Seminoma mediastinum - Kuba

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Seminoma mediastinum - Kuba

Postprzez troll » 30 Lis 2011, 18:09

Witaj,

Może pani doktor bała się trudnych pytań? :lol:
Zmiany drobnoguzkowe nie zawsze mają etiologię nowotworową, wpływ powietrza, przebyte choroby, wszystko to ma znaczenie przy występowaniu takowych. Proponuję na razie zająć się głównym problemem a taką zmianę obserwować w badanie TK (najlepiej HRCT). Z resztą w każdym przypadku ustalenie charakteru zmiany subcentymetrowej płuca nastręcza wiele trudności i nie należy podejmować decyzji pochopnej.

Pozdrawiam
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Seminoma mediastinum - Kuba

Postprzez Kuba » 05 Gru 2011, 15:40

Zdecydowanie, bała się każdego ze stawianych przeze mnie pytań, ale cóż...
Po stresówce psychicznej ostatnich dni jestem zgodnie z planem w Zakopanem, zbyt wiele na razie nie wiem, jak się czegoś dowiem to przybliżę sytuację.

P.S.Uwielbiam klimat tego miejsca i ludzi tu pracujących, coś nieprawdopodobnego:)

Pozdrawiam
Kuba
Kuba
 
Posty: 35
Rejestracja: 06 Paź 2011, 10:21
Miejscowość: Katowice

Re: Seminoma mediastinum - Kuba

Postprzez Kuba » 06 Gru 2011, 16:14

Zabieg - który będę miał wykonywany - to tak jak u mojego godnego poprzednika Toluvela - sternotomia, tak jak podejrzewałem. Dokładny termin zabiegu poznam dziś jednakże zgodnie z poprzednimi zapowiedziami ma to być maksymalnie czwartek. Guz znajduję się jedynie w obrębie śródpiersia co stanowi podobno dość dobrą wiadomość dla mnie, wymiary patrząc na "wartość startową" są znacznie mniejsze aczkolwiek pod kątem sternotomi jest to dość duża masa - takie informacje otrzymałem od mojego dr prowadzącego.

Pozdrawiam, życząc wszystkim dużo zdrowia
Kuba
Kuba
 
Posty: 35
Rejestracja: 06 Paź 2011, 10:21
Miejscowość: Katowice

Re: Seminoma mediastinum - Kuba

Postprzez troll » 06 Gru 2011, 16:51

Witaj,

Na pewno będziesz w dobrych rękach. Chirurgicznie nic Ci nie doradzę. Pozostaje mi trzymać za Ciebie kciuki. Po zabiegu będziesz słaby, mogą Ci przychodzić myśli, że żałujesz, że się tego podjąłeś. To normalne, bardzo szybko przekonasz się, że to wyłącznie z korzyścią dla Ciebie!

Pozdrawiam
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Seminoma mediastinum - Kuba

Postprzez Kuba » 18 Gru 2011, 18:38

Witajcie,
w poniedziałek 12.12 miałem wykonaną - zgodnie z planem - sternotomię. Po zabiegu nie było żadnych komplikacji, pierwszy z drenów usunięto mi w środę a drugi w czwartek. Ranka wygląda całkiem nieźle choć jest całkiem długa. Samopoczuciowo jest już całkiem O.K. zmęczenie doskwiera ale bardzo względnie jest, kiedy trzeba dostaje zastrzyk w ramię a poza tym przyjmuje ketonal i ranigast (to jeszcze po chemii). No i czekam na wyniki badania oddanego resekcji guza, na pewno tu napisze, jak tylko czegoś się dowiem licząc na Waszą pomoc.

Na te chwile to by było tyle, pozdrawiam serdecznie!
Kuba
Kuba
 
Posty: 35
Rejestracja: 06 Paź 2011, 10:21
Miejscowość: Katowice

Re: Seminoma mediastinum - Kuba

Postprzez troll » 19 Gru 2011, 10:56

Witaj,

Wspaniałe informacje. Teraz masz czas dla siebie, zobaczymy co będzie opisane w badaniu h-p. Wracaj do zdrowia.

Pozdrowienia!
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Seminoma mediastinum - Kuba

Postprzez Kuba » 30 Gru 2011, 20:06

Oto wyniki moich badań histopatologicznych:

1. Guz śródpiersia. Naciek na opłucną śródpiersiową okolica przedniego nerwu przeponowego.
W preparatach stwierdza się guzkowato uformowane fragmenty zbitej i w znacznej mierze szkliwiejącej tkanki włóknistej z obecną ziarniną z licznymi makrofagami o piankowatej cytoplaźmie oraz z resztkowym utkaniem grasicy w postaci skupień limfatycznych z towarzyszącymi im wyspami nabłonka, ciałkami Hassala i torbielkami (CK +, EMA ogniskowo +, kalretynina-)
Reakcja immunohistochemiczna na CD 117 (typowo występująca w nasieniaku) ujemna, reakcja na CD30 (typowo występująca w raku embrionalnym) ujemna.

2. Nasieniak śródpiersia.
W preparatach stwierdza się fragmenty częściowo włókniejącej tkanki ziarniowej z licznymi makrofagami CD68+ o piankowatej cytoplaźmie i ze skąpym, przewlekłym naciekiem zapalnym oraz wąski pas przyległego miąższu płuca ze ogniskowym, przewlekłym, nieswoistym naciekiem zapalnym wokół drobnego oskrzela i skupieniami makrofagów w świetle niektórych pęcherzyków płucnych.
Reakcja immunohistochemiczna na CD 117 (typowo występująca w nasieniaku) ujemna, reakcja na CD30 (typowo występująca w raku embrionalnym) ujemna, reakcja na CK- ujemna.

Proszę o komentarze. Odbierając wyniki Pani doktor badająca te preparaty i kostki była uprzejma mi cośkolwiek wytłumaczyć. Nie wiem natomiast co z kontynuacją leczenia.
Kuba
 
Posty: 35
Rejestracja: 06 Paź 2011, 10:21
Miejscowość: Katowice

Re: Seminoma mediastinum - Kuba

Postprzez troll » 04 Sty 2012, 09:56

Witaj Kuba,

Pierwszy fragment jest prawdopodobnie przetrwałą grasicą, którą resekowano podczas zabiegu. Natomiast drugi opisany jako nasieniak śródpiersia nie wykazuje typowych cech tego nowotworu. Mam natomiast wrażenie, że wynik jest niekompletny, brak oceny makroskopowej. Dodatkowo trudność diagnostyczną stanowi fakt, że resekowane zmiany nie mają typowej budowy dla nowotworu. Najsłuszniejszym postępowaniem wydaje się być w tej chwili taktyka watch and wait czyli ścisła obserwacja. Rozważnie byłoby skonsultować materiał w innym zakładzie histopatologii - np. Centrum Onkologii.
Wybierasz się do swojego onkologa?

Pozdrawiam
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Seminoma mediastinum - Kuba

Postprzez Kuba » 11 Sty 2012, 13:20

1.jpg
Zdjęcie TK klp bez innych, zbyt skomplikowanych fotek, nie wiem, czy cokolwiek ono Wam mówi?
1.jpg (72.79 KiB) Obejrzany 8455 razy
Kuba
 
Posty: 35
Rejestracja: 06 Paź 2011, 10:21
Miejscowość: Katowice

Re: Seminoma mediastinum - Kuba

Postprzez Kuba » 11 Sty 2012, 13:48

opis zabiegu prawidł (700x392).jpg
opis zabiegu
opis zabiegu prawidł (700x392).jpg (243.3 KiB) Obejrzany 8454 razy


Wyżej zapodałem fotkę TK wykonanego mi przedwczoraj (9 stycznia) a w wiadomości tej zamieszczam opis zabiegu (myślę, że istotny do kompletnej interpretacji wyniku), 23 stycznia oddam krew pod kątem markerów, tego też dnia mam wizytę w IO Gliwice i mam się dowiedzieć cośkolwiek o ewentualnej kontynuacji leczenia.
IO Gliwice bada ponownie materiał wycięty mi w Zakopanem ponieważ nie wierzą w to, co wyszło w badaniu wykonanym w Krakowie, tyle mi powiedział lekarz a reszta z jego strony 23 stycznia.

Pozdrawiam
Kuba
 
Posty: 35
Rejestracja: 06 Paź 2011, 10:21
Miejscowość: Katowice

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 50 gości