image

Image
Pekin
 
Posty: 13
Rejestracja: 22 Sty 2017, 21:12

Re: Terminy. Długo czy krótko?

Postprzez tobson85 » 28 Sty 2017, 19:44

Hej
markery są podniesione dosyć, ale nie są to strasznie wysokie wartości.
Podniesione AFP sugeruje nienasieniaka.

Teraz trzeba jak najszybciej usunąć jądro i popatrzec co sie będzie z markerami działo. Potem zrobić badania obrazowe. W twoim przypadku trzeba będzie zrobić tk brzucha i miednicy mniejszej oraz klatki piersiowej.
Najlepiej podczas jednego badania - wtedy mniejsze obciążenie dla organizmu.

Więcej na razie trudno powiedzieć bez wyników tk.
Pozdrawiam
Tobiasz
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1262
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

Re: Terminy. Długo czy krótko?

Postprzez Pekin » 09 Lut 2017, 16:57

Witam. Jestem już po orchidektomii oraz kolejnym badaniu markerów (pierwszym po operacji). Wszystkie sprawy dotyczące dotychczasowego mojego leczenia opiszę jak sobie to wszystko poukładam, tak aby może ktoś z tego skorzystał, (z tej mojej drogi w małopolsce). Teraz proszę o opinie dotyczącą spadku tych moich markerów, nie spodziewałem się aż takich. Gdyby ktoś mógł cokolwiek napisać, to bardzo proszę. Z góry dziękuję.

Moje daty: 26.01.2017 pierwsze markery przed operacja, 31.01.2017 - orchidektomia, 08.02.2017 drugie markery (pierwsze po operacji)

Image
Image
Pekin
 
Posty: 13
Rejestracja: 22 Sty 2017, 21:12

Następna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości

cron