przez miszcz » 04 Sie 2016, 22:35
Hej, miałem podobny problem po 1 kursie BEP, myśli samobójcze itp. Zresztą możesz przeczytać mój wątek. Czułem, że nie dam rady, nie wyobrażałem sobie drugiego cyklu, poza tym odczuwałem ogromną presję ze strony lekarki prowadzącej, dla mnie to był koszmar. Wprawdzie masz silniejszą chemię, ale sposób na to jest jeden: zaciąć zęby i powiedzieć wytrzymam te 5 dni, potem kilka następnych dni i będzie spokój, być może przez całe życie. To tylko 5 dni. Czerwone krosty na plecach masz od sterydów, to normalne.
> Jeszcze jakis dziadek Tv ogladal na caly glos i ciągle cos musial gadac a glos miał bardzo donosy.
W Krakowie na Garncarskiej miałem taki przypadek. Wprawdzie nie było telewizora, ale gadał, gadał i gadał, do tego wciąż telefony o tym samym. Przez 4 dni. Miałem dość, ogólnie wtedy na sali towarzystwo było nieciekawe. Podczas drugiego cyklu na sali atmosfera była zupełnie inna, co miało duży wpływ na przebieg leczenia.
> Prosze niech mi ktoś pomoże, co mam robić.
Wydaje mi się, że sterydy i niektóre inne leki potęgują stany depresyjne. Jeśli będziesz pozytywnie nastawiony, nic się nie będzie działo. Jeżeli natomiast przechodzisz stany depresyjne, odczuwasz strach i otrzymujesz negatywne bodźce - reakcja będzie znacznie silniejsza niż u zwykłej osoby. Musisz się wyciszyć, wyłączyć internet, nie oglądać serwisów informacyjnych, nie czytać gazet, po prostu jak najmniej negatywnych bodźców.
Psychika odgrywa ogromną rolę podczas leczenia, przy pozytywnym nastawieniu jest łatwiej. Do tego masz wsparcie dziewczyny, nie wiem, czy masz cel w życiu, czy coś w tym stylu - taka motywacja potrafi dać kopa.