Chemioterapia, pytania, wątpliwości - Vince

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Czy moża przyspieszyć jeden kurs BEP o parę dni?

Postprzez troll » 07 Lis 2012, 10:12

Witaj,

I ja jestem przeciwny przesuwaniu kursu. Zarówno w jedną jak i drugą stronę jest to szkodliwe. Zbyt krótkie kursy to dużo bardziej nasilone objawy uboczne (niekiedy stanowiące poważne zagrożenie), zbyt długie to zmniejszona skuteczność leczenia.

Pozdrawiam
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3985
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Czy moża przyspieszyć jeden kurs BEP o parę dni?

Postprzez Vince » 07 Lis 2012, 13:07

Dzięki wielkie!
Vince
 
Posty: 48
Rejestracja: 05 Lis 2012, 15:37

Problemy ze snem

Postprzez Vince » 12 Lis 2012, 03:32

Witajcie,

Po pierwszym kursie BEP mialem problemy ze snem. Nie chciał mi się spać i budziłem się. Lekarz dał mi Senzop i to w jakiś sposób pomogło, ale tylko trochę. Po mniej więcej tygodniu spałem bez leków normalnie.

Teraz jestem po 2 kursie no Senzop już mi nie pomaga specjalnie. Nie mam jak spać. Ten post piszę właśnie nie mogąc spać. Porozmawiam o tym z lekarzem, ale jestem ciekaw jakie Wy macie na to zdanie. To normalne po chemii? Są leki na to? Ktoś się spotakł z czymś takim?
Vince
 
Posty: 48
Rejestracja: 05 Lis 2012, 15:37

Re: Problemy ze snem

Postprzez troll » 12 Lis 2012, 04:47

Witaj,

Nie tylko Ty nie śpisz jeszcze :D Przyczyna problemów ze snem może być bardzo prozaiczna - nagła zmiana trybu życia. Jeśli dotychczas pracowałeś teraz siedząc w domu Twojemu organizmowi brakuje wysiłku - jednym słowem jest cały czas wypoczęty więc nie ma ochoty na sen. Receptą na taki stan rzeczy może być rozważne zmęczenie się w ciągu dnia tak aby w nocy wszystko wróciło do normy.

Pozdrawiam
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3985
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Problemy ze snem

Postprzez Vince » 12 Lis 2012, 10:57

Dziękuję za odpowiedź. Lekarz da mi hydroksyzynę.
Vince
 
Posty: 48
Rejestracja: 05 Lis 2012, 15:37

Re: Problemy ze snem

Postprzez arek » 12 Lis 2012, 11:14

Witajcie!
Przechodziłem 4 kursy i za każdym razem miałem problemy ze snem. Powiem Ci, że wolałem siedzieć przed komputerem niż próbować spać, bo gdy około godziny 2-4 udawało się zasnąć wtedy dopiero się zaczynało... Co co się działo w moim ciele, mojej głowie jest bardzo trudne do opisania.
troll napisał(a):Receptą na taki stan rzeczy może być rozważne zmęczenie się w ciągu dnia tak aby w nocy wszystko wróciło do normy

Niestety tego typu działania, ani żadne inne nie przynosiły żadnych efektów, dostałem od lekarza co prawda jakieś silne leki na sen, ale kiedy przeczytałem dokładnie ulotkę uznałem, że 2-3 nieprzespane noce mi nie zaszkodzą.
A ty kiedy już zasypiasz, też masz dziwne wrażenie, jakbyś przenosił się zupełnie inny świat? Jakby twoje ciało i umysł zupełnie się od siebie odłączały? :D Kiedy rozmawiałem z chłopakami na oddziale, to zdarzało się, że przeżycia mieliśmy podobne.
Cieszyłem się jak dziecko kiedy po kilku dniach czułem wieczorem zmęczenie :)
Myślę, że w 3-4-tą dobę po zakończonej pięciodniówce powinno się wszystko normować.
Pozdrawiam!
ca embryonale (pT1N0M0) >> rok obserwacji >> 4 BEP - 4 WSK Wroc. >> RPLND - MAGODENT
Awatar użytkownika
arek
 
Posty: 649
Rejestracja: 21 Gru 2010, 21:26

Re: Problemy ze snem

Postprzez Vince » 12 Lis 2012, 18:12

Milo to slyszec. Sen mam krotki wiec nigdzie nie odlatuje. Ale tez sie ciesze jak czuje zmeczenie.
Vince
 
Posty: 48
Rejestracja: 05 Lis 2012, 15:37

Re: Problemy ze snem

Postprzez Vince » 13 Lis 2012, 06:41

Lekarz przeposał mi coś antydepresyjnego, ale sie to brac. Tzn. wzialem ale w snie nie pomqga. Nie chce dalej tego brac bo to uzalezniajace. Po popezednim kurskie chodzikem na spacert wieczorem teraz na nie mam sil i jest zimno. Kurze meczy mnie ta bezsennnosc + inne skutki uboczne. Mam nadzieje ze przejda.

Przpraszam za brak polskich znakow - telefon.
Vince
 
Posty: 48
Rejestracja: 05 Lis 2012, 15:37

Re: Problemy ze snem

Postprzez 21tehace21 » 13 Lis 2012, 22:25

Ja mialem tak zawsze w kazdy pierwszy dzien kazdego cyklu nie moglem zasnac, tak ze cala noc nie spalem nie wiem dlaczego tak, ale tak mialem. Dodam tez ze mi w trakcie chemii duzo pomogla marihuana(oczywscie nie polecam tego nikomu bo to napewno jest zle jezeli chodzi o zdrowie) ale mi to duzo pomagalo, jakos tak gdy wracalem ze szpitala to gdy zwijalem buszka to jakos tak zapominalem o tym wszystkim i pozwalalo mi to zeby wkrecic sie w jakas gre na komputerze albo w jakis film, ograniczalo to u mnie wymioty oraz wzmagalo znacznie apetyt. Ale napewno nie polecam... ja poprostu glupi jestem. Moze faktycznie ma to zwiazek z wysilkiem fizycznym i gdy caly dzien sie wyspisz w szpitalu podczas przyjmowania kroplowek to potem w nocy sie nie chce spac. To jest tylko moj tok rozumowania.
21tehace21
 
Posty: 111
Rejestracja: 12 Lis 2012, 16:12

Re: Problemy ze snem

Postprzez Adrian1975 » 15 Lis 2012, 20:52

Z tego co pamiętam też pojawiały się problemy z bezsennością. Z tego co mi powiedziały "siostrzyczki" to stosowanie przeciwwymiotnego Zorfanu może mieć takie skutki.
Adrian
seminoma testis PT1, 4BEP w DCO, obecnie pod kontrolą w Krotoszynie
Awatar użytkownika
Adrian1975
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1009
Rejestracja: 01 Paź 2012, 19:00
Miejscowość: Trzebnica,DLN

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

cron